Tarczycy guzek (guz) kliniczne Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

W pracy klinicznej, często spotykamy wielu chorych z guzkami tarczycy, większość z nich cierpi z powodu choroby na własną rękę nie jest bardzo wyrozumiały, często stylizowany, nie tylko zwiększa koszty leczenia, ale także opóźnione ich stan. W tym artykule, mamy pacjentów w pracy klinicznej najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi:

1. I zazwyczaj jeść sól jodowana, jak będą studenci guzków tarczycy? Wprawdzie większość z występowania guzków tarczycy jest spowodowana niedoborem jodu, ale długotrwałe diety jod również spowoduje ciała poprzez wzrost poziomu TSH w celu stymulowania guzki tkanki tarczycy. Ponieważ zwykle jodu została dodana sól, więc następnie długotrwałej konsumpcji wysokiego poziomu jodu, takie jak wodorosty i inne owoce morza, ale także łatwo spowodować guzków tarczycy.

2. Operacja cierpi guzków tarczycy są dobre czy nie operacja jest dobry? To zależy od wielkości guza, B-USG ustaleń i wyników biopsji tarczycy decyzji. Ogólnie rzecz biorąc, średnicy większej niż 2 cm z guzków sugerują operację. 1 ~ 2cm średnicy między przygotowaniami do leczenia guzków tarczycy mogą spróbować około pół roku, lub jeśli redukcja guzek nadal rośnie, może tymczasowo chirurgia, blisko obserwacji. Guzki mniejsze niż 1 cm średnicy na ogół nie przetwarzane, ale B-znaleźć piaszczysty zwapnienie lub przebicie znaleziono rozrostu brodawkowatego lub twarde tekstury podejrzanych guzków nowotworowych, niezależnie od wielkości, może być operacja.

3 Dlaczego łagodnych guzków tarczycy jest łatwy do nawrotu choroby po operacji? Niektórzy ludzie chcą otworzyć dwa, Mito? Teraz najczęściej kliniczne łagodnych guzków tarczycy, wole guzkowe, ten rodzaj choroby badania histopatologicznego ujawniło zmiany począwszy od zmian patologicznych całego gruczołu, a ze względu na stopniowy rozwój i powstanie rozrostu nabłonka pęcherzykowego i regeneracji naczyń brodawkowatego podniesione guzki. Już prawie cały kurs zmiany guzkowe tarczycy występują. Dlatego też, jeśli zakres resekcji nie jest wystarczająco dokładny, to najprawdopodobniej pozostały tkanki tarczycy i rozprzestrzenianie małych guzków, a pooperacyjne preparaty przeciwzakłóceniowe hormon terapii zmian resztkowych ograniczony wpływ, więc wyższy odsetek nawrotów. I po raz nawrotu reoperacji wymagającej, ryzyko zabiegu niż początkowy zabiegu wynosi od 5 do 10 razy. Teraz dla dwustronnej guzkowym za granicą przyjęły bardziej pozytywne nastawienie, główny boczny resekcja uszkodzenie linii, łącznie lub w pobliżu przeciwnej resekcji, a łącznie, po prostu dając małe dawki preparatów hormonów tarczycy na w stanie utrzymać prawidłową funkcję tarczycy. Zaletą tego zabiegu chirurgicznego głównie odzwierciedlenie w dwóch aspektach, jeden jest całkowicie zapobiec nawrotom, drugi jest w chirurgii tylko potwierdzenia, chorych na raka tarczycy, aby uniknąć ryzyka ponownego działania linii i cierpienie. Jednak całkowita tarczycy wymagające dla chirurgii, chirurgii, aby zakończyć dwustronne nerwu krtaniowego wstecznego i anatomii przytarczyc, w celu uniknięcia uszkodzeń spowodowanych poważne komplikacje. W ostatnich latach nasz szpital z obustronnym rozlanym wolem guzowatym w uzyskaniu zgody pacjenta, podjęła niemal wszystkich dwustronnych resekcji tarczycy, efekt jest bardzo zadowalający, do tej pory nie odnotowano przypadków poważnych powikłań i powtarzalność sytuacji.

