Rak gruczołu tarczowego. Objawy, diagnostyka, leczenie, profilaktyka

Rak tarczycy – to jest naprawdę ból przedmiotem dla naszego kraju, wiele rannych z wypadku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Czasami przecenić rolę promieniowania w rozwoju nowotworu, ale nie w przypadku raka gruczołu tarczowego.

Victor Kondratovich, Zastępca Szefa Chirurgii «miasto Mińsk Onkologii Klinicznej aptece Institution”:
Przed awarią w Czarnobylu był chory na raka tarczycy, zaledwie 8 dzieci, a po wypadku – to było sto. Oczywiście, teraz stało się nieco spokojniej.
Przed awarią w Czarnobylu, raka tarczycy – to było dość rzadką patologią, ale po 5-10 lat po wypadku było dużo pacjentów. A w roku 1990, byliśmy zmuszeni do utworzenia biura, które zajmowałoby się chirurgicznym leczeniu raka tarczycy. Urząd ten stał się częścią Narodowego Centrum Badań guza tarczycy. A teraz produkowane plejada chirurgów i lekarzy, którzy zajmują się tą chorobą. I, moim zdaniem, mamy do radzenia sobie z nim całkiem dobrze.

Rak – to wynik szkodliwe, że ludzie mogą zebrać kilka z twojego życia jest daleki od zdrowych. I tak wynik ten występuje u ludzi, którzy nie są na ogół bardzo młoda.

Svetlana Górecki, kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej Institution «miasto Mińsk aptece Clinical Oncology”:
Owoce morza wiele uzależniony? Oczywiście, że nie. A w kale morza w tamtych czasach nikt nie zwracał na nie uwagi. Jeśli zdecydujesz się na jod-131, Half-Life – 8 dni, to znaczy, że zakorzeniła się i nastąpił stopniowy rozpad. Jaki był wynik? Jeżeli zasięg był świetny, tarczyca jest mniejsze. Rozwijanie ciała niedoczynność tarczycy, a to znalazło odzwierciedlenie w rozwoju psychicznego młodych organizmów rosnących. Ale oprócz jodu-131, ma również jod-154, który ma okres półtrwania, myślę, że 150 lat. Oznacza to, że jeżeli w momencie Czarnobylu były zajęte, są szanse, że nadal mamy patologię, oczywiście, wielki.

Dlatego te dzieci, którym udało się nie zachorować w pierwszych latach po wypadku, może się zmierzyć z tym problemem w życiu dorosłym.

Victor Kondratovich:
Oto numery raka na Białorusi – to 12 pacjentów na 100.000 ludności. Nasi sąsiedzi inne wskaźniki: Rosja ma tylko 5 przypadków na 100.000 ludności, Ukraina – 4,7, a Polska – mniej niż 3. Potwierdza to fakt, że większość wpływu radioaktywnym jodem właśnie w naszym kraju.

Objawy raka tarczycy

Victor Kondratovich:
Guzy tarczycy różnią się od innych nowotworów, które występują one zupełnie bezobjawowo. W związku z tym, jeśli pacjent przychodzi do lekarza z żadnych dolegliwości przez tarczycę lub lekarza wizualizacji osoby z problemem tarczycy, z reguły, nie jest już uruchomiony postać choroby. Do 30% przypadków raka tarczycy jest wykrywany w etapie trzecim i czwartym. Wszyscy potwierdzają, że choroba jest bezobjawowa. Konieczne, i siebie, a lekarze są bardziej ostrożni i dla siebie, i dla innych, bo najmniejszy przejaw pacjenta chrypki objawy, dyskomfort przy przełykaniu, czy jakiś wewnętrzny dyskomfort, że musi zobaczyć się ze specjalistą. To samo odnosi się do lekarza. Kiedy człowiek przychodzi do niego, lekarz nie będzie miał trudności z widzeniem szyi pacjenta, choć nie tak profesjonalne, jak to by się z ekspertami, ale może pomóc w identyfikacji choroby tarczycy na wcześniejszym etapie. Ponadto, jak wiadomo, jest stanem przedrakowym, które również przydatne do diagnozowania i leczenia. Jeśli tak nie jest, ani lekarz ani pacjent, oczywiście, ryzyko rozwoju nowotworu złośliwego w tarczycy jest o wiele wyższa.

