Rak tarczycy – przyczyny i leczenie funkcje

Guzy tarczycy mogą być łagodne i złośliwe postaci. Przez łagodnych chorób nowotworowych, m.in.:

 • różne typy gruczolaków, które rozwijają się z tkanki gruczołowej narządu;
 • fibroma wynikające z łącznej podścieliska tkanki;
 • gruczolakowłókniak;
 • potworniaki, zaczyna tworzyć się w stadium rozwoju płodu.

Przez złośliwych schorzeń tarczycy to rak i nie nowotworach nabłonkowych, takich jak mięsaki i chłoniaki. Jeśli każda postać nowotworu tworzenia różnią się pod względem wielkości i struktury, składu guzków w tarczycy, leczenie, które w większości przypadków przeprowadza się operację. Przed wykonaniem badania histopatologicznego tkanki usuniętego narządu lub analizy cytologicznej przez cienką igłę po biopsji igłowej, nie możemy wykluczyć przerzuty nowotworu lub wtórne nowotwory tkanki tarczycy w innych narządach.

 

 

Rak tarczycy rozwija się od pęcherzyków i parafollicular komórek, a także (nie netiroidnih hormonalnie czynne wytwarzania środowiska komórkowego). Według cechy histologiczne raka tarczycy podzielić na kilka typów:

 • Raka brodawkowatego – prawie 76% wszystkich patologii raka tarczycy;
 • rak pęcherzykowy – rozpoznano w 14% przypadków raka tarczycy;
 • rak rdzeniasty;
 • Słabo raka;
 • anaplastic proces raka.

Problem leczenia raka tarczycy jest priorytetem nowoczesnej chirurgii, onkologii i endokrynologii. Guzki na tarczycy, których leczenie jest przeprowadzane, biorąc pod uwagę charakter procesu chorobowego w organizmie, w większości przypadków, są usunięte chirurgicznie. Ważne jest, aby pamiętać, że w złośliwych nowotworowych procesie chirurgicznym usunięciu guza, na wczesnym etapie można zapobiec tworzeniu przerzutów.

W przypadku, gdy wyniki badań nie udało się ustalić dokładnej diagnozy, chirurgii, a następnie badania histologicznego, nawet dziś pozostaje preferowaną metodą diagnozowania i leczenia. Cytologiczne Analiza przedstawia obraz komórkowej kompozycji punktowe, natomiast Histologia dokładnie określić strukturę nowotworu i jego charakteru.

Przyczyny raka tarczycy

Liczne badania, eksperymenty i obserwacje nie pozwalają nawet nowoczesny rozwój medycyny w celu ustalenia dokładnej przyczyny raka tarczycy, a jej leczenie osiągnięto znaczne postępy. Często uważa się za raka w wyniku zaburzeń hormonalnych w organizmie tle niedoczynności tarczycy, która jest opracowana z brakiem jodu w leczeniu nieprawidłowego tyreostatykami. Istnieje teoria, że ​​sugeruje połączenie choroby z promieniowania jonizującego lub procesów patologicznych (zmiany) w funkcjonowanie przysadki, co prowadzi do rozrostu tkanki tarczycy. Większość nowotworów rozwija się w organizmie powiększenia tarczycy, zmiany zapalne gruczolaków tarczycy i jej. Należy zauważyć, genetycznych czynników, które wchodzą również w patogenezie zmian chorobowych raka tarczycy.

Istnieją następujące czynniki ryzyka rozwoju raka tarczycy:

 • przewlekłe stany zapalne i nowotworowe procesy genitaliów i piersi u kobiet;
 • obecność gruczolaka, wole endemiczne mieszka w gorszej dzielnicy;
 • brak pewnych minerałów, zwłaszcza jodu, kobaltu i miedzi;
 • Całkowita dawka promieniowania, w szczególności w szyjce;
 • Zaburzenia innych gruczołów wydzielania wewnętrznego.

Charakterystyka występowania i leczenia raka pęcherzykowego tarczycy

Najczęściej choroba hproyavlyaetsya w jeden węzeł, który jest w początkowych stadiach choroby jest bezbolesny i jest uważany za przejaw gruczolaka wole lub sferoidalnego. U niektórych pacjentów, jest rozproszone powiększenie tarczycy, która jest błędnie traktowane jako przejaw tarczycy, ale to jest historia raka brodawkowatego tarczycy, leczenie, które wymaga wykonywania resekcji i pierwsze leczenie jodem radioaktywnym.

Gdy anaplastyczny rak tarczycy, w których jednostka wzrasta i staje się ostry ból w początkowej fazie są oznaki kompresji sąsiadujących narządach. W tym samym czasie temperatura wzrasta, są typowe objawy toksyczności (zmęczenie, drażliwość, niewielkie zmniejszenie masy.) Regionalny wzrost węzły chłonne wielkości we wczesnym stadium choroby. W większości przypadków stan funkcjonalny tarczycy nie zmienia się w późniejszych etapach procesu raka, objawy niedoczynności tarczycy. Objawy kliniczne związane z przerzutów nowotworu do płuc, kości, tchawicy lub przełyku. W tym wariancie leczenia raka tarczycy polega na usunięciu narządu i obowiązkowe powołanie terapii jodem radioaktywnym – jest skuteczny nawet w przypadku przerzutów odległych.

Raka pęcherzykowego tarczycy, w większości przypadków jest diagnozowanych u dorosłych, chociaż choroba występuje rzadziej u dzieci. Rak pęcherzykowy charakteryzuje się powolnym wzrostem i przerzutów koniec. Kliniczny obraz powstawania pojedyncze węzła w szyję i powiększenie węzłów chłonnych. Pacjenci mają trudności z połykaniem i oddychaniem. Oni tam jest ból w szyi, zmiany głosu. Należy zauważyć, że rak pęcherzykowy we wczesnych stadiach rozwoju nie może wystąpić.

W przypadkach, gdy zdiagnozowano raka pęcherzykowego tarczycy, jej leczenie i taktyka pory pozostaje przedmiotem dyskusji. Niektórzy eksperci twierdzą, że usunięcie komórek rakowych z niewielką ilością nowotworu daje 100% gwarancję wyleczenia, drugiego – uważa, że ​​aby wyleczyć ten typ raka może być tylko całkowite usunięcie całej tarczycy i powiększonych węzłów chłonnych.

Wraz z leczenia chirurgicznego prowadzi . Metody leczenia określa się zgodnie z etapem procesu raka oraz w stosunku do liczby zainfekowanych komórek.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s