Przegląd leczenia raka tarczycy

Rak tarczycy można podzielić na dwa typy nowotworów łagodnych i złośliwych. Kliniczne tarczycy łagodne i złośliwe guzy często wykazała tylko guzków tarczycy, rak tarczycy, tak często mieszają się ze sobą oraz guzków. Zasadniczo tylko opis kształtu guzków, które obejmuje guzy, torbiele, składa się z normalnych kępy tkanek lub innych chorób wywołanych przez tarczycę.

Po pierwsze, częstość występowania raka tarczycy

Guzki tarczycy jest trudne do określenia charakteru klinicznych, nawet biopsja, czasem gruczolaka tarczycy i rozrost guzkowy, łagodne i złośliwe guzy nie są łatwe do jasno określony. Tak więc częstość występowania raka tarczycy nie jest łatwo dokładne dane statystyczne. Ogólne wole endemiczne obszary, częstość występowania raka tarczycy niż obszary nieendemicznych jest wysoka. Zachorowalność kobiet niż mężczyzn, stosunek kobiet do mężczyzn w przybliżeniu 1:4. Według sondażu w Szanghaju, częstość występowania guzków tarczycy w górę do 4,8%, dane z autopsji wynika, że ​​50% klinicznie normalnej tarczycy zawiera jedną lub wiele guzki, około 12% guzów tarczycy. Jedynka chirurgiczne udowodnić łagodnych guzków 80%, 20% nowotworów złośliwych i wiele guzków o zachorowalności na raka mniej niż l0%. Guzki tarczycy u dzieci, większą częstość występowania nowotworów złośliwych, co stanowi 50%.

Po drugie, klasyfikacja guza tarczycy

Łagodne i złośliwe guzy tarczycy są podzielone na dwie kategorie. Według ich badań histologicznych z kolei dzieli się na kilka rodzajów guzów łagodnych i złośliwych:

() Łagodne tarczycy

1. Gruczolaka tarczycy: ① gruczolak pęcherzykowy, w tym embrionalnym, płodowym, prostego typu, rodzaju i typu gleju eozynochłonna komórki. ② brodawkowatego gruczolak. ③ nietypowe gruczolaki.

2. Pochodzące mezenchymalnych łagodne tarczycy, w tym, naczyniaka, włókniak potworniak i tak dalej.

3. Torbiel tarczycy.

(Two) raka tarczycy

1. Brodawkowatego gruczolakoraka.

2. Raka pęcherzykowego.

3. Rak rdzeniasty.

4. Rak niezróżnicowany.

5. Pochodzące mezenchymalnych nowotworów tarczycy, w tym mięsak limfatyczny, angiosarcoma , włókniakomięsak, raka płaskonabłonkowego.

6. Rak tarczycy.

Typ histologiczny guzów tarczycy więcej, a czasem nie sposób od gruczolaka histologicznie łagodnego lub różnicować ich złośliwą gruczolaka, tylko dzięki długoterminowej obserwacji, czy przerzutów, mogą zostać potwierdzone. Badania histologiczne wykazały, kilka dobrze zróżnicowanych guzów, które mogą pojawić się na początku inwazji i przerzutów, a niektóre słabo zróżnicowane guzy, ale od dłuższego czasu ogranicza się do gruczołu tarczowego, inwazji i przerzutów nie występuje. Czasami wole guzkowe i nowotwory tarczycy i histologicznie także trudne do zidentyfikowania. W skrócie, wole guzkowe, łagodne i złośliwe guzy w patologii czasami nie jest łatwe do jasno, a stopień złośliwości i sytuacji różnicowania komórek, nie jest całkowicie zgodna. Dlatego musimy ściśle integrować klinicznych. Długoterminowa obserwacji obserwacji. Bardziej skomplikowane źródła torbiel tarczycy, głównie łagodnych guzków tarczycy lub degradacji gruczolaków wykonane garść złośliwości z powodu martwicy. Kliniczne leczenie też ma swoją specyfikę. W związku z tym, że witryna jest określane jako niezależny choroby.

Po trzecie, metody leczenia przedstawiono raka tarczycy

Tarczycy łagodne traktowanie:

Gruczolaka tarczycy powinno być leczenie chirurgiczne, chirurgiczne podejście propagowane OK cierpienia tarczycy lub liść łączną sumę częściową resekcję. Można zmniejszyć częstość nawrotów, i nie powinny być traktowane przez proste wycięcie guza. Ponieważ kliniczne rozpoznanie pojedynczych guzków, potwierdzone po 1/3 z wielu guzków. Pacjenci powinni być regularnie ubrań hormony tarczycy, zapobiega nawrotu gruczolaka.

