Tarczyca “guzkowe” Czy konieczne jest operacja?

Ogólnie rzecz biorąc, większość guzków tarczycy nie trzeba operacji, tylko regularne obserwacja może być. Tylko kilka złośliwych guzków tarczycy tylko potrzebujesz operacji.

Tarczycy jest jednostka odpowiedzialna za metabolizm narządu hormonalnego, który znajduje się po obu stronach przedniej części tchawicy, kształt motyli wokół skrzydła połączone. Guzki tarczycy są bardzo częste Crowd dawno, z powodu schorzeń, to tylko wtedy, gdy pogrubienie szyi po odkryciu. Jednak od powszechnego stosowania B ultrasonograficznego badania , guzek tarczycy wykrywalność 4% z tłumu szybko wzrosła z 19% do 67% [1]. Że każdy z nas jest jedna z czterech osób cierpi z guzków tarczycy, które dominują kobiety i osoby starsze. 80-90% guzków tarczycy rozpoznano jako wole guzowate, należący tkanki tarczycy i chorób zwyrodnieniowych, nie należy do guza, to nie jest chirurgiczne wskazań. Tylko około 5-10% raka tarczycy, wymaga operacji. Ponadto, około 10% guzów łagodnych inne choroby, takie jak zapalenie tarczycy typu Hashimoto i gruczolaka tarczycy, zazwyczaj nie ma potrzeby operacji.

Obecnie krajowe zjawisko występowania tarczycy guzki uporczywego leczenia. Z gruczoł tarczycy Changchun statystyk chirurgii strefy 9216 pacjentów operowanych z guzków tarczycy, rak odpowiada jedynie za około 10%, natomiast wole guzowate i inne łagodne guzki i gruczolaki stanowiły około 90% [2]. Ponieważ guzek tarczycy wykrywanie stopy do 19% ~ 67%, do 1,3 mld ludzi, Chiny nie powinny być niemożliwe dla każdego pacjenta guzki tarczycy mieć operację. Jednakże, ponieważ większość naszej USG w szpitalu i na poziomie cytologia nie jest wysoka, nie może odróżnić łagodnych i złośliwych przedoperacyjnej natury, tak, że niektórzy lekarze są dla wszystkich pacjentów z guzków tarczycy do zabiegu, nie tylko tracić środków medycznych, ale również na pacjenta Wygląd i działanie spowodować różnego stopnia szkody. Często spotykamy pacjentów w przychodni zaskoczony dr Yu porady Butong podano odmienne traktowanie, takie jak chirurgia, obserwacja, leki i inwazyjna diagnostyka i tak dalej, po prostu dlatego, że poziom wiedzy i dlatego lekarz i szpital, w którym warunek nie jest spowodowane. Europa i Stany Zjednoczone według diagnozy guzków tarczycy opracować standardowe procesy i rzeczywiste doświadczenia [1,3,4], zaleca się B-Znaleziono więcej niż 1 guzek cm cienkiej igły cytologia aspiracji, podstawowego procesu pokazano na rysunku.

Wysokiej rozdzielczości tarczycy USG tarczycy, USG jest ocena i obserwacji guzków tarczycy preferowane i regularne badania obrazowe kontroli, najlepiej miano. Poprzez zrozumienie lokalizację guzów, kształt, wielkość, liczba statusu marży guzków, wewnętrzną strukturę, cechy echa, przepływ krwi i węzłów chłonnych szyi, większość może być początkowo odróżnić guzki w naturze. Diagnostyka USG w naszym szpitalu obecnie łagodnych chorób przenoszonych drogą płciową ocenić dokładność staje się 86,0% stawka dokładność 82% nowotworów. [5] Podstawą rozpoznania łagodnych guzków w następujący sposób: ① zmiany mnogie; ② zmian w otoczeniu pełnym “halo”; ③ reguły morfologia zmiany, wyraźne granice, wewnętrzne jednolite echo; ④ z grubej zwapnienia; ⑤ nie bogatych krwi do krwi obwodowej przepływowy; ⑥ guzki o średnicy ap / średnica wskaźnik <1. Podstawą rozpoznania zmian nowotworowych w następujący sposób: ① ② pojedynczy guzek, morfologii uszkodzenie z powodu przepisów, ograniczenie mniej jasne; ③ wewnętrzne niejednorodne hypoechoic; ④ drobny piasek-jak zwapnienia; ⑤ bogaty przepływ krwi do wewnętrznych Panie ⑥ guzki o średnicy ap / średnica stosunek ≥ 1 ⑦ przerzutami powiększenie węzłów chłonnych szyjnych. Wysoka rozdzielczość USG tarczycy mogą być używane do około określenie nie tylko charakter guzków może być również stosowane do kierowania tarczycy cienkiej cytologii cienkoigłowej.