Co ma podobne objawy z rakiem tarczycy i kilka innych chorób tarczycy?

Victor Kondratovich:
Zwykle objawy te nie, bo to złośliwe guzy tarczycy rozwijać z normalnie funkcjonującym tarczycy, to znaczy, bez hormonalnych kolcami. A główne objawy – jest pogwałceniem głosu, połykania, dyskomfort w szyi, obecność widocznego guza na szyi, i wszystkie inne objawy są związane z patologią.

Diagnoza raka tarczycy

Lekarze Republiki Białoruś jest dobra czujność w zakresie zaburzeń tarczycy. Proste badanie pacjenta w klinice może wykryć, że coś było nie tak. Węzeł większa niż 1 cm dobrze zdefiniowanych. Przy najmniejszym podejrzeniu lekarz odsyła pacjenta do diagnostyki USG.

Svetlana Perhova, szef centralnego laboratorium cytologicznego KM “Minsk City aptece Clinical Oncology”:
Większość nowotworów, które znajdują się, mieć jasny obraz USG.

Głównym celem na tym etapie diagnozy – prowadzić najdokładniejsze badania przed zabiegiem, aby ułatwić dla chirurgów. Badanie, które potwierdza lub wyklucza nowotwór złośliwy – jest biopsja. Doświadczony okulista diagnostyka USG wybiera podejrzaną witrynę, która zostanie podjęta na podstawie biopsji pod kontrolą USG. Precyzja ruchu lekarzy biopsji wzrósł do automatyzmu. Czasami musimy dostać się do edukacji w wielkości 4-5 mm, ale dokładność nie może być z innego powodu.

Guminsky Alexander, szef USG USG “Miasto Mińsk Onkologii Klinicznej aptece”:
Guz nie może być w pełni złośliwe struktura, można dostać się do miejsca, które jest stosunkowo łagodne. Albo rakowe powierzchnia może być na peryferiach, ale nie możemy zdobyć.

Svetlana Gorecki:
Lekarze usunąć to, co widzą oczy. Na poziomie komórkowym molekularna, oczywiście, nie widzą tkanki tarczycy. Poza tym może dojść do dodatkowego płata tarczycy, która może być umieszczona w odpowiednim miejscu: przez wargi, języka w jamie nosowej.

Nawet po operacji raka tarczycy prowadzi inną metodę rozpoznania.

Svetlana Gorecki:
Biorąc pod uwagę, że tkanki tarczycy i praca tarczycy na jod, to prowadzi się badania na temat jodu-131. Oznacza to, że pacjent przez miesiąc w diecie, który całkowicie eliminuje jodu, a do końca następnego miesiąca jest do diagnozowania małych ilości jodu. Następnie rozpoczyna się od wyników badania. Akumulacja jodu trwa dzień, po którym badanie jest prowadzone. Kolimator jest skierowana na obszar gruczołu tarczowego, a to z powodu. Następnie bierzemy pacjenta do kamery gamma. Badamy tułowia głowy i górnej – miejsca, gdzie najprawdopodobniej znajduje się więcej płata tarczycy. Widzimy, że istnieje jakiś rodzaj materiału, który przyciąga jodu – to tkanki tarczycy. Ale jak, to jest złe czy dobre? Nie jest markerem raka tarczycy, która określa wszystko. Ale takie testowanie nie jest odpowiednie dla wszystkich pacjentów. Wszystko zależy od sposobu dystrybucji z działalności chorób współistniejących i innych czynników. Ale przed tym leczeniu chirurgicznym, których wynik zależy od tego jak wcześnie choroba zostanie wykryta. A to zależy od pacjenta, jego uwagę na siebie i zaufanie do lekarzy.

