Rak tarczycy

Rak tarczycy jest rak w jego “królestwo” jest zadowolony z wielu dość skromna – od 0,3 do 1% możliwych nowotworów złośliwych. Jednak podczas jego obróbki w większości przypadków nie jest pełne bez użycia szybkich sposobów interwencji

Zgodnie z rakiem tarczycy wiąże się nowotwór złośliwy, że części ciała. Ostatnio, to patologia przyciąga coraz większą uwagę endokrynologów i onkologów. Szczególnie niepokojące, że ta przerażająca diagnoza jest często “przewidziana” w kart medycznych dla dzieci i młodzieży. Ponadto, co trzeci pacjenta nowotwór tarczycy przechodzi na zewnątrz ciała, często nie są odległe przerzuty.

Tarczycy znajduje się na przedniej części szyi. Dla wielu osób może to być odczuwalne i widoczne. Składa się z dwóch płatów połączonych wąskim przesmykiem. Głównym zadaniem tego korpusu jest do absorpcji jodu w żywności i krwi, a także do wytwarzania hormonu, który wykonuje różne funkcje. Tarczyca jest wypełniony w zasadzie 2 typy komórek:

– Pęcherzykowy, produkcji i utrzymania hormonów tarczycy i specjalne tyreoglobulina białka;

– Komórki, które produkują hormon – kalcytoninę.

Jest z tych komórek rozwijają różne rodzaje nowotworów, które różnią się kurs, przebieg leczenia, a ostateczny wynik. Spośród wszystkich nowotworów tarczycy tylko 5-10% zaklasyfikowanych jako złośliwe, lwia część edukacji jest, na szczęście niegroźne. Ze względu na bliskie umiejscowienie tarczycy na skórze powstały w jej guza może działać na szyi w kształcie węzła. Węzły te mogą rozwijać się w każdym wieku, i niezawodne, gdyż ich przyczyny są wciąż tajemnicą dla sług Hipokratesa. Jednakże, oczywiste jest, że czynniki ryzyka choroby, które obejmują:

– Niedostateczna zawartość jodu w wykorzystanych produktów. W niektórych państwach, ten minerał jest nawet specjalnie dodane do soli kuchennej i innych środków spożywczych;

– Promieniowanie. Dotychczas opracowano raka tarczycy u dzieci, które zostały narażone na miejscu infekcji grzybiczych owłosiona skóra głowy, trądzik, powiększenie grasicy oraz w celu zmniejszenia wielkości migdałki lub migdałków. Z tego względu, ten typ leczenia czasie został anulowany. W populacji dorosłych wystąpienia raka tarczycy związane z opadem radioaktywnym podczas testowania broni jądrowej lub incydentów w elektrowniach jądrowych. Tak więc, “strzał” w 1986 Czarnobylu znacznie powalony i ratownicy i osoby mieszkające w pobliżu – wiele osób było później w łóżka szpitalne z tej strasznej diagnozy;

– Poprzednie łagodnych gruczolaków i gruczolaków oraz wolu wieloguzkowym;

– Czynniki ryzyka związane ze stylem życia. To chodzi o złe nawyki, czyli nadużywanie alkoholu i wyrobów tytoniowych;

– Płeć i wiek. Kobiety, rak tarczycy dogania 7 razy częściej niż męskiej widowni, a największa liczba pacjentów w wieku 30 i 60 lat;

– Czynnik dziedziczny.

Klasyfikacja

Istnieje kilka rodzajów tej choroby:

1. Raka brodawkowatego. To trwa aż do 85% wszystkich nowotworów złośliwych tarczycy. Ten patologiczny edukacji rośnie powoli i zwykle występuje w jednym płacie raka, choć w przybliżeniu 10-20% pacjentów jest dwustronne zmiany. Raka brodawkowatego często wpływa węzłów chłonnych szyi, ale większość pacjentów z tym rozpoznaniem bezpiecznie “wyjść” z tego stanu.

