Rak tarczycy

Rak tarczycy jest, oczywiście, jest to duży problem dla pacjenta, ale nie tragedia.

Dziś, medycyna nauczyła tyle dobrze, aby wykryć wczesne stadia choroby i leczenia. Nawet po potwierdzeniu diagnozy masz wszelkie szanse dożyć sędziwego wieku, pod warunkiem, że będzie aktywnie rozwiązywać problem.

Przyczyną raka tarczycy jest znana do końca. Najczęściej zaważyć na promieniowanie. W ostatnich latach, częstotliwości zwiększa się, lecz nie gwałtownie. Może wzrost liczby pacjentów z rakiem tarczycy, ze względu na fakt, że lekarze nauczyło dokładniej diagnozować, a nawet rozpoznanie coraz bardziej dostępne. Pamiętaj, nawet od 10 do 15 lat temu był wystarczająco duży problem, aby przejść normalną tarczycę , która jest obecnie standardem w badaniu pacjenta.

Ogólnie rzecz biorąc, rak tarczycy jest stosunkowo rzadkie choroby. To stanowi mniej niż 1% wszystkich nowotworów i mniej niż 0,5% zgonów. W większości przypadków raka tarczycy rozpoznaje się podczas badania pacjentów z guzkowym . Rak tarczycy jest zwykle wykrywane w wieku od 40-50 lat, rzadko u dzieci i młodzieży. Ogólnie rzecz biorąc, kobiet występuje dwukrotnie częściej, ale w podeszłym wieku starczego i proporcji w stosunku do mężczyzn jest nieco wyższa.

Początkowe objawy raka tarczycy jest najczęściej nieistotne i niezauważalne. Z reguły, nie różnią się one od zwykłych objawów guzków. Zmiany te są często trudne do wykrycia nawet lekarza na badania. Dlatego rozpoznanie raka we wczesnych stadiach, skupiali więcej technik informacyjnych, w szczególności ultrasonografii i gruczołu tarczowego biopsji . Ból w szyi, trudności w połykaniu, trudności w oddychaniu, chrypka lub kaszel wydaje się mieć dość zaawansowanych stadiach choroby.

Rak tarczycy mogą być różne. Najczęściej (70%) znajduje się raka brodawkowatego. Ten rak jest, na szczęście, większość “spokój”. Rozwija się powoli i może pozostawać w tym samym etapie do 10 lat lub więcej. W tym przypadku, ten rodzaj nowotworu, przerzutów, nie są typowe, często wpływa na szyjnych węzłów chłonnych.

Bardziej agresywny rak pęcherzykowy, który występuje z częstotliwością do 33%. Jest bardziej aktywnie przerzuty i mogą mieć wpływ nie tylko na węzły chłonne na szyi, ale płuca, kości, śródpiersie, mózgu i wątroby. Przerzuty występują u około 15% pacjentów, a jeśli traktuje aktualne lub nie w całości.

Rdzeniowych (4,5 – 9%) i anaplastyczny (5 – 8%), nowotwory, być może najbardziej nieprzyjemne. Oni postępować szybciej i powodują zaburzenia oddychania i połykania. Guzy te często (80%) daje przerzuty do płuc, wątroby i kości. Jednak iz nich nowoczesna medycyna walczy na równych warunkach.

Proces ustalania rozpoznania raka tarczycy jest dość złożony i przechodzi przez kilka etapów. Musimy zrozumieć, że istnieje pojęcie diagnozy “wstępnego” i “ostateczny”. Tutaj następującą sekwencję – pierwszy ultradźwiękowy, który może być podejrzewa się nowotwór do 80%, a następnie biopsji (z dokładnością do około 90%). Następnie pacjenci są zazwyczaj działa na. Najlepszym rozwiązaniem jest pilne badanie histologiczne , które odbywa się raz na stole operacyjnym po usunięciu węzła. Jego dokładność jest bliska 100%. Badanie to jest konieczne, aby określić optymalną ilość transakcji. Ostateczne rozpoznanie wystawiać kilka dni po operacji tylko na podstawie histologicznego znakiem usuwania żelaza lub jego część. Wszystkie pozostałe wersje są tylko tymczasowe, czyli można powiedzieć, że masz raka może mieć, lub może być.