Dwa tarczycy Biopsja aspiracyjna cytologia biopsja (określone na przebicie)

Dzieła cytologia aspiracyjna cienkoigłowa guzków tarczycy jest natura przedoperacyjnej oceny tarczycy guzki najbardziej dokładne i opłacalne metody diagnostyczne, wszystkie prowadnice są w obcym kraju jako rutyny [1,3]. Każdy nowy problem Stanów Zjednoczonych, aby zapisać 300.000 przypadków skrzyżowaniu tarczycy, około 96% linii biopsji. Jednak stara koncepcja krajowego lekarzy, diagnostycznych cytopatologią ograniczeń i obaw na poziomie ponad pacjenta dla guzków tarczycy i innych powodów, w wyniku przebicia rzadko wykonywane. Nasz szpital w październiku 2005 r. linii startu BAC tarczycy, zgromadził bogate doświadczenie. Według statystyk, od października 2005 r. do stycznia 2011 r. w naszym szpitalu 474 przypadków tarczycy biopsji cienkoigłowej. Identyfikacja tarczycy biopsji cienkoigłowej w łagodnych i złośliwych wrażliwości guzków tarczycy 85,4%, swoistość 86,9%, dodatnia wartość predykcyjna w 90,5%, w pobliżu międzynarodowych standardów diagnozowania [6]. Opierając “Pap Cytopathology uczyć” na tarczycy cienkoigłowej strategii diagnostycznych [7], wyniki diagnostyczne podzielono na sześć poziomów: złośliwy, podejrzliwy złośliwy, nie może zdiagnozować, atypowe komórki, guzy pęcherzykowe i łagodne dla kierować klinicznych możliwości leczenia.

3 leczenie guzków tarczycy i obserwacji

3,1 łagodnych guzków tarczycy biopsji w diagnostyce łagodnych wenerycznych przypadkach, większość badaczy sugerują, że okres obserwacji, większość pacjentów może okresowo ocenia sposób, aby uniknąć operacji [8,9]. Duże przykładowe dane potwierdzają przebicie u pacjentów z łagodną długoterminowych obserwacji procesu, szanse na raka tarczycy, tylko 0,6% -3%, a większość można znaleźć w późniejszych obserwacji i otrzymać na czas leczenia [8,9]. Według naszych ustaleń, kilka nieodebranych większość maleńkiej raka tarczycy raka można zaobserwować lub odroczyć operację. Rozpoznano łagodne guzki powinna prowadzić regularne badanie fizykalne , pomiary i TSH, USG obserwacji raz w roku przez co najmniej 3-5 lat.

Farmakoterapia łagodnych guzków tarczycy ma wyraźny wpływ biorąc L-tyroksyny nie sprawiają, że łagodne guzki mniejsze, ale może przynieść inne aspekty sercowych i szkieletowych działań niepożądanych [10]. W związku z tym nie zaleca się do rutynowego stosowania. Chińska medycyna i medycyna chińska nie znaleziono dokładnego efektu zgłoszony.

Niektórzy ludzie obawiają się, że długotrwałe występowanie guzkowym rakowe więc wybrałem operację, chociaż wole guzkowe można łączyć raka tarczycy, ale do tej pory, nie ma wiarygodnych dowodów, że wole guzkowe włączy złośliwe.