4. Dlaczego warto mówić o guzków tarczycy normalne po operacji, ale to jest trudniejsze? Jest to głównie dlatego, że operacja guza tarczycy, w celu uniknięcia uszkodzenia nerwu krtaniowego wstecznego, często wnikliwie go, może to spowodować nawrót obrzęku krtani lub wpływać na jego ukrwienie, więc, że będzie trudniej mówić o zjawisku. Jednak zjawisko to ustąpi z obrzękiem i ukrwienie przywrócony w ciągu około 3 miesięcy po znikają.

5. Guzki tarczycy Dlaczego nie czas po drętwienie rąk i stóp? Wynika to głównie z operacji guzków tarczycy należy obciąć niektóre naczynia krwionośne, powodując ukrwienie dotkniętych przytarczyc lub przytarczyc siniaki spowodowane zablokowany przepływ krwi. Drętwienie często odbywa się przez odpowiedni suplement wapnia, takich jak Caltrate tabletek D i łatwość, zjawisko to jest około 2 miesiące po zabiegu z dopływ krwi zostanie przywrócony lub przeciążenia ustępuje stopniowo zanikać.

6. Dlaczego cięcie po operacji guzków tarczycy będzie pęcznieć sztywny? To jest rzeczywiście normalne pooperacyjne obrzęki rany spowodowane reakcją. Ponieważ operacja guzek tarczycy wyciąć duży zakres separacji klapy, które mogą łatwo spowodować obrzęk tkanek wokół nacięcia. Zwłaszcza tych, u starszych kobiet, ponieważ skóra jest bardziej zrelaksowany i tkanka tłuszczowa, więc nacięcie jest łatwy obrzęki. Pacjenci z tej sytuacji, nie panikuj, zazwyczaj po dwóch miesiącach wchłanianie obrzęku nacięcia będą stopniowo przywracane.

7 tarczycy operacja nie może pozostawić blizny lub blizn pozostawionych jak najmniejsza? Jak standardy życia ludzi poprawiać, coraz bardziej wymagający w tym względzie. Można powiedzieć, nie pozostawia blizny chirurgiczne nie jest możliwe, możemy poprawić techniki chirurgicznej, blizny mniej lub bardziej subtelne. Obecnie w stanie to zrobić w następujący sposób: po pierwsze, niewielką operację nacięcia, a teraz możemy zrobić to w szyję, aby nawet nieco mniej niż 4 cm 4 cm nacięcie zakończeniu operacja rutynowa może ciąć 5 cm w próbkach wielkości, po drugie Z chirurgii endoskopowej, po trzecie, w zakresie wdrażania koncepcji zabiegu kosmetycznym. Oczywiście, oprócz chirurgicznych nacięć blizny związaną z zabiegiem, jest bardzo ważnym czynnikiem jest mała liczba pacjentów w celu fizycznego blizn. W normalnych warunkach, po 2-3 latach od zabiegu, chirurgiczne blizny staną się coraz bardziej oczywiste, nawet u pacjentów z dobrym skóry może w zasadzie nie widać.

8 osób po fizycznych blizny jak uniknąć przerost blizny? Nasze podejście jest (a) nacięcie tak małe, jak to możliwe. (2) podjęcia śródskórne techniki szwów, aby zmniejszyć podrażnienie skóry. (3) niski radioterapii dawka po operacji lub izotopy delegowanych do tłumienia wzrostu blizny. (4) W ostatnim czasie podjęliśmy w naszym szpitalu po szwów chirurgicznych zrobić laserowe Dermatologia estetyczna leczenie, efekt jest dobry.

9. Dlaczego połykania po odcinku chirurgia tarczycy jest odczuwalne, a nawet czasami kaszel ? To jest normalne tarczycy guzki reakcja skurcz blizna pooperacyjna. Ponieważ, choć tylko jeden guzki tarczycy linia jak blizna operacja szyi, ale rzeczywiste chirurgiczne blizny ran znacznie większa niż ta. Rany nacięcie i szyi, jak to konieczne w ramach zwykłej odpowiedzi blizn do odzyskania, a przebieg reakcji blizny kurczy blizny wokół tchawicy i przyczepności rany spowodowane przez uczucie ciągnięcia połknięcia podrażnienia dróg oddechowych, a nawet powodować kaszel.

