Rak tarczycy

Rak tarczycy

U podstaw eksperymentów endokrynologii są Bertold (1844), Claude Bernard (1855), Brown Séquard (1889) wykazano w badaniach eksperymentalnych, istnienie wewnętrznego wydzielania w organizmie. Określenie “Hormon” został po raz pierwszy wprowadzony do społeczności akademickiej Baylis WM i Starling EH w 1904, ta koncepcja autorzy zidentyfikowane związki organiczne tworzą wyspecjalizowane tkanki (gruczoł wydzielania wewnętrznego) i poprzez wpływ na przepływ krwi do innych tkanek, narządów i układów. Szczątek gruczołu tarczowego (TG) pojawia się embrionu ludzkiego na koniec 4 tygodnie, 3 miesięcy od rozpoczęcia do gromadzenia jodu, a pod koniec 4 miesiąca już syntetyzuje tyroksyny. Z dojrzewanie miąższu gruczołu struktury staje koloidalna.

Problem diagnozy i leczenia skojarzonego raka tarczycy (TC) znajduje się na skrzyżowaniu wielu dziedzinach medycyny: onkologii, endokrynologii, chirurgii, morfologii, genetyka, radiologii i medycyny nuklearnej. Niezwykła różnorodność typów morfologicznych i warianty przebiegu klinicznego raka tarczycy, a więc rokowanie i leczenie podejścia, rehabilitacji i monitorowanie raka tarczycy nie może być traktowane jako jeden podmiot klinicznej. Zdecydowana większość, 85% -90 guzy nabłonkowe pochodzą z A-i B-cell – raka brodawkowatego i pęcherzykowego. Z drugiej strony, jest teraz 18 opisane warianty raka brodawkowatego tarczycy, nie wspominając o mieszanych przypadków. Powinny być rozpatrywane oddzielnie od komory (rdzeniasty) rak jest sporadycznie, a jako część zespołu mnogiej gruczolakowatości (mężczyźni), częstość występowania jest znacznie niższa – do 4-5%, i niezróżnicowanej anaplastyczny 1-4%, a reszta jest mniejsza niż 1 %.

Chociaż guz nie prowadzi według częstości występowania, w ostatnich dekadach problem chorób tarczycy jest tematem endokrynologów. Na nowotwory tarczycy stanowią około 1% wszystkich nowotworów złośliwych. Diagnozują na całym świecie każdego roku około 122.000 nowych zachorowań, a częstotliwość jest bardzo zróżnicowana w zależności od regionu geograficznego. Standaryzowany wskaźnik zapadalności do Rosji osiągnął 5,6 – 8,3 na 100.000, a na niektórych obszarach jest zbliżony do 20 na 100.000. Kobiety często chore, według proporcji płci ok. 03:01.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s