Guzy tarczycy, które są długo

() Co to ​​są długie guzy tarczycy
1. Gruczolaka tarczycy

To jest najczęstszą kliniczną tarczycy guz łagodny widać w każdym wieku, ale od 20 do 40-year-old młodych dorosłych kobiet powszechne. Najczęściej nie ma żadnych objawów, często nieświadomie dotknął masa powierzchnia, szyjki macicy więcej niż jednego, bezbolesne, otoczone, może poruszać się z połykaniem, powolny wzrost guza. Około 10% nowotworów, zasady leczenia powinna być wcześnie wycięcie.
2 . Tarczycy podostre

Klinicznie bardziej powszechne, występuje w 20 do 40-letniej kobiety. Lokalnie tarczycy wykazało dwustronny rozległy rozszerzenie istnieją ograniczenia jednostronne guzek rozszerzenie badanie palpacyjne twardy guz lity, często trudne, guzkowe nierówne, często błędnie jako raka. Ale ogólnie bardziej ostry początek choroby, więcej niż to spowodowane przez wirusa, często przed wystąpieniem o zakażenie górnych dróg oddechowych historii, któremu towarzyszy niewielka gorączka i inne objawy ogólnoustrojowe, takie jak leukocytoza, podwyższone OB, nerwowość, pocenie się i drżenie . I często towarzyszą bólu zlokalizowanego w połykaniu zdumiewające, może promieniować do ucha. Zmierzona T 3 T 4 wysoki, izotop skanowanie zobaczyć wchłanianie jodu. Choroba może, bez leczenia, o kilka tygodni lub miesięcy po leczeniu. Małą ilość jodu ubrania, leków lub z małą ilością prednizon radioterapia, pomaga zmniejszać nowotworu, z dobrym skutkiem.
3 . Limfocytarne zapalenie tarczycy

Znany również jako wole Hashimoto, choroby autoimmunologiczne,

Kliniczne objawy przewlekłej postępującej tarczycy dwustronnej zobaczyć ogólny symetrii (w tym przesmyku) obrzmiałe, twarde i trudne, jak np. skóry słonia zmian, wyczuwalne guzki nieznacznie podwyższone, brzegowych jasno, bez przyczepności z otaczającej tkanki. Generalnie nie ma objawów, ale choroba długoterminowa stabilność, mogą towarzyszyć zaburzenia czynności tarczycy, objawiające się powolnym ruchem, obrzęk twarzy lub dolnej kończyny.
4 . Wole guzkowe
Znany również jako wolem obojętnym, więcej wspólnego w obszarze endemicznego występowania wola, oczywiście na ogół dłużej, nawet do kilku lat lub dekad początkowo dwustronny rozległy rozszerzenia tarczycy, z wiekiem, stopniowe pojawienie się guzków, często wielokrotnym , o powierzchni, tekstury, trudne lub miękka, gładka powierzchnia, a dół z działalności przełykania. Ponadto substernal tarczycy, w ogólności, objawy kompresji występują rzadko, u niektórych pacjentów może być połączona nadczynność tarczycy, leczenie jest zazwyczaj oparte na terapii zachowawczej.

5 . Przewlekłe próbki drewna tarczycy

Klinicznie rzadkie, przewlekłe choroby. Fibroproliferacyjnych Często występują u kobiety 50-letniej. Umiarkowany powiększenie tarczycy w normie, struktura twardy jak próbek drewna, wykazały stopniowy rozwój, może być ustalona z otaczających tkanek, a pojawienie się objawów tchawicy kompresji. Tkanek miękkich szyi boczne X-ray film bez zwapnień. Radioterapia jest nieważny, chirurgiczne usunięcie cieśni tarczycy wymaga wystawiać tchawicy, aby złagodzić lub zapobiec objawy ucisku. Jeśli towarzyszy niedoczynności tarczycy, leczenie hormonem tarczycy może być udzielona.

Two. Związek między łagodnych i złośliwych tarczycy zrobić?