10 leczono preparatami tyroksyny w jakim celu, muszą brać, jak długo? Po podjęciu przygotowań tarczycy mają następujące cele: poprawić ewentualne niedoczynność tarczycy , zapobieganie nawrotom, w celu uniknięcia dalszych operacji. Obserwacji pooperacyjnej nie jest łagodna choroba tarczycy może wystąpić w ciągu 3-5 lat po wycofaniu, ale jeśli jest niedoczynność tarczycy , może przez całe życie leków, raka i bardziej potrzebują przez całe życie leków, oraz kontroli TSH w dolnej granicy normy , ale nie pojawia się nadczynność tarczycy objawy kliniczne.

11. Po zrobieniu preparaty tyroksyny jakieś skutki uboczne? Czy wpływ długotrwałego stosowania na ciele? Główne skutki uboczne przyjmowania preparatów hormonów tarczycy są bóle głowy , kołatanie serca i wysokie ciśnienie krwi . Preparaty tyroksyny, są dwa, jeden jest syntetyzowany przez zwierzęta, takie jak tabletki tyroksyny. Te leki ze względu na zanieczyszczenia, nie jest bardzo czyste preparaty przyjęcie dawki nie jest łatwe do opanowania. Innym jest syntetyzowany przez człowieka, takie jak Euthyrox. Ponieważ te leki niż czystych preparatów, łatwo jest zrozumieć, gdy przy dawkach. Ale niezależnie od tego, które leki należy podjąć, są zobowiązane do okresowego sprawdzania funkcji tarczycy, w celu uniknięcia powstawania przedawkowania narkotyków z nadczynnością tarczycy . Tak długo, jak właściwe dawki, długotrwałe przygotowania tyroksyny jest mało prawdopodobne, aby wywołać negatywne skutki. Kobiety w ciąży, nie ma dowodów na niekorzystny wpływ na płód, więc kobiety w ciąży mogą przyjmować.

12. Jakie środki ostrożności podjąć preparaty tyroksyny? Preparaty tyroksyny najlepiej po przebudzeniu na czczo rano, biorąc około pół godziny po jedzeniu śniadania, da lek przy minimalnych skutkach ubocznych i skuteczności najlepiej. Tymczasem, preparaty powinny unikać stosowania leczenia tyroksyny leków żołądka wzięte razem, tak aby nie wpływać na skuteczność.

13. Oprócz preparatów tarczycy, trzeba jeszcze długoterminowych pacjentów przyjmujących inne leki? Dodatkowo do zabiegu po trwałej niedoczynności przytarczyc (stosunkowo rzadko) wymagają długotrwałego suplementacji wapnia przygotowanie klasy, widok z obowiązującymi standardami medycznymi, nie ma dowodów, że inne leki z tej grupy chorób mają korzyści, w tym tzw krwi rynku zastój medycyny klasy przygotowania chiński. Więc raz spotkałem kogoś (albo personelu medycznego lub nie personel medyczny) próbował sprzedać wam potrzeba długotrwałego stosowania niektórych leków, musimy być wyczuleni na jej celu.

14 guzek chirurgia tarczycy Co jest celem? Guzki tarczycy są powszechne w patologii następujące: wole guzowate, gruczolak tarczycy , raka tarczycy, itp., i może być przekształcony z przodu do tyłu. Długoterminowy wzrost guzków tarczycy mogą kompresować przełyk tchawica, lub nawet spaść w klatce piersiowej, ucisk narządów klatki piersiowej. W związku z tym, celem jest jasne operacja tarczycy: Diagnoza, jeśli jest to konieczne, druga operacja, blokowanie postępu choroby, odciążenia, zmniejszenia lub wyeliminowania bólu fizycznego i psychicznego obciążenia.

