Z błędów leczenia raka tarczycy

W przypadku raka tarczycy i łagodnego leczenia guzków tarczycy, obecnie w kraju i za granicą między różnymi jednostkami i profesjonalnych, nadal istnieje wiele kontrowersji i zamieszania, więc są też różnice w traktowaniu. Wynika to z tarczycy Guz Różnorodność i cechy spowodowały. Z klinicznego tarczycy raka brodawkowatego jest najczęstszym przykładem, ze względu na jego wyjątkowy, długi, blisko do “łagodnego” naturalny przebieg, trudno jest przeprowadzić prospektywne badanie porównać zalety różnych metod, w tym metod diagnostycznych, zakres działania, leczenie wspomagające, itp., w celu opracowania standardowej obróbki przynosi wiele trudności.
Rak tarczycy Istnieją cztery wspólne patologicznych klasyfikacja: gruczolakoraka brodawkowatego stanowiły 60% do 80% pacjentów, gruczolak pęcherzykowy stanowiły 10% do 27,8%, rachunki raka rdzeniastego 3% do 10%, niezróżnicowane rachunków raka za 3% do 8 %. Za granicą, jak klasa rak eozynofilowe, rak pęcherzykowy krajowego multi-ogłoszenie. Ponieważ brodawkowatego i pęcherzykowego rokowanie rak jest bardzo dobra, ale również znanych jako zróżnicowanego raka tarczycy.
Listopada 2005 r. przez Departament Otolaryngologii Head and Neck Surgery I Chirurgia ogólna Dwa instytuty zawodowe wspólnie, odbyło się sympozjum na temat guzów tarczycy, osoby zaangażowane m.in.: szef otolaryngologii i chirurgów szyi, ogólne chirurg, specjalista od raka Szpital Chirurgów głowy i szyi oraz endokrynologiczne, diagnostyki obrazowej, Radioterapia I innych wyspecjalizowanych lekarzy, zebraliśmy w jednym, eliminowania uprzedzeń, pogłębionej dyskusji, nie uniknąć nieporozumień, po retrospektywnej analizie wielu krajowych i praktyka na następujące pytania były spójne, mogą być wykorzystywane jako podstawa do standardowego leczenia.
Łagodne Guzków tarczycy Aby promować lokalną resekcji lub wyłuszczenie, i dążyć do zachowania normalnych gruczołów, aby uniknąć całkowitej tarczycy, zwłaszcza u pacjentów młodych.
(2) nie powinien być częścią resekcji raka tarczycy lub wyłuszczenie, ponieważ większa część guza resztkowego powinny być co najmniej OK resekcji płata i przesmyk, a wielu uczonych opowiadają OK tarczycy, uważają, że w ten sposób zmniejszy lokalne chirurgiczne częstość nawrotów, ale nerwu krtaniowego wstecznego i funkcji przytarczyc, aby zwiększyć prawdopodobieństwo kontuzji, nie ma informacji, że resekcja płata i cieśni przeżycia 10 lat jest podobna.
3 zalecał rutynowe śródoperacyjne krtaniowego anatomii nerwów może zmniejszyć uszkodzenia nerwu krtaniowego wstecznego, zmniejszać medycznych sporów. Rzecznik śródoperacyjne mrożony diagnoza sekcja prowadzić zabieg chirurgiczny w celu ustalenia, czy rozpoznanie raka, powinny być rutynowe badanie lub czyszczenie obszaru centralnego (przełyk tchawica) węzłów chłonnych.
4 funkcjonalne rzecznik generalny neck dissection sprzątanie pacjentów niskiego ryzyka, jeżeli badanie kliniczne oraz węzły śródoperacyjne chłonne nie dotknął, tylko dla centralnej części czyste, u pacjentów wysokiego ryzyka, jeśli badania kliniczne i węzły śródoperacyjne chłonne dotknął, może nacięciem biopsji, może być stosowany do pozytywnego funkcjonalnej rozwarstwienia.
5 ultrasonografii guzków tarczycy i określić charakter obserwacji po leczeniu ma ważną wartość, doświadczenie Diagnostyka USG Udało się zidentyfikować dokładniej guzki tarczycy łagodnych i złośliwych węzłów chłonnych szyi, należy położyć nacisk na zastąpienie tradycyjnej metody opartej na badanie palpacyjne, Ultra zakresu zmniejszyć niepotrzebną operację.
6, inwazja obcych lokalny zróżnicowanym rakiem tarczycy, nadal dążyć do utrzymania ważnych organów, takich jak krtani, tchawicy, itp., nie są zmuszeni do zakończenia funkcji chirurgicznej narządów ofiary.
7, Chemoterapia , Radioterapii i brachyterapii na zróżnicowanego raka i raka rdzeniastego jest nieważny, odnosi się tylko do najważniejszych narządów, naczyń krwionośnych śladu guza resztkowego.
8, złośliwe guzy tarczycy, pooperacyjne HTZ jest konieczne, mające na celu stłumienie poziomu tyreotropiny, zapobieganie nawrotom, sugerują, że raka tarczycy po przejęciu kontroli hormonu TSH w normalny dolna granica mniejsza od zera, przez całe życie monitorowanie stężenia TSH poziom.
9, grupy wysokiego ryzyka wiek (mężczyźni 40 lat, kobiety 50 lub więcej), jeśli lokalna zmiana późne przerzuty szerokie szyjki macicy lub słabo zróżnicowane guzy, powinny podjąć pozytywne chirurgicznych (w tym całkowitego wycięciu tarczycy) i pooperacyjnej terapii izotopu .
W celu osiągnięcia standaryzacji leczenia raka tarczycy, trzeba wszystkie pozytywne działania, do wspólnej pracy. Operacji raka tarczycy Ponadto, istnieją tak jak Nadczynność tarczycy I inne kwestie dotyczące metabolizmowi Choroba , Chirurgia ogólna, w systemowych patologiczne i fizjologiczne aspekty rozumienia i leczenia mają przewagę, ale głowa otolaryngologii i szyi chirurdzy, w kontaktach z lokalnymi ważnych organów, takich jak krtań, tchawica, przełyk i nerwu krtaniowego wstecznego i inne zalety, należy promować interdyscyplinarne komplementarne wzajemne uczenie, zdrowa konkurencja, na pacjenta, poszanowanie zasady prawa wyboru pacjentów, dzięki czemu leczenie w kierunku standaryzacji i zapewnienia maksymalnych korzyści dla pacjenta.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s