Jod 131 terapia raka tarczycy po ochrony przed promieniowaniem i izolacji, jak to zrobić?

Pacjent: objawy ogólne, ale przypadkowo znaleziono Paixiong filmy guzki płuc. Biopsja tarczycy może być problemem dla całej wycięciu tarczycy (podczas czyszczenia chłonnych) i drugiej biopsji, patologicznych rozpoznanie raka brodawkowatego tarczycy . Eksperci twierdzą, że zapotrzebowanie na jod 131 terapii, ale miejscowym szpitalu bez izolatce, więc po zrobieniu własnego domu, ale ukarany nie dzieci dotykowe, kobiety w ciąży może być.
Chcesz zasięgnąć opinii: Ponieważ promieniowanie jodu 131 mają, lekarz powiedział, że nie ma znaczącego wpływu na dorosłego, nie izolacji specjalnego. Ale niektóre z informacji wymaganych do izolacji powiedzieć, większy wpływ na ludzi. Nie wiem, co jest dobre, jeśli potrzebujesz izolacji, to trzeba zachować dorosłych, jak daleko?
Nuclear Medicine, First Affiliated Hospital of Sun Yat-sen Rao Guohui:

Zgodnie z krajowym i pokrewne choroby tarczycy diagnozy i wytycznych dotyczących leczenia, zróżnicowanego raka tarczycy (rak brodawkowaty i pęcherzykowy) subtotal tarczycy lub sumy częściowej resekcji u pacjentów z prawidłową odpowiedzią na jodu-131 leczenia i obserwacji leczenie biorąc Euthyrox, a mianowicie, “operacja oraz jod 131 + Euthyrox” model, jest szeroko stosowany w zawodzie lekarza. Zaletą jest w stanie wyeliminować istniejące i potencjalne nowotworowych komórek u pacjentów z długoterminowego przeżycia, ale również ułatwić śledzenie choroby i przegląd.
131I raka tarczycy według surowych wymagań są potrzebne hospitalizacji samodzielnie, na trzy dni może być rozładowany. Pacjenci w specjalnym oddziale, dedykowany łazienka, pacjenta odzież, koce są umieszczone proces rozpadu i umyć osobno. Wśród nich można zmniejszyć wpływ promieniowania. Pacjenci pozostają na poziomie lub poniżej 131 Jodometryczne 1.11GBq (30mCi) mogą być odprowadzane, zwykle mogą być odprowadzane w trzy dni, ale wciąż nie do intensywnych miejscach publicznych, w szczególności nie bliski kontakt z kobiet w ciąży i dzieci. Albo spróbuj zrobić to, ochrony radiologicznej, w celu zmniejszenia niepotrzebnego napromieniania tłumu!

Tylko kilka szpitali w medycynie nuklearnej oddziałach krajowych szpitalnych ustawień, pacjenci zadano do domu są na ogół przestrzegane, utylizacja.

Jod -131 ma izotop promieniotwórczy, fizycznego półtrwania 8,04 dni, po ośmiu dniach, radioaktywnych swojej połówki. W połączeniu z organizmu biologicznego wydalania, osiem dni później, radioaktywności w organizmie człowieka bardzo, bardzo niski. Testowaliśmy w objawach klinicznych badań: Po jod 131, korpus SPECT skanowania, dopóki pacjenci bez przerzutów oraz zmian, 5 dni 95% radioaktywności w organizmie zostały wyłączone powyżej, a pozostałość jest tylko o 1-5%. Po terapii 131I, pacjenci zazwyczaj wymagają czasu izolacja jest dwa tygodnie, dwa tygodnie później, aby być bezpieczne, bez wpływu na innych.

Poleca że pacjenci przyjmujący jod 131 po trzech dniach, więcej wody i mocz wielokrotnie wyeliminować jodu 131 w vivo zatrzymywania i zmniejszyć promieniowanie gonad, a więcej wody do spłukiwania toalet. Badania wykazały, że przyjmowanie jodu 131 nie ma wpływu na płodność ani u noworodka wrodzoną dowody nieprawidłowości, ale pacjenci muszą płodność, przebieg ciąży, należy brać jod 131 po roku.

Środki ochronne ochrony radiologicznej: Ochrona czas, ochrona odległość, ekranowanie. Dla pacjentów, głównie czas i odległość. A inni rozszerzyć odległości kontaktów, oraz skrócić czas kontaktu. Szczególnie dla kobiet w ciąży i niemowląt wymagają więcej uwagi.

Jod 131 zagadnienia radioterapii bezpieczeństwa, zgodnie z US Nuclear Regulatory Commission (NRC) wymogi spełniają następujące trzy kryteria mogą zostać zwolnione z kwarantanny: 1 Vivo promieniowanie resztkowe nie przekracza 33 mCi, 2 Odległość od dawki promieniowania na 1 m.. poniżej 7mR / h (0.07mSv / h). 3 dawki promieniowania maksymalnej dla dorosłych nie przekracza 5 mSv.

American Journal of Medicine poinformował, że pacjenci z przychodni doustnych dawek 70-150 mCi 131I między pacjentami po przyjęciu do domu. Pomiary znaleźć, maksymalną dawkę promieniowania (średnio 0,58 mSv), dla członków rodziny między 0.001-1.09 mSv dawki promieniowania. Dawki promieniowania NRC norm znacznie niższe niż współczesne określonego limitu dawki (5 mSv). Tak, to absolutnie nie musimy się martwić, a rodzina rozdzieliła się o 3-5 metrów, bardzo mała ilość promieniowania na rodzinie, rodzina jest w bezpiecznym zakresie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s