15. Dlaczego niektórzy pacjenci w okresie pooperacyjnym guzki Timeout tarczycy B stwierdził, że nie jest, czy chirurg nieodpowiedzialne, nie całkowicie usunięte? Tam guzki po skierowania powinny być podzielone na następujące sytuacje: (1) chirurgia, aby zatrzymać krwawienie węzeł walki (2) operacja ma kilka bardzo małe guzki, ograniczając się do obecnych standardów medycznych, nie można znaleźć.. (3) nie normalne tkanki tarczycy, ponieważ akademickiego sporu, czy pacjentów i ich rodziny nie zgadzają się z całkowitej strumektomii, pozostałości tkanki tarczycy wykryte po zabiegu może mieć mniej niż centymetr, echogenic guzki. (4) Nie można wykluczyć, chirurg niedbałości lub ograniczonym poziomie, a pozostała część guzków.

16, jeżeli odkryto pozostałości po skierowanie guzowatym tarczycy i jak to zrobić? Close obserwacji, należy zwrócić uwagę, aby skorygować pooperacyjnej niedoczynności tarczycy może wystąpić, doustnych preparatów guza kontroli tarczycy wzrostu, jeśli guzek 2-3 lat po zabiegu Brak wzrostu, dalsza interwencja medyczna, gdy rośnie, miał tylko pierwszy wykop guza chirurgia, więcej niż 2 cm średnicy, konieczne jest rozważenie operację ponownie.

17 pierwszy ma do czynienia tarczycy i resekcję cieśni lub sumy częściowej tarczycy u pacjentów z nawrotowym, jak to zrobić, jeśli? Powyższy cel operacji jest bardzo jasne, a mianowicie, aby zapobiec rozwojowi choroby i uniknąć zaniżania tarczycy na najważniejszych organów. Jeśli pierwszy zakres pracy jest na tyle duża, choć pooperacyjnej wznowy, ale do szpitala nie wątpię, złośliwości, ważnych organów, bez objawów uciskowych, w celu zapewnienia pacjenta jakość życia, zazwyczaj zaleca niemożliwe sekund operację.

18. Chociaż nie ma chrypka po wycięciu tarczycy, ale dlaczego nie ma tone wymowa, włosy soprany trudne? Wynika to chirurgicznego urazu zewnętrznego gałęzi nerwu krtaniowego najwyższej krtani, większość objawów przez kilka miesięcy po zabiegu, aby wyrównać, i ma niewielki wpływ na życie, więc większość chirurgów tarczycy nie zwracają uwagi. Wraz z poprawą warunków życia, okazało się, pacjenta nieustannie przesłuchiwany, więc okazało się, że zewnętrzny oddział najwyższej stawki uszkodzenia nerwu krtaniowego 15-20% krtani przez pacjenta niedogodności życia spowodowane. Potrzeb pacjentów jest nasza ciężka praca kierunek, więc zaczęliśmy studiować jak chronić gardło podczas operacji nerwu krtaniowego oddziału zewnętrznego. Przygotowana z obecnej sytuacji, chcemy uniknąć zewnętrznego oddział najwyższej nerwów krtani urazu krtani, kierunek naszych wysiłków jest uszkodzenie stopy poniżej 1%, nasze podejście jest operacja ujawniła wtedy chronione, a nie prosektorium go.

19. Dlaczego niektórzy pacjenci w okresie pooperacyjnym chrypki? Od nastania jak to zrobić? Chrypka głównie z powodu urazu chirurgicznego z nerwu krtaniowego wstecznego, co prowadzi do porażenie strun głosowych powodu. Jeśli występuje, muszą być bardziej właściwe mówienie po wykonywania zabiegu, większość ludzi w ciągu sześciu miesięcy lub, tak aby zrekompensować, nie ma chrypkę. Aby uniknąć takich powikłań, że wnikliwie i rutynowymi śródoperacyjne nerwu krtaniowego wstecznego wyeksponowane i zabezpieczone, ma możliwość kontroli takich powikłań, w ramach 1%. Oczywiście, niektórzy lekarze nie szuka nerwu krtaniowego wstecznego. Według miarodajnych statystyk nie szukać nerwu krtaniowego wstecznego w chirurgii tarczycy, stopa uraz 3-10%. Jeśli re-uraz stopy wyższe, chirurg powinien odzwierciedlać zwiększony poziom działalności. Oczywiście, podwójnych lub wielokrotnych nawrotów po operacji stopy szkody wzrośnie gwałtownie nawet blisko 100%.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s