Związek, czasami łagodne choroby tarczycy i raka tarczycy Nowotwory istnieje lub stać się raka tarczycy, gruczolaka tarczycy statystycznie 10% -20% będzie Złośliwa zmiana, choroba Hashimoto od 5% -17% z rakiem tarczycy, także nadczynność tarczycy, podostre tarczycy i raka tarczycy odnotowano.

Po trzecie, cechy raka tarczycy

1. Kliniczny

Wczesne stadium raka tarczycy ma typowe objawy raka tarczycy tylko w przednim lub wyczuwalne guzki lub grudek, bryłek ucisku, gdy objawy takie jak chrypka, trudności w oddychaniu, zaburzenia połykania, zwłaszcza tych związanych z węzłów chłonnych szyjnych, patologicznych od złamania , więcej było za późno.

2. Dodatkowy egzamin

Rak tarczycy wtórna kontrola wiele znaczy.

T 3, T 4, choroby tarczycy TSH przyczynić się do rozpoznania, natura różnica guzków, ale nie specyficzne markery nowotworowe radio-immunologiczny. Surowicy kalcytoniny diagnoza raka rdzeniastego, obecnie uważa się za specyficzne dla sposobu, gdy normalne maksymalne 0.2ug / L (200pg/ml) w porównaniu z powyżej wartości diagnostycznej.

USG B pomaga odróżnić przypadek znacznej masie, torbielowate lub mieszanych;

Scyntygrafia było zimno, gdy guzki nowotworowe tarczycy, łagodne wenerycznych zmianą było ciepłe guzki. Ale gruczolaka tarczycy, gruczolak pęcherzykowy, krwotok torbiel, przewlekłe limfocytarne zapalenie tarczycy, wole, itp. mogą być wyświetlane zimne guzki, a niektóre dobrze zróżnicowanego raka tarczycy mają pewną funkcję wchłaniania jodu, lub zmiany mały, mieści się w tarczycy powierzchni głębokiego objętej normalnym obrazowaniu tkanek tarczycy wykazało również guzki lub niskiej temperaturze błędnie jako łagodnych guzków;

Aspiracja cytologia Needle stopa diagnoza jest wyższa, jego czułość diagnostyczna dokładność 80%, ale ze względu na technikę nakłucia i różnych poziomów ludzie czytają kawałek, są pewne błędy.

Cztery. Się jak sprawdzić tarczycę

Dolna strona tarczycy w szyi długi, po obu stronach tchawicy, posiada odrębną charakterystykę, w górę iw dół z połykaniem, czy ich własne kontrole, które można umieścić kciuk i pozostałe cztery palce od siebie po obu stronach tchawicy, a następnie połykać śliny, że porusza się w górę iw dół z tarczycą połykania, normalnej wielkości tarczycy małego brzucha kciuka dłoni, miękki.

Five. Czy można zapobiec raka tarczycy nie?

Przyczyną raka tarczycy nie jest jasne, wczesne dzieciństwo głowy i szyi Historia rentgenowskie promieniowanie wydaje się być powodem, drugi jest do wykrywania tarczycę i podjąć odpowiednie leczenie, aby zapobiec pogorszeniu.
Six, ja naprawdę się jak to zrobić raka tarczycy

Rak tarczycy jest wspólne złośliwe guzy wydzielania wewnętrznego, guzy ciała około 1 do 2% wyższa częstość występowania u kobiet, mężczyzn i kobiet, stosunek wynosi około 1:2 do 3. Chore duży zakres wieku, od dzieci po osoby starsze są może wystąpić u młodych osób dorosłych w wieku 30 do 45 lata szczyt na początku wieku, średni wiek wystąpienia mniej niż 40 lat.

Rak tarczycy jest niskiej jakości nowotwór złośliwy, czasem naturalny okres przeżycia do 10 lat. Oprócz rak niezróżnicowany, w ogólności, rokowanie jest dobra, o średniej pięcioletnim przeżycia tak wysokie, jak ~ 83,2% 95,6%.

Operacja jest głównym leczenia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s