W przypadku wielokrotnego stosowania dużych dawek jodu Problemy 131 komplikacje

Pacjenci: po raz pierwszy w 2001 roku częstość występowania, nawrót raz w 2004 roku, suma częściowa histerektomia, nawrót na koniec 2008, niewygodne do zabiegu, więc porady lekarza pierwsza wprowadziła całkowity tarczycy, Duże dawki jodu po leczeniu 131. Lekarz powiedział, że to leczenie tej choroby jest najlepszym sposobem mam. 05 maja 1,2009 realizowane dawkę 100mci jodu 131 terapii; 2,2009 2 listopada dawka 200mci wdrożenie terapii jodem 131, guz staje się mniejsza; 3,2010 29 listopada realizowany 131 200mci dawkę leczenia jodu, guz staje się mała, został wyeliminowany, szacuje się, że kilka dużych dawek jodu 131 leczenia. Ze względu na dostęp on-line do następnego artykułu, który wspomina, że stosowanie dużych dawek jodu 131 może powodować długo utrzymujące się powikłania, takie jak: szpikowa białaczki (częstość występowania 2%), inne złośliwe nowotwory , itp., ale nie wiem, że artykuł sytuacja jest zgodna z obecną sytuacją, a moje serce jest bardzo zmartwiony, nie wiem, czy powinien nadal korzystać po jodu 131 leczenie ….. więc szczególną zapytać profesor Peter Dziękujemy! Tytuł artykułu: “131I terapii zróżnicowanego raka tarczycy” URL artykułu: http://www.ejiao.net.cn/viscera-show.asp?id=152 lub: http://hi.baidu.com/whitedew_lulu/blog / item/72b6e28b99d21d15c9fc7a16.html
Zakład Medycyny Nuklearnej, West China Szpital Kuang Anren:

W zależności od aktualnego stanu, na terapii 131I jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Zostały wykonane na trzech zabiegów, z 131I dawkach i odstępach widzenia, jest bardzo formalne traktowanie. W zasadzie, tak długo, jak nowotwór zmiana może 131I, 131I leczenie powinno być prowadzone, oczywiście, do obniżenia ryzyka i korzyści z terapii 131I. Martwisz się o prowadzenie 131I terapii innych nowotworów problemy występujące istnieją, ale zagrożenie jest bardzo małe. Ostatnia meta-analiza wykazała, że leczenie 131I niewykorzystanej zróżnicowanego raka tarczycy, w porównaniu z pacjentami, 131I terapii u pacjentów z innych litych guzów RR (RR) jest 1.19/GBq, występowanie białaczki RR był 2.50/GBq. Jest w dopuszczalnym zakresie, ponieważ ogólne pacjenci inne guzy bardzo małe prawdopodobieństwo, 131I terapia jest tylko w nieco niższym filtrem maszyny wzrostu. Pragniemy zapewnić, że w szpitalu i wizyty u lekarza, 131I będą oceny ryzyka i korzyści dla ciebie, aby zdecydować się na dalsze leczenie. Mam nadzieję, że pomoże.

Kuang Anren

09.08.2011
Pacjenci: Przede wszystkim dziękuję za szybką odpowiedź, a potem cię zapytać o, jestem obecnie istnieją trzy ciała guzy , największe jest 2.6cm (w lewym kwadrancie dolnym), pozostałe dwa są o 1 cm (w pochwie pniu) . Istnieją dwie opcje leczenia: 1, pierwsze resekcji, a następnie realizacja jodu 131 leczenia. 2, bezpośrednie wykorzystanie jodu-131 terapia trwa. Nie chcę operacji, ponieważ oryginał, więc bezpośrednio jodu-131 leczenia i z dobrymi wynikami. Ale później zobaczyłem “131I terapii zróżnicowanego raka tarczycy,” artykule wspomniano, że maksymalna bezpieczna dawka jodu-131 problem, wstrząsnąć mój oryginalny pomysł. Jeśli nadal wielokrotnego użytku jodu-131 leczenia, na pewno więcej niż w artykule, o którym mowa w maksymalnych 800mci bezpiecznych dawek, a jeśli pierwszym zabiegu, może to zmniejszyć zużycie względem dawki jodu-131, więc teraz naprawdę Nie wiem w końcu jakie możliwości leczenia ……. należy do doświadczenia, jak jestem teraz taka sytuacja, jakie możliwości leczenia, aby zrobić lepsze porozumienie? Dziękujemy!
Zakład Medycyny Nuklearnej, West China Szpital Kuang Anren:

Zróżnicowanego raka tarczycy zasada leczenia jest, że ci, którzy mogą przeprowadzić chirurgiczną resekcję zmiany powinny być korzystne, chirurgii jest najbardziej opłacalnym sposobem leczenia. W przypadku zmian większych niż 1 cm, trudno całkowicie wyeliminować uszkodzenie 131I. Więc proponuję nie wahaj się wybrać operację, a następnie wyłożone terapii 131I, jest to najlepsze rozwiązanie obecnie.

