Guzy tarczycy częściej u kobiet

Anatomiczne i fizjologiczne funkcje:

Tarczycy znajduje się w przedniej połowie dwóch stożkowych płatów bocznych, tkanka włóknista Ji zamocowany na górnej części tchawicy i chrząstki tarczycy po obu stronach, tak, tchawicy podczas połykania zmienia się w górę i na dół. Tarczyca jest otoczony przez wiele ważnych nerwów i naczyń krwionośnych, w tym zarządzania nawrotu ruchu krtani głośni nerwów po zniszczeniu, spowoduje ochrypłym głosem, tarczycy ma wiele ważnych funkcji fizjologicznych, które wydziela tarczycy może wspierać metabolizm organizmu, może prowadzić do nadmiernego wydzielania nadczynności tarczycy , wydzielają zbyt mało może prowadzić do niedoczynności tarczycy, niedobór nastolatek może powodować niedorozwój umysłowy u dzieci.

Objawy:

Tarczycy rak jest powszechne w nowotworach głowy i szyi, częściej u kobiet. Objawy przedniej środkowej masy, z działalności przełykania, niektórzy pacjenci mają chrypka i trudności w połykaniu, trudności w oddychaniu. Wiele rodzajów nowotworów tarczycy, łagodne i złośliwe, w ogóle, jeden masa, szybki rozwój złośliwego możliwości, młodszy z możliwością dużych guzów złośliwych tarczycy. Od objawów, pacjenci są na ogół w stanie odpowiednim do leczenia.

Łagodny Kategoria tarczycy:

Thyroglossal torbiel kości : No thyrohyoid wrodzone zaburzenia zwyrodnieniowe, pozostałości tkanek, powstawanie torbieli, zlokalizowanych między tarczycy i kości gnykowej, łatwe do połączenia infekcję , rzadko złośliwe, chirurgiczne usunięcie części gnykowej jest również, nie jest kompletna resekcja nawrotu .

Guzkowym: z niedoboru jodu związanego, pokazując rozproszone powiększenie tarczycy, niewielka liczba transformacji nowotworowej może nastąpić. Ogólnie rzecz biorąc, powiększenie tarczycy powoduje objawy ucisku, złośliwe lub nadczynność tarczycy wymaganej operacji, zazwyczaj leczenie zachowawcze.

Gruczolaka tarczycy: wspólne kapsułka guz, powolny wzrost. Nie więcej szyjki guzki, obrzęk gwałtownie, gdy krwotok, chirurgiczne efekt usuwania.

Nieostra tarczycy : Nie klinicznie błędnie raka tarczycy , zwykle powodowane przez infekcję wirusową, przed rozpoczęciem zimnej historii, czułości masowej, choroba trwa niewielką ilość jodu, prednizon suszony.

Klasyfikacja raka tarczycy:

Rak tarczycy jest rak tarczycy, 4 rodzaje, jej objawy i leczenie różnych klasyfikacji różnią.
Raka brodawkowatego tarczycy: rak tarczycy jest najczęstszym typem jeden, co stanowi około 60% do 89%, częściej u kobiet, ponieważ ich komórki nowotworowe z włóknistej tkanki nowotworowej owinięty jest niski. Ze względu na powolny wzrost, kliniczne łatwo przeoczyć, najczęściej w ciągu dwóch lat stwierdzono szyjki masę do leczenia, diagnozowania przez cienkoigłowej aspiracyjnej biopsji lub operacji szybki kawałek, guza operacyjnie, leczenie szczególnym uwzględnieniem po raz pierwszy, popularny talk, jest pierwszym minor cut czyścić. Łącznie usunięciu nowotworu tarczycy i rozwarstwienie szyi. Dobre rokowania choroby, 20% przypadków nawrotów ponad 10 lat, w związku z tym, pacjenci powinni być obserwowani przez 10 lat.

Raka pęcherzykowego tarczycy: rak tarczycy stanowiły 10,6% do 15%, w porównaniu do raka brodawkowatego, głównie mężczyzn, pole dłuższy, wydajność stwardnienia tarczycy i guza szyi, wzrost jest wolniejszy, ale łatwe do przenoszenia przez krew leczenie z chirurgii, rokowanie jest złe w porównaniu do raka brodawkowatego tarczycy.

Rak rdzeniasty tarczycy: rak tarczycy stanowiły 3 do 10%, klinicznie dzieli się sporadyczne i dziedziczne, typu genetycznego stanowiły 10 do 20%.

Ponieważ nowotwory endokrynologiczne wydzielają hormony, które mogą produkować wapnia we krwi spadła, trudnego biegunka , zaczerwienienie twarzy, kołatanie serca i tak dalej. Leczenie chirurgii, usunięcia lub całkowitej sumy częściowej tarczycy, z dostępnych terapii przerzutów odległych radionuklidu.

Anaplastyczny rak tarczycy: rzadkie, ale bardzo złośliwe, szybki rozwój, głównie u pacjentów z pacjentów w podeszłym wieku, często z chrypka, duszności do kliniki, nie ma obecnie zadowalające leczenie, leczenie operacyjne jest w stanie lepiej wykonać, ale większość z nich była w klinice z miejscowo zaawansowanym, trudne do usunięcia, może pomóc radioterapii .

Leczenie:

Leczenie raka tarczycy z operacją, bo klasyfikacja jest inny, metody leczenia i leczenie jest również inna, a przedoperacyjne badania, diagnostyka i leczenie. W ogóle, lekarz będzie kontrolował stan pacjenta w następujący sposób:

1, badania krwi: w celu określenia, czy z nadczynnością tarczycy

2, USG tarczycy: w celu określenia charakteru guza (stałe lub cystic)

3, tarczycy radionuklidów skanowania: skanowanie jest wykorzystanie tarczycy wychwyt specyficzny element, aby zrozumieć ich dystrybucję w tarczycy, normalne tarczycy równomiernie. W przypadku raka tarczycy, nie będzie skoncentrowana na dystrybucji lub rzadkie, aby pomóc lekarzom diagnozować

4, tarczycy CT czasami jest również ważny, ponieważ jasno pokazuje lokalizację guza i relacje z najważniejszych organów, ale również przyczynić się do ustalenia łagodne i złośliwe

5, tarczycy biopsja: Dzięki niemu można jakościowo guzy tarczycy, leczenie można rozpocząć

Leczenie zabiegu. W tym częściowego lub całkowitego usunięcia tarczycy, rozbioru szyi. Również dla terapii radionuklidowej, radioterapią, podawanie leku. Operacja z powodu patologicznej klasyfikacji i inne, ale ogólny efekt jest dobry, wyższej jakości życia pacjentów.

Wybierz Otolaryngologii – ambulatorium głowy i szyi:
Tradycyjny pogląd, że tarczyca w leczeniu chirurgicznym, ale w ostatniej Otolaryngologii roku – Head and Neck Surgery , szybki rozwój, co pacjenta w leczeniu więcej niż jednego wyboru, otolaryngologii anatomii głowy i szyi z powodu jego znajomości i nawracającymi krtani śródoperacyjna Zalety ochrony nerwów, tarczyca jest dobrodziejstwem dla pacjentów, ale także przyszłe trendy rozwoju.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s