2. Raka pęcherzykowego. Do 10% wszystkich nowotworów tarczycy i jest z tych statystyk w drugim miejscu. Jest to zwykle wykrywane w krajach, w których brak jest jodu w diecie. Ten rodzaj raka występuje rzadko poza prostaty, może czasami dać z przerzutami do kości i płuc. Rokowanie w tej chorobie jest w dużej mierze korzystny.

3. Anaplastyczny rak. Czy rzadki typ nowotworu tarczycy. Guz staje się ruchliwy struktur szyi i rozprzestrzenia się zazwyczaj w całym organizmie, co prowadzi do śmierci.

4. Rak rdzeniasty. To jest tylko guz, który wynika z C-komórek. Około 5% wszystkich przypadków raka prostaty. Ma zdolność do trafienia węzłów chłonnych, wątroby i płuc przed wykryciem nowotworu pierwotnego. Rak rdzeniasty rozwija się rak embrionalny antygen hormonu i kalcytonina, występują we krwi.

5. Chłoniak. Powstaje z limfocytów, tj. komórki układu odpornościowego, jednak jest dość rzadko.

 

Objawy

W początkowych stadiach choroby praktycznie żadnych objawów. Na tym etapie można określić tylko ograniczoną szczelność shchitovidki dla obu lub w jednym z jego części. Wielu ekspertów postrzega tę nową formację jako nietoksycznego postaci wola, której większość lekarzy uważają za niebezpiecznego stanu rakowe. Dlatego też, w przypadku węzła w lekarza tarczycy powinien podjąć właściwą decyzję o jego usunięciu.

Ponieważ objawy na wczesnym etapie można zauważyć zwiększenie osłabienie i całkowity brak lub utrata apetytu, któremu towarzyszy postępująca utrata masy ciała. Prawie wszyscy pacjenci zaniepokojeni obecnością na przednich bocznych szyi ciężarów i parametrów nowotworowych. Wielu narzeka na objaw “napięty”, czyli kołnierz uczucie ucisku i ciężkości w szyi – tak się dzieje, gdy guz wpływa kapsułkę tarczycy lub z udziału w procesie patologicznym pobliskich narządów. Często pacjenci zimowe duszność, zwłaszcza gdy leży na lewym boku. Połowa pacjentów skarżących się na zmiany głosu i chrypka (głównie w chwilach podniecenia) oraz duszność.

Leczenie raka tarczycy

Głównym radykalna metoda leczenia dla danego rozpoznania jest odpowiednie i terminowe interwencja chirurgiczna, której wysokość zależy od stopnia guza i histogenezie. Rozróżnienia tych rodzajów operacji:

Hemistrumectomy z resekcji szyi – uciekają się do niej w etapach I i II brodawkowatego i raka pęcherzykowego, to manipulacja jest pokazany zwłaszcza młodsze kobiety.

Razem resekcja tarczycy, która usuwa chore akcje, Przesmyk i część innych akcji – zazwyczaj wykonane w przypadku III stadium raka.

Wycięcie tarczycy – jedna z najbardziej agresywnych metod leczenia, które są używane w najbardziej surowe, czwartego, stadium raka.

W połączeniu z pacjentów chirurgii podaje radioterapii, i obecność przerzutów wykazano leczenia jodem radioaktywnym. Gdy słabo zróżnicowane rodzaje chemioterapii raka tarczycy stosowane metody: głównie przepisać ADRIAMYCIN narkotyków, których wydajność jest o około 30%.

W przypadku ogólnym zróżnicowanego raka za pomocą terapii hormonalnej, ponieważ nie podlegają inne formy leczenia. Hormony są określone w maksymalnej tolerowanej dawce, wziąć je do długo i nieprzerwanie. Jeśli ciało nie jest “poradzić sobie” ze stresem tych leków, lekarz, lub zmniejszyć ich dawkę lub anulować je całkowicie, i przypisuje beta-adrenolityków (atenolol, propranolol).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s