Uważaj na nowotwory tarczycy

Tarczyca znajduje się w górnej części krtani i tchawicy, stron lewej i prawej bocznej płata i przesmyk z dwóch części, płata przesmyk połączone dwa, to “H” o przekroju w kształcie litery na tchawicy. W normalnych warunkach, tarczycy w szyi jest dotykana. Tarczyca jest organem największy organ wydzielania wewnętrznego, jest tylko sklep produkty ich zewnątrzkomórkowych gruczołów wydzielania wewnętrznego. Tarczyca jest konieczne, aby utrzymać normalne substancje wzrostu ciała.

Tarczyca znajduje się w górnej części krtani i tchawicy, stron lewej i prawej bocznej płata i przesmyk z dwóch części, płata przesmyk połączone dwa, to “H” o przekroju w kształcie litery na tchawicy. W normalnych warunkach, tarczycy w szyi jest dotykana. Tarczyca jest organem największy organ wydzielania wewnętrznego, jest tylko sklep produkty ich zewnątrzkomórkowych gruczołów wydzielania wewnętrznego. Tarczyca jest konieczne, aby utrzymać normalne substancje wzrostu ciała. Jest regulowana za pomocą tkanek i narządów tyroksyny aktywność metaboliczną i wzrost i rozwój.

Rak tarczycy jest powolny-neck wenerycznych zmiany występują w przedniej części, w kształcie orzecha włoskiego, twardy, może być w górę iw dół z połykaniem. Wczesny początek zazwyczaj ma wyraźnych objawów, powierzchowne, nie wpływa na mowę, jedzenie. Dlatego zazwyczaj gdy jeden medyczne odkrycie. Jednak niektóre z nich mogą być krótkoterminowe wzrosty szybko, szyi grubsze, a następnie kontynuować rozwój może wpłynąć oddychanie, kilka może pojawić chrypka lub połykaniu. Ponadto, mogą być wtórne w stosunku do nadczynności tarczycy , może być także złośliwe.

1. Należy pamiętać, że historia z rakiem znaleźć na czas, miejsce i tempo wzrostu zachorowania, z lub bez nacisku na tchawicę i przełyk, historii kaszel, chrypka i inne objawy, z lub bez wykonania nadczynność tarczycy, z głową lub bez głowy i radioterapii szyi, a rodzina z urzędników .

2. Medycyna guzy uwaga znajdują się na liściach lub tarczycy całego i rekord dokładnej jego wielkości, kształtu, aktywność, twardość, stopień ruchu pionowego przy przełykaniu. Szczegółowe badania dotyczące nowotworów oraz w sąsiedztwie tkanek i narządów (np. podobojczykowej, tętnicy szyjnej, przełyku, krtani, tchawicy, itp.) związku. Powiększenie węzłów chłonnych szyjki, szczegółowy zapis ich ilość, miejsce, rodzaj i mobilność.

3 niezbędny dla szyjki, piersi rentgenowskich, krtani i tchawicy, obserwacji przesunięcia pozycji kierunku i wielkości czy nowotworu obejmuje piersi z przerzutami do płuc.

4 łatwe rozpoznanie, może być stosowany w następujących badań: B Super, CT, scyntygrafia tarczycy; pomiaru surowicy anty-tyreoglobuliny przeciwciała, anty-tarczycy mikrosomalne przeciwciała, immunoglobuliny, T3, T4, tyreoglobuliny (Tg) TSH i tak dalej.

5 W razie potrzeby sprawdzić szybkość opadania krwinek czerwonych, stężenie wapnia w surowicy, moczu wapnia, kalcytoniny, itp.

6 Uwaga nowotwory i przewlekłe zapalenie tarczycy, wole guzkowe i inne określenie, konieczne do cienkoigłowej cytologii aspiracyjnej lub biopsji chirurgicznej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s