Mówiłeś, że maksymalny bezpieczny dawka 131I jest 800mCi, według znaczenia klinicznego z obowiązującymi normami i wytycznymi krajowymi i amerykański tarczycy Association (ATA) 2009 przypomnienie lata, 131I terapii dawka skumulowana i skumulowana częstość nie jest wyraźne granice. Oczywiście, im wyższa skumulowana aktywność 131I, 131I razy terapię, działania niepożądane mogą być większe. Tak więc, gdy skumulowana aktywność jest wysoka, zabieg powtórzyć częściej, jeśli rozważa ponowne leczenie powinno być prowadzone ostrożnie i uważnie ocenić korzyści i ryzyko.

Mam nadzieję, że za pomoc.

Kuang Anren

09.08.2011
Pacjenci: First Profesor Xie analizy cierpliwość Xiekuang, wreszcie zapytać o wspomniałeś “131I terapii u pacjentów z innych stałych nowotworów RR (ryzyko względne) jest 1.19/GBq “Co to ​​znaczy? Rozumiem to są dwa, nie wiem, co to zrozumienie jest prawidłowe? Zrozumiałem jedno: Jeśli występowanie normalnej populacji innych podmiotów guzów prawdopodobieństwem 2%, to inne podmioty 131I chorych terapia nowotworów prawdopodobieństwo 2% * 1,19; rozumieć II: jeśli “/ GBq” a “na GBq” oznacza, i I już praktykowane 500mci (w języku 18.5GBq), 1,19 * 18,5 = 22,015, według tego znaczenia, a następnie wystąpienie innych podmiotów, jak nowotwory nie jest na prawdopodobieństwo 2% * 22.015 = 44,03% jeszcze? Bo nie wiem, co to zrozumienie jest prawidłowe? Więc jeszcze raz zapytać …… bo nawet przed realizacją operacji, nadal jest duża dawka ponownie 131I leczenia, więc jest dość zaniepokojony, po prostu zapytać, tak wiele pytań, zbyt wiele problemów, dziękuję Ty!
Zakład Medycyny Nuklearnej, West China Szpital Kuang Anren:

Zrozum swoje punkty mają rację. Tylko dwa pierwsze rodzaje ogólnej populacji raka występowania jest bardzo niska, zazwyczaj od 10 do 10 kilka z niewielu, więc dane obliczone nie jest twoje obliczenia tak straszne. Ponadto, RR jest parametry statystyczne w analizie wieloczynnikowej, jeden zakłada, że ​​inne czynniki są wyłączone w przypadku państwa danych wynikających, i kliniczna rzeczywistość jest bardzo złożona, występowanie sekund Guz jest określona przez kombinację czynników, takich jak wiek, genetyka, reakcje immunologiczne, programy leczenia, wsparcie wspólnych i środków leczenia klinicznego rzeczywistość jest znacznie poniżej teoretycznej analizy wielowymiarowych danych uzyskanych. Zróżnicowane raka tarczycy u pacjentów, stosowanie 131I dawkach przekraczających 800mCi wspólnej sytuacji, w ​​zależności od stanu i kondycji fizycznej, ponad 1000mCi, nawet bardziej niż 2000mCi Nierzadko pacjenci. 131I przyczyną sekund rak ryzyko jest bardzo małe, od analizy ryzyka i korzyści, które obecnie uważa się za dopuszczalne, zwracamy uwagę na to niebezpieczeństwo, ale to nie powinno być zbyt zmartwiony.

Cheyenne!

Kuang Anren

10.08.2011
Pacjent: Słuchaj swojej powiedzieć, zrobiłem dużo spokoju, ale są dwa problemy, nie jest pewien, czy istnieją “w stosowaniu dużych dawek jodu-131 ponad 800mci tłum poważnych powikłań (np. białaczki lub innych nowotworów ) prawdopodobieństwo “, że dane? Bo myślę, że pacjenci powyżej 800mci możliwość poważnych powikłań niż pacjenci z małych dawkach znacznie większą szansę na poważne komplikacje. Jest powód, dlaczego nie chcę oryginalną operację, bo w esicy dawna ma guza (lekarz powiedział, ministrowie spraw zagranicznych od ściany jelita w), to ja nie chcę ciąć jelita (strach wnętrzności fizycznych skutków cięcia Stosunkowo duża), a później w użyciu jodu-131 po guzie jest odprowadzane z jelit, ale rząd nie jest bardzo czysty, są punkty w ścianie jelita pozostaje, ponieważ w końcu czerwca 2011 czasy przed krwi w stolcu sytuacja, więc jeśli pierwsza operacja, szacuje się, że nawet wyciąć jelita …… W tym przypadku, nadal robić operacja powinna być przeprowadzona? Te sprzeczności …… I naprawdę bardzo dziękuję! Życzę wszystkim dobrze!
Zakład Medycyny Nuklearnej, West China Szpital Kuang Anren:

Nie ma drugiej 131I leczenie spowodowało guza bezpośredniego prawdopodobieństwa ww wielowymiarowa analiza danych to najnowsze odkrycia. 800mCi jako granica pomiędzy bezpieczne, czy nie brak jest podstaw, o których mowa powyżej,. Colon guz resekcja jest korzystne, odciąć część jelita ma niewielki wpływ na organizm. Oczywiście, ten aspekt badano przede wszystkim przez chirurga.

Życzę wszystkiego najlepszego!

Kuang Anren
Pacjent: Dziękuję profesora Piotra! ! ! Życzę szczęśliwego życia!
Pacjent: Profesor Kuang Witaj: I był 11 października 2011 ponownie wprowadzono 131 terapię jodu, dawka jest nadal 200mci. Plus tym razem, I zostały wdrożone w sumie 4 131 razy leczenia jodu (dawka 100mci, 200mci, 200mci, 200mci). I bardzo poważnie, bo to podczas następnego cztery razy 131I karta diagnostyczna raport, który ma następujące trzy pytania chciałbym zapytać o: 1, karta diagnostyczna sprawozdanie (który jest 2011 zrobić tym razem) wspomniano, że w środku klatki piersiowej, wątroby, mózgu, a 131 ma podwójne pachowego radioaktywny wychwyt jodu, w poprzednich raportach również, że części wychwytu w śródpiersiu cienia. Czy nie jest to opis tych części już przerzuty z tego? 2, jeżeli nie ma przerzutów, to dlaczego te pobieranie części jodu 131 go mieć? I w pozycji środkowej części klatki piersiowej jest nieco większa niż wychwyt radioaktywności tła. 3, stwierdza raport półokrągłe wychwyt głowica (za niespecyficzne pobierana), co ma niespecyficzne wychwyt Tak? Uwaga: 4 131 jodowe pojedyncze raporty diagnostyczne zostały przesłane. Dziękujemy! !
Zakład Medycyny Nuklearnej, West China Szpital Kuang Anren:

I czytać cztery wyniki obrazowania i raporty, wszystkie raporty są dokładne opis analityczny. Nie ma raport wymienia 131I czaszkę wychwytu, czaszka nie widać na obrazie wychwytu 131I. I double pacha symetryczne spożycie nie jest oczywiste, nawet z poboru, pobór jest często symetria fizjologiczny wychwyt, takie jak wydzielanie pachami potu lub dwustronnej pachowej spożycie gruczołów potowych. Thoracic obrazowania fuzji wykazały średnią pozycję wlotu na powierzchni ciała, CT nie jest również niezwykłe, proponuję można kąpać się w przyszłości po obrazowania. Twój brzucha i miednicy przerzutów jest jasne przerzuty szerszego stosowania 131I, 131I terapia może być lepiej wyjaśnione. Ci, którzy mają przerzuty do wątroby in vivo może rozwinąć. Jeśli po zakończeniu leczenia, zmiany kurczyć lub zmniejszyć poziom we krwi Tg zmniejszyć lub pozostała stabilna, są ważne wskazania. Ale trzeba nauczyć się żyć z rakiem pokojowego współistnienia, wojny długotrwałej, starając się wyeliminować te nowotworowe koncepcje i metody nie są pożądane i często szkodliwe.

Mam nadzieję, że za pomoc!

Kuang Anren

01.04.2012
Pacjenci: Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź czas, cierpliwość i szczegółowe. Bo widziałem raportu, że pierwszy szef Ministerstwa wychwytu półokrągłym (za niespecyficzne pobierana), więc chciałbym zapytać Cię o to, co jest specyficzne pobieranie ah? W poprzednich raportach nie wspomniano, że w obszarze śródpiersia łagodnym cieniu koncentracyjnego, będzie nie będzie żadnych śródpiersia przerzuty zrobić? W przeciwnym razie, jak by łykać jod-131, jak również stężenie cień go? Czy twój normalny pobór tkanki jodu 131 narządy zrobi? Ponadto, dobrze zróżnicowane guzy , po długim czasie, nie zmieni się słabo zróżnicowane (lub niezróżnicowany) z guza jest? Jeszcze raz dziękujemy! ! Życzę dobrego zdrowia! Powodzenia!
Zakład Medycyny Nuklearnej, West China Szpital Kuang Anren:

Z powodu podróży służbowej, przeprosił za opóźnienie w odpowiedzi. Odnosi się do wychwytu niespecyficznego nie ma powodu zmian nowotworowych tarczycy spożycia, może być ze względu na fizjologiczne wychwytu lub stan zapalny, oraz innych, raka tarczycy wlot zmian. Jak głowa, śródpiersia są zgłaszane od czasu do raportu. Ogólny przypadek nowotworu poboru, zmiany chorobowe powinny być bardziej ograniczone i precyzyjne pobranie, tak jak ty ssącego jamy brzusznej i miednicy, w połączeniu z CT nie znaleźliśmy, więc nie musisz się martwić zbyt wiele. Zdrowych tkanek, takich jak gruczołów ślinowych, błonie śluzowej żołądka, itp. mogą spożywać 131I. Clinical raka tarczycy z postępem choroby może zmniejszyć stopień zróżnicowania, ale taka niska częstość występowania, Rokowanie jest bardzo dobre.

Mam nadzieję, że za pomoc!

Kuang Anren

10.04.2012
Pacjent: Profesor Peter: Jesteś zbyt uprzejmy, gdzie można wziąć czas jego napięty harmonogram, aby mi odpowiedzieć, naprawdę dziękuję nieograniczone. Czytaj swoje szczegółowe wyjaśnienie, naprawdę czuję się swobodnie dużo. Ale dlatego, że jestem teraz w procesie o przetrwanie, tak martwi vivo guz nawrót jakie zmiany przed uwzględnieniem nowotworów kwestii różnicowania zmian. Więc chciałbym zapytać o, zróżnicowanych klinicznie guzów do słabo zróżnicowane (nawet niezróżnicowanych) z guza może być dużo szans na to? Na przykład 100 z przetrwanie wśród tych, którzy po długim czasie, w słabo zróżnicowane (lub niezróżnicowany) liczby osób, które mogą być, jak bardzo? Dziękuję serdecznie! ! Życzę szczęścia, dobrobytu!
Zakład Medycyny Nuklearnej, West China Szpital Kuang Anren:

By zróżnicowanego raka tarczycy w niezróżnicowanej raka jest mało prawdopodobne, obecnie jedynym na świecie opisy przypadków. Zmniejsz stopień zróżnicowania jest bardziej powszechne, stanowiące nawrotów i przerzutów u pacjentów z 10% -30%.

Kuang Anren

12.04.2012
Pacjent: Profesor Kuang Witaj: Czy, jeśli jest w oryginalnym nawrotu pozycji (jak lokalizacja, guz wielkości jest prawie zawsze), stopień zróżnicowania zmniejszy prawdopodobieństwo 10% -30% zrobić? To przesunięcie jest słabo zróżnicowane guzy po, nie jest to trudne do leczenia drogę? Ponieważ jestem teraz w obliczu dwóch możliwości (czy najpierw usunięcie guza wyboru ‘s), a niektóre lekarz poradził mi pierwszy resekcję guza , a następnie zrobić 131 jodu leczenie, lekarz poradził mi, aby skierować niektóre jodu 131. Ale ja konsultacji chirurga, mówią, że nie może zagwarantować, że wszystkie nowotwory są wycięcie, ponieważ niektóre nowotwory zbyt małe (mniej niż 1 cm), że zrobiłem jakiś czas po zabiegu, że mniejsze guzy niż dorosną jeszcze? To nie jest operacja biały. I wtedy też chirurgiczne usunięcie części okrężnicy (ostatni list, który wspomniał, że colon cancer leczenia został przez 131 jodu wydalanego z organizmu, ale potem wyrastają). Więc nie chcę się na operację. I rzeczywiście, jod 131, można także guzy kurczą się, a co najmniej kilka nowotworów Impulsy przepływu krwi jest niewiele lub brak sygnału przepływu krwi, co wskazuje, że działanie terapeutyczne jodu 131 jest dobra. Ale to wciąż trzeba powtarzać dużych dawek jodu 131 terapii. Więc rozważyć te dwa programy różnych stawkach czuć trudną decyzję, więc chciałbym usłyszeć opinię, można powiedzieć, że jestem jak ten, powinien wybrać następujące opcje leczenia? I umieścić ostatni B-raport przesłane do Internetu, a następnie pomaga mi spojrzeć. Naprawdę kłopot ……. Dziękujemy za profesora Piotra! !

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s