Rak płaskonabłonkowy tarczycy

Główny płaskonabłonkowego tarczycy jest bardzo rzadka choroba guza, a mniej niż 1% raków tarczycy. Zazwyczaj występuje u pacjentów w średnim wieku i starszych. Przebieg kliniczny Przypomina (anaplastycznego niezróżnicowanych) raka tarczycy . Rokowanie jest złe, większość pacjentów leczono zaawansowanych postaci choroby.

Skarga.

W większości przypadków początkowo pacjenci zgłaszali pojawienie się guza w ​​rzucie tarczycy, pojawienie się grudek na szyi, na postęp choroby zauważyć zmianę w jego głosie, chrypka, istnieją oznaki niedrożności dróg oddechowych, naruszenia pasażu pokarmu poprzez naturalny sposób. Czasami, w rzucie guza pojawia owrzodzenia skóry.

Diagnostyka.

Rozpoznanie “raka płaskonabłonkowego tarczycy,” może być dokonywane jedynie w braku podstawowych nowotworów narządów takich w tchawicy, przełyku, krtani, części krtaniowej gardła i płuc. Ponieważ nowotworów tych narządów, nowotwór może rosnąć z nich tarczycy i raka płuc może przerzuty i tarczycy.

Rak płaskonabłonkowy należy odróżnić od anaplastyczny (niezróżnicowane) raka.

Przyczyną rak płaskonabłonkowy w tarczycy jest jasne, jednak uważa się, że może to być wynikiem nowotworu z pozostałości shchito językowej kanału lub metaplazji płaskonabłonkowego w gruczole samego. Ponadto, istnieje możliwość bezpośredniego z niezróżnicowanych komórek pęcherzykowych. Diagnoza jest potwierdzona histologicznie, z możliwością badania immunohistochemiczne.

Leczenie.

W związku z agresywnym przebiegu leczenia choroby prowadzi się w chirurgii Volume + radioterapii. Chemioterapia ma niską wydajność i może być przypisana jedynie do celów czysto paliatywną. Leczenie jodem radioaktywnym nie jest używany jako Ten rodzaj nowotworu ma właściwość gromadzenia jodu w ich tkankach.

Przygotował Ramil Rustamovich Sibgatullin, chirurgiczne onkolog, specjalista raka głowy i szyi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s