Inne metody diagnozowania raka nie działa. W szczególności, poziom hormonów mogą być całkowicie różne. Poziom hormonów, tomografia komputerowa, skanowanie może pomóc w kolejnych etapach leczenia lub usuwania drobnych problemów na złożoności i pilności działania.
Leczenie

Głównym etapem jest praca . Niestety, nie ma opcji. Tak więc, ze względu na trudności w tym (prawne) diagnozowania, chirurg może wykonywać niewystarczającą ilość tkanki usunięto operacji. W związku z tym, może być konieczne, aby ponownie działać, a nawet kilka razy wykrywania przerzutów. Co robić? Zgadzam się, lepiej dwa razy operowany na raka, niż równie dobrze pozostać bez tego ważnego gruczołu dla życia, jeśli zostanie on usunięty “na wszelki wypadek” z niepotwierdzonych diagnozy. Zwykle rak jest kwestia usuwania całą tarczycę. W niektórych przypadkach, ze względu na postacie raka, rozmiary, chorobowość i wiek pacjenta dopuszczalne tzw ablacyjnego operację, podczas usuwania części gruczołu (jedną frakcję i przesmyk).

Jednakże, w pewnych sytuacjach, zwłaszcza w czasie aktywnego nowotworów, jedna operacja nie może rozwiązać wszystkich problemów. Wyzwania są kilka. Po pierwsze, tkanki tarczycy u ludzi jest nie tylko w tarczycy. Poszczególne komórki, które potencjalnie mogą być tworzone nawet w tempie raka mogą być rozproszone w całym organizmie, zwłaszcza płuca i mięśnie szyi. W związku z powyższym, jeśli nowotwór rozwija się w większości tarczycy, wynika, że ​​nie ma gwarancji, że nie będzie rozwijać się w wyspach. Po drugie, klasyczne przerzuty, które mogą mieć wpływ na bardzo odległych narządów i tkanek, w których komórki tarczycy, nigdy nie było i nie powinno być.

Jak wiadomo, dla wszystkich, że nie chirurg ze skalpelem nadążyć. W związku z tym, “złoty standard” w świecie w leczeniu raka tarczycy jest radioaktywne terapii jodu. Jod jest w stanie zgromadzić w komórkach tarczycy (jak nienaruszone i raka). Po tym, ze względu na promieniowanie, dostarczane bezpośrednio “na tyłach wroga” całkowicie zniszczone tkanki tarczycy, tam gdzie ono występuje. Ten etap obróbki przeprowadza się w wyspecjalizowanych ośrodkach, które mogą pracować z radioaktywnych leków. Istotne jest to, że przed rozpoczęciem terapii jodem radioaktywnym jest wysoce pożądane, jak dużo tkanki tarczycy usunięte chirurgicznie . Może to znacznie zmniejszyć ilość radioaktywnego jodu, w przeciwnym razie jest w zasadzie przechodzi do pozostałości pierwotnego nowotworu. Ponadto, pozostałe komórki tarczycy być “g”. Dlatego zaraz po operacji, przed rozpoczęciem leczenia jodem radioaktywnym, nie zalecają hormonalnej terapii zastępczej w celu poprawy wychwytywania radioaktywnego leku.

Oprócz tych podstawowych etapów zwykle pacjenci otrzymują leki do utrzymania zmniejszonego poziomu TSH, który jest wzrost komórek tarczycy (normalne i raka).

Radioterapia (radioterapii) w przypadku raka gruczołu tarczowego jest przeprowadzane bardzo rzadko, w niektórych przypadkach, ze względu na jego skuteczność w tej chorobie jest niska.

Oczywiście, muszą być przestrzegane. Muszą okresowo monitoruje poziom głównego marker nawrotu raka tarczycy – tyreoglobuliny, który jest wytwarzany przez obie komórek normalnych i nowotworowych. Prawdopodobnie trzeba izotopowy skanowanie całego ciała z jodem 123 lub 131, które pomogą zidentyfikować wczesne przerzuty. Badania lekarskie są konieczne, nie rzadziej niż co sześć miesięcy.

Podsumowując, po raz kolejny chciałbym zwrócić uwagę – nie rozpaczaj. Z prawidłowego i terminowego traktowania w większości – rokowanie jest korzystne. Na przykład, u pacjentów z raka brodawkowatego godnie żyć przez dziesięciolecia bez nawrotu choroby. Jednak nie możemy zapominać, że po tym wszystkim choroby ciężkiej i czasem śmierci. Najgorsze rokowanie w anaplastyczny rak – po 5 latach życia pozostaje jedna dziesiąta chorych.

Nie uciekaj od problemów i lekarzy. Naucz się szanować swoje ciało – są traktowane w czasie!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s