Z guzami tarczycy paniki

Guz tarczycy jest częstą chorobą, dwa rodzaje nowotworów łagodnych i złośliwych, co stanowi ponad 90% nowotworów układu hormonalnego. Dane z USA pokazują, że 4% -7% dorosłej badań lekarskich stwierdzono, że guzki tarczycy, wiele obszarów o wysokiej zachorowalności w naszym kraju, tylko przeszłości 2009, ponieważ Shandong Dongming County spowodowane wysoką częstość występowania nowotworów tarczycy w Shandong prowincjonalnego rządu i Rady Państwa dołączyć uwagę, co prowadzi do szeregu szczegółowego badania odpowiednich służb i szeroki wachlarz gorącej debaty w społeczeństwie, nawet po panice. Shandong Tumor Hospital w leczeniu raka tarczycy zgromadził bogate doświadczenie, jest teraz na kwestiach związanych z nowotworami tarczycy są proste wyjaśnienie.

1, częstość występowania nowotworów tarczycy Jakie są przyczyny?

Z ciągłego rozwoju nauki, zrozumienia ludzi o etiologii nowotworów tarczycy stopniowo zwiększana, ale nie został jeszcze poznany. Częstość występowania nowotworów tarczycy, głównie związanym z narażeniem na czynniki promieniowania, czynników rodzinnych, jodu, hormony i tak dalej. 1945 atomowej bombardowania Hiroszimy, Japonii i Związku Radzieckiego w 1986 czarnobylskiej eksplozji nuklearnej w ciągu najbliższych kilku lat na całym dzieci spowodowała znaczący wzrost raka tarczycy, po długim czasu lokalnego występowania wysokiej raka tarczycy. Jod i częstość występowania nowotworów tarczycy ma specjalne prawa “U” słowo, że niedobór jodu i jodu może powodować zwiększoną częstość występowania nowotworów tarczycy, jod może zwiększać częstość występowania raka brodawkowatego tarczycy. Ponadto, przewlekła stymulacja raka tarczycy thyroid stimulating hormon jest możliwe czynniki ryzyka, doustne tabletki tyroksyny kliniczne zapobiegać nawrotom raka tarczycy jest prawda.

2. Jakie są cechy kliniczne guzów tarczycy zrobić?

Znaczna część pacjentów z nowotworem tarczycy, nic nie czuję, a od czasu do czasu można znaleźć obrzęk szyi, lub znaleźli się w lustrze szyi gruby. W świadomości ludzi zdrowie, dobrowolne kontrole zdrowia, coraz bardziej częścią pacjenta znalezionego badania. Częściej u kobiet, głównie w guzek na szyi z przodu, wyglądało powolne, istnieje poważne poczucie zadławienia podczas jedzenia. Niektórzy pacjenci głupi głos, charakterystyczne dla nowotworów. B ultradźwiękowe badanie w jednym lub więcej guzków tarczycy znaleziono.

3, B-USG w diagnostyce i leczeniu raka tarczycy Jakie znaczenie ma to?

B USG jest proste, tanie, szybkie i bez urazy, jest obecnie najczęściej szpital sprzęt medyczny, prawie wszystkie szpitale Township mieć. Aby zrobić B-USG może łatwo znaleźć guza tarczycy, oprócz diagnozy nowotworów tarczycy niż CT skanuje B uprzywilejowanych, głównie w B-można znaleźć w małym guzem tarczycy i tomografii komputerowej w celu wykrycia, piasek jak zwapnienie jest charakterystyczne dla raka tarczycy, USG B mogą łatwiej znaleźć blok wole piasek jak zwapnienia, a tomografia komputerowa często nie pokazują się. Tak, B-USG w diagnostyce i leczeniu raka tarczycy zajmuje bardzo ważne stanowisko, doświadczony lekarz może znaleźć B-size 0,3 zmian cm.

4, wszystkie guza tarczycy musi leczyć?