(2), leczenie raka tarczycy:

① leczenie chirurgiczne: patologiczny typ raka tarczycy i przerzutów nowotworowych różnych sposobów, więc zasady leczenia są również zróżnicowane.

Neck dissection raka brodawkowatego i pęcherzykowego mniej złośliwe, są zróżnicowanego raka tarczycy, zakres prądu do operacji tarczycy i przeszedł ma zgody.

Nadaje się do zróżnicowanych tarczycy tarczycy metod raka chirurgicznie są trzy rodzaje: resekcji tarczycy, tarczycy pobliżu całkowitej resekcji [usuwanie najbardziej widocznego tkanki tarczycy, pozostawiając tylko niewielką ilość podłączony do nerwu krtaniowego wstecznego wchodzi do tkanki mięśniowej tarczowego wokół miejsca ( Około 1 g)], a całkowita tarczycy. Generalnie uważa średnica guza <1.0cm, single, bez przerzutów do węzłów chłonnych szyjnych z raka brodawkowatego, opłacalne ipsilateral lobektomia tarczycy. Jeśli następujące warunki, proponowane linii lub prawie całkowita resekcja resekcji tarczycy: ① guz o średnicy> 1 ~ 1,5 cm; ② przeciwnej obecność guza guzków tarczycy; ③ mają lokalne lub odległe przerzuty, historia ④ radioterapii u pacjentów z głowy i szyi ; ⑤ krewnych I stopnia chorych na zróżnicowanego raka tarczycy. historii Starszych (> 45 lat), u pacjentów z wysokim odsetkiem nawrotów, proponowane stosowanie zabiegów chirurgicznych. Jeśli rak choć> 1 cm, ale wciąż jest ograniczony do gruczołu listków bocznych, węzłów chłonnych bez przerzutów, kraj ma również wielu ekspertów opowiadają ipsilateral Gruczoł może być usunięty wraz z całym przesmyku, przeciwnej gruczołu sumę częściową. Zmiany ograniczają się do przesmyku, może być po obu stronach przesmyk i resekcji płata sumy częściowej.

Papillary przerzuty węzłów chłonnych raka diagnostyki w tempie 20% do 90%, pierwszy zabieg Dwustronna Bank Centralny (rejon Ⅵ) limfadenektomia może znacznie poprawić przeżycie i zmniejszają ryzyko nawrotu węzłów chłonnych. Raka brodawkowatego tarczycy całkowita resekcja całkowita lub w pobliżu a następnie przygotować się do usuwania resztek jodu radioaktywnego przez tarczycę i raka pęcherzykowego po całkowitej centralny tarczycy może być limfadenektomia. Takie jak przed operacją lub śródoperacyjne USG znaleziono boczny szyjnych węzłów chłonnych (Ⅱ – Ⅳ zone) i węzłów chłonnych tylnego trójkąta (powiat Ⅴ) jest zaangażowany, limfadenektomia lokalnego należy wykonać. Kiedy patologiczny typ jest agresywny (wysoki komórek, kolumn lub komórek typu komórek wysepek), szacunki nie są wrażliwe na radioaktywny jod powinny być OK boczna część lub trójkąt node dissection tylnej chłonnych.

Ograniczona lokalne przerzutami lub nawracające raka szyjki macicy, powinny być zaangażowane częściowe lub całkowite usunięcie po tej samej stronie; guz infiltracji do dróg oddechowych i przełyku należy stosować radioaktywny jod lub operacji w połączeniu z podejściem radioterapii.

Rak rdzeniasty z zakresu chirurgii jest całkowite wycięcie tarczycy, ponieważ rak rdzeniasty wczesnych przerzutów do szyjnych węzłów chłonnych, w związku z tym, należy również rozwarstwienie jednostronnym lub obustronnym szyi.

Rak niezróżnicowany jest bardzo złośliwym nowotworem, większość z pierwszym zabiegu, gdy zmiana ma rozległe naciekanie lub przerzuty odległe, a nie operacja, lub tylko na biopsję w celu potwierdzenia diagnozy. Lub w celu odciążenia dróg wymuszaniu tracheotomii. Ale czasami są małe zmiany korzystne dla chirurgii powinny aktywnie dążyć do radykalnej operacji. Uzupełniająca radioterapia pooperacyjna. Istnieje kilka z chemioterapią z radioterapią można uzyskać pewne efekty.