Leczenie raka tarczycy

W przypadku raka tarczycy i nadziei chwili. 95% z rakiem, który odbywa się na terytorium Białorusi, stanowi raka brodawkowatego tarczycy. Rak ten odnosi się do zróżnicowanych formach, w trakcie leczenia, które są bardzo korzystne.

Svetlana Perhova:
Dają trochę nawrotom, kilka przerzutów. Na przykład dzisiaj brodawkowate nowotwory są usuwane, wiele kobiet w czasie ciąży. Wielu z nich później rodzą dzieci i przyszłe życie nie ma żadnych konsekwencji. Ale są też agresywne typy raka tarczycy. Ten rdzeniowych nowotwory tarczycy, anaplastyczne nowotwory tarczycy, a także inne rzadkie postacie nowotworów. Takie postacie często przerzutów i do odległych narządów i często dają nawroty. A niektóre nawet trudno zdiagnozowana.

Trouble rzucił białoruskiego onkologii na innym poziomie, nie tylko chirurgii raka. Umożliwić rozwój medycyny nuklearnej, jak mówią, walki z ogniem z ogniem – leczonych jodem radioaktywnym.

Victor Kondratovich:
Największy błąd – jest to odejście od leczenia pacjenta. Chcę dać trochę statystyki: Pięcioletnia przeżywalność chorych pierwszym i drugim etapie leczenia więcej niż 99%. Prawie wszystkie są żywe i dobrze. Dla tych, którzy mają do trzeciego i czwartego etapu, odsetek ten jest nieco mniejszy – wynosi 80-82%, ale nadal jest wysoki wskaźnik. A prognozy są dość korzystne dla życia. Nastolatki, byliśmy traktowani 20-30 lat temu, dorastał, stały się matki i ojcowie i normalnie żyć, jest przystosowany do społeczeństwa, wiele z nich – sportowcy. To jest terminowość leczenia przyniesie sukces.

Jednak przypadki, w których nawrót choroby?

Victor Kondratovich:
Wcześniej, gdy w tym stanie nie zostanie usunięty cały gruczoł tarczowy, odsetek nawrotów u 30% chorych. Kiedy już przyjęła jednolity protokół leczenia raka gruczołu tarczowego i tarczycy zostały usunięte jako jedno z węzłów chłonnych, liczba rzutów zmniejszyła.

Rodnik leczenie chirurgiczne jest metoda leczenia. Jak zapewnić jakość życia po operacji?

Victor Kondratovich:
Przez wiele lat, nie są hormony, są syntetyczne. Lek ten jest nazywany “tyroksyna”, który kompensuje tarczycy brakuje. Każdy pacjent wybiera się indywidualnie wymaganą dawkę, którą bierze codziennie. I nigdy nie do odróżnienia od ludzi ulicy, którzy biorą “tyroksyna” od reszty, zdrowe.

Rak tarczycy reaguje na leczenie, ale istnieje możliwość, że patologia rozwija ponownie, jest bardzo duża.

Svetlana Gorecki:
Istnieją sytuacje, w których od początku proces został przedłużony do dnia, w którym pacjent jest “czysty”. Pacjenci ci weźmiemy pod jego dodatkowej kontroli. Są one obserwowane w klinice są na terapii hormonalnej, ale raz na trzy lata, wzywamy ich do diagnostyki rentgenowskiej. A jeśli wszystko jest czyste, jak ostatnio, to znów żegnamy się z nimi przez kilka lat. I tak pracujemy z nimi na 10-15 lat, a dodatkowo im nasze usługi są ​​mało prawdopodobne, aby być potrzebne.

Profilaktyki raka tarczycy

Svetlana Gorecki:
Jeśli wybierasz się do łamania kanonów zdrowego stylu życia, zbilansowanej diety, to prawdopodobieństwo coś z ciała, oczywiście, więcej. Myślę, że po prostu trzeba jeść tych pokarmów, które rosną w miejscu, gdzie mieszkasz, ponieważ organizm jest przyzwyczajony do wchłaniania witamin, mikroelementów właśnie te pokarmy, które rosną na ziemi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s