Rozpoznanie Hurthle rak tarczycy

Jeśli lekarz podejrzewa Hurthle rakiem tarczycy, przede wszystkim, będzie wywiad i zbada cię. Dalsze badanie fizykalne. To polega na kontroli i badania dotykowego tarczycy i szyi na obecność guza lub powiększenie węzłów chłonnych. Kolejne badania krwi i inne metody diagnostyczne.

Tarczyca. Bezpieczny, prosty i szybki sposób diagnozowania chorób tarczycy. Ultradźwięki – jest to najczęstsza metoda diagnostyczna, które stosuje się w przypadku raka tarczycy, w tym Hurthle raka. Ale USA nie mogą zapewnić absolutnej gwarancji złośliwego lub łagodnego guza tarczycy.

Fine-needle aspiracyjna cienkoigłowa. Ponadto, prosty i bezpieczny sposób diagnozowania raka tarczycy. Biopsja jest zwykle wykonywane w ultrasonografii. Tylko biopsji może dać ostateczną odpowiedź o charakterze węzła w tarczycy. Próbki wysłane do laboratorium. Rozpoznanie Hurthle rakiem może być wydane tylko po biopsji.

Inne możliwe metody diagnostyczne wymienione MRI, CT i PET, ale są rzadko stosowane ze względu na wysokie koszty oraz adekwatności metod opisanych powyżej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s