Rak płaskonabłonkowy jest również rozwija się szybko, bardzo złe, wcześniejsze naruszenia innych ważnych organów, obecna linia leczenia jest możliwa resekcja guza, a następnie dać radykalnej radioterapii, ale również w przypadku pierwszej diagnozy radykalne radioterapia, a następnie poddawano zabiegowi chirurgicznemu.

② terapii hormonalnej: zróżnicowana receptora tarczycy TSH ekspresji na powierzchni komórek nowotworowych, reakcji na stymulację TSH, zwiększoną ekspresję tarczycy specyficznych białek poziom wzrostu komórek stopy. Biorąc pod uwagę, rak tarczycy, niż fizjologicznych dawek L ~ T4, hamuje wydzielanie przysadki TSH, zmniejszyć ryzyko nawrotu raka tarczycy. TSH terapia tłumienia ponieważ subkliniczną nadczynnością tarczycy, zwiększone dławica piersiowa, migotanie przedsionków występuje u kobiet po menopauzie i osteoporoza zwiększa ryzyko wystąpienia innych działań niepożądanych, zaleca się u pacjentów wysokiego ryzyka z rakiem tarczycy powinno TSH jest tłumione do <0,1 mU / L poziomie niskiego ryzyka Pacjenci powinni TSH jest tłumiona do 0,1 ~ 0.5mU / poziom L (u pacjentów niskiego ryzyka przez chirurgiczne usunięcie i terapii 131I bez przerzutów odległych, lokalnym lub guz całkowicie, bez lokalnej infiltracji, nie złośliwe cechy histologiczne i wyższe naciek naczyń po leczeniu pierwszego rzutu 131I skanowania całego ciała, gdy nie 131I wychwyt poza tarczycy, pacjenci ryzyka oznacza widoczny guz inwazji, niepełne usunięciu nowotworu, przerzuty odległe lub usunięcie leczenie przeszedł 131I 131I całe ciało skanować widoczna, gdy tarczyca poza wychwytu 131I).

Radioterapia ③: Radioterapia poza rak niezróżnicowany głównie radioterapii powinno być normalnie prowadzone wcześnie. Zróżnicowane brodawek i pęcherzykowy rak zewnętrznego napromieniania, nie jest wrażliwy na tylko niewielką ilość resztkowej choroby po operacji lub resekcji chirurgicznej i ubogich izolowanych przerzutów odległych stosować tylko radioterapii.

Po operacji w celu usunięcia resztek celu radiojodu tarczycy jest zmniejszenie wznowy nowotworu, w celu ułatwienia jodu skanu całego ciała i Tg mierzy się poprzez monitorowanie nawrotu raka tarczycy i przerzuty. Retrospektywne badanie wykazało, że ustawa może zmniejszyć nawrotu nowotworu i zmniejszyć śmiertelność, ale w niskim ryzyku pacjentów do badania nie znaleźliśmy podobny efekt, brak badań prospektywnych. Zalecany do Ⅲ i Ⅳ zróżnicowanego raka tarczycy, w wieku <45 lat Ⅱ sceniczne chorych, najczęściej w wieku> 45 lat fazy Ⅱ pacjentów; selektywny etap I u chorych na raka, zwłaszcza te z wieloma zmianami, przerzuty do węzłów chłonnych występuje, tarczycy lub na zewnątrz naciek naczyń i typ histologiczny jest agresywne pacjentów użyć w celu usunięcia resztek terapię radiojodu tarczycy.

Leczenie należy przerwać, zanim hormony tarczycy, TSH, aby 30mU / L lub więcej, diety jod diecie jodu zmieniona z 1 do 2 tygodni, kilku, którzy nie tolerują wycofania tyroksyny lub TSH po odstawieniu tyroksyny bez podwyższone, może przed rozpoczęciem leczenia rekombinowanym TSH. Tydzień po terapii radioaktywnego jodu, jod skanowania całego ciała powinny być przeprowadzane w celu wykrycia nowych lub ogniska przerzutowe. 131 jodu radioterapii rak niezróżnicowany i raka rdzeniastego jest ważne, ponieważ nie absorbują jod.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s