Należy zauważyć, że nie łagodnych guzków tarczycy są zdecydowanie nie operacja, guzki tarczycy większa część pacjentów, operacja powinna rozważyć następujące zdarzenia: 1) ucisk tchawicy wpływają oddychania, 2) wpływają na wygląd szyi, 3) spadek Wysięk substernal rozwój wole i tak dalej.

3,2 podejrzane o złośliwych i złośliwych tarczycy wyników cienkoigłowej podejrzanych złośliwych i zła VD pacjentów powinny poddać się operacji. Na podstawie naszych badań, 97,6% pacjentów po zabiegu nakłucia złośliwego patologii raka tarczycy, złośliwe 83,3% podejrzanych przebicie potwierdzone jako zły [6]. Po diagnozy raka, zasady raka tarczycy stwierdzono, będziemy oddzielić specyficzną chirurgicznej planu przedstawione w specjalnym art. Obserwacji pooperacyjnej będzie również zgodne z zasadą leczenia raka tarczycy.

3.3 Ochrona tarczycy biopsja doprowadzi do nowotworu siewu jest najbardziej zaniepokojony pacjenta. Ponieważ większość nowotworów raka brodawkowatego tarczycy może być generalnie rozpoznawano na podstawie morfologii komórek, Biopsja cienkoigłowa nie jest zalecane zalecane nakłucie igłą histologicznych może znacznie zmniejszyć ryzyko sadzenia. W literaturze w Stanach Zjednoczonych każdego roku z BAC tarczycy sprawdzić pacjenta osiągnął około 300.000 przypadków, jak w styczniu 2010 roku, poinformował przebicie powoduje nowotwory uprawiane tarczycy zgromadził jedynie 19 przypadków [11], możemy zobaczyć, że uprawa biopsji cienkoigłowej wynikające kursy minimalne, jest bezpieczny i wykonalny.

To w połączeniu z naszym doświadczeniem w diagnostyce guzków tarczycy wprowadzenie standardowych metod, ale trzeba podkreślić, że warunki krajowe Chin w różnych regionach i poziomów szpitali są bardzo zróżnicowane, w zależności od regionu i tylko Hospital Medical rzeczywiste poziomy używając innego podejścia leczenia. Pekin, Szanghaj i kilka innych wykwalifikowanych duże szpitale mogą spróbować zintegrować z międzynarodowymi zaawansowanych metod oceny, głównie w oparciu o wyniki cytologii przebicie określić potrzebę leczenia chirurgicznego, w celu uniknięcia nadmiernego przetwarzania odpadów i zniszczenia spowodowane. Wojewódzkich i miejskich szpitali dostarczana głównie polegać na ultrasonograficznych cech opcji chirurgicznych, takich jak USG guzków istnieją mikrozwapnień, hypoechoic solidną guzka lub guzków bogata we krwi, co sugeruje możliwy nowotwór można leczyć chirurgicznie, operację sądzeni według zamrożonych odcinkach łagodne i złośliwe. Oddolne ultradźwiękowe urządzenia diagnostyczne nie mogą dostarczyć użytecznych informacji, jeśli przy historii pacjenta i wyniki badania można również wziąć pod uwagę następujące bezpośredni chirurgia głowy ① i promieniowanie historia szyi ekspozycji, ② historii rodziny raka tarczycy, ③ guzki tarczycy rozwija się szybciej, ④ ochrypłym głosem , ⑤ ipsilateral powiększenie szyjnych węzłów chłonnych. ⑥ mężczyźni samotne stałe guzki, ⑦ Wiek ≥ 45 i <15, ⑧ średnica guza> 4cm, ⑨ twarde guzki; ⑩ otaczające zrosty, działalność, takich jak niska [3].

W skrócie, większość guzków są łagodne, bez operacji. Tylko 5-10% nowotworów złośliwych musi poddać się operacji. Odróżnić łagodnych i złośliwych guzów tarczycy jest kluczem do dobrej cytologia aspiracyjna cienkoigłowa. Ponadto, większość raka tarczycy są zróżnicowanego raka tarczycy rozwija się powoli, dobry efekt, więc nie ma potrzeby, aby przenieść wszystkie chirurgicznym leczeniu guzków. W celu ochrony zdrowia ludzi i zaoszczędzić wiele środków medycznych celów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s