Nowotwory tarczycy są tak powszechne, ale nie wszystkie guzki tarczycy wymagają natychmiastowego leczenia. Mass więcej niż 2 cm, ściśnięcie powoduje tchawicy uduszenia i ucisku przełyku spowodowane połykaniem blokowanie kompresji sensacja, nerwów spowodowanych głupi głos, B-USG zwapnienie guza lub innych podejrzanych objawów choroby nowotworowej powinno być traktowane jak najszybciej. Masa mniejsza niż 1 cm, pacjent nie odczuwa dyskomfortu, B-USG bez zwapnień, lub kliniczne Postępowanie Liang VD zmiany można zaobserwować co sześć miesięcy, aby zrobić B-USG.

5, co u pacjentów nowotworowych tarczycy wymaga leczenia?

Czy pacjenci z łagodnego guza tarczycy, lub chorych na raka tarczycy wymaga operacji. To dlatego, że: po pierwsze, pacjenci guza tarczycy przed zabiegiem jest często trudna do zdiagnozowania, chociaż istnieje wiele zaawansowanych środków kontroli, w tym B-USG, tomografia komputerowa, radionuklidów skanowania oraz cienkoigłowej, trudno jest dokładnie określić charakter choroby, igły przebicie komórki i patologicznych diagnoza podatne wieloaspektowy wpływ, większość łagodnych i złośliwych zmian w zabiegu opiera się na fast patologicznie potwierdzona, po drugie, leczenie chirurgiczne jest najważniejszym tarczycy łagodne i złośliwe guzy, najbardziej skuteczne leczenie Przyrządy, leczenie chirurgiczne jest uznawany korzystnym sposobie leczenia raka tarczycy, odpowiedni zakres terapeutyczny jest kluczem do leczenia sukcesu. Innymi słowy, jeśli potrzebujesz leczenia, trzeba najpierw uregulować operację raka tarczycy, leczenie chirurgiczne jest na pewno, i dla przyszłości położyć fundament leczenia chirurgicznie. Większość pacjentów w standardowym leczeniu chirurgicznym jamy tyroksyny na niego, tylko nieliczni pacjenci potrzebują chemioterapii w zależności od okoliczności, terapii radionuklidów jodu.

6, rak tarczycy tak dużo, czy leczenie raka tarczycy, jaki efekt? Cancer Hospital w leczeniu nowotworów tarczycy Jakie są zalety?

Najczęściej leczenie raka tarczycy działa dobrze, można powiedzieć, rak tarczycy występuje może “leczyć” choroby, w którym 10-letnia przeżywalność raka brodawkowatego ponad 90%, do okresowego przeglądu naszych pacjentów szpitala, często przeżycia ponad 20 lat, aby zobaczyć pacjentów z rakiem tarczycy. Shandong Tumor Hospital jako jedynej prowincji trzypoziomowej specjalistycznego szpitala leczenia raka w leczeniu raka tarczycy zgromadził bogate doświadczenie dla pacjentów chorych na raka, jak centrum, dział przeznaczony jest jednocześnie leczenie diagnostyczne celów planu Cancer Hospital . Obecnie nasze przypadki raka tarczycy szpitala, około 50% pacjentów z innych szpitali po niestandardowym leczenia chirurgicznego lub radioterapii po operacji, pacjenci gardła często głupi, szpitala re-resekcji okazów Grottoes tarczycy stwierdzono raka niż te pozostały wysoki zakres limfadenektomia szyjki macicy nie jest znormalizowany, a niektórzy pacjenci przyjmujący wielu lub wielu węzłów chłonnych wyłuszczenie niewłaściwy sposób. Operacja może być całkowicie usunięte jeszcze się przerzuty odległe zróżnicowanego raka tarczycy radioterapii nieodpowiednie, chemioterapia jest nie tak, niestety, nawet w wielu dużych szpitalach są również często w młodych brodawkowatego lub pęcherzykowego chorych z rakiem tarczycy poddanych radioterapii .

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s