PYTANIA I ODPOWIEDZI an temat raka tarczycy

Jak często występuje rak tarczycy?

W Rosji, każdego roku ponad 5200 przypadków, w regionie Nowogród – około 30 z nich, 15% w IV stadium choroby występuje częściej u kobiet (> 70%).

Czym jest identyfikacja problemu raka tarczycy?

Guzem nowotworowym gruczołu tarczowego jest zazwyczaj w postaci bezbolesnego węzła. Jeśli przesiewowe prowadzi się przy użyciu omacywanie tarczycy, węzły znajdują się w 3-5% badanych Jeśli za pomocą ultradźwięków, wykrywalność jest znacznie wyższa. Guzki w tarczycy występują częściej u kobiet, osób starszych i osób narażonych na wysokie dawki promieniowania. Mniej niż 5% klinicznie objawia się guzków tarczycy jest złośliwy charakter. Problemem jest to, że całkowita ilość guzków tarczycy ujawnić złośliwe komponenty i usunąć je.

Sposób oceny charakteru “gospodarza”, tarczycy?

Nie tylko do identyfikacji węzła tarczycy, jest ważne, aby ustalić ich charakter. Metody oceny pojedynczy guzek tarczycy w ciągu ostatnich lat znacznie się zmieniły. Jest stosowany w celu oszacowania urządzenie jest zazwyczaj wykonywane skanowanie tarczycy jodem radioaktywnym. Spoina prawie nigdy nie jest rakowe. Jednak skanowanie tarczycy nie wyklucza potrzebę miejscu biopsji. Teraz, jeżeli urządzenie ultradźwiękowe jest prosty, nieskomplikowany, ma postać torbieli cienkościennych, prawdopodobne jest, że węzeł ten jest korzystny. Każdy inny rodzaj węzła w USG powinno być kwestionowane, a Następnym krokiem jest odessać stronę tkanki z cienkiej igły (TIP). Skanowanie i USG tarczycy znacząco zwiększyć koszty oceny guzek tarczycy i rzadko są wystarczające, aby wykluczyć nowotwór złośliwy. Dlatego wielu onkologów uważa, że ​​ocena guzka tarczycy powinny zostać przyjęte za “złoty standard” – “triple test diagnostyczny”: check-up (historia, badanie palpacyjne), USG i wpisz. Drugi krok po badaniu palpacyjnym ocenić guzek tarczycy powinno być USG, a następnie trzymając węzła aspiracje tkanki z cienkiej igły (TIP). W niektórych przypadkach, prowadzone w celu określenia poziomu hormonów (TSH, T3, T4) oraz skanowania.

Jak wykonać typu?

Cienkoigłowej biopsji nie wymaga znieczulenia, jak fine biopsji – bezpieczne, tanie, nieinwazyjne i prosta metoda ambulatoryjne. Jeśli jest w posiadaniu wykwalifikowanych, a następnie bardzo dokładnie zdefiniować kategorię węzła raka shitovidnoy i wykluczenia choroby nowotworowej. W rzeczywistości, fine-needle aspiracyjna cienkoigłowa nie przewiduje żadnych komplikacji i był dobrze tolerowany. Pacjent leży na plecach, cienkie igły 21-25, zużyte strzykawki przez 20 ml kilka razy, “fan-like” części urządzenia, w strzykawce podczas tworzenia stałego podciśnienia. Odpowiedni materiał biopsji zazwyczaj zawiera przynajmniej kilka kompleksów komórek, a każdy zestaw zawiera co najmniej do 6-10 węzłów kletok.Tkan biopsji może być uznane za łagodne, podejrzane, złośliwe lub mało użyteczne. Podwyżki informatywności na powtórzenie biopsji po pierwszym zabiegu było niewłaściwe. Jeżeli otrzymasz podejrzaną wynik, większość ekspertów zaleca chirurgiczne usunięcie węzła jako ryzyko nowotworu jest wysokie.

Jakie czynniki mają rokowanie u chorych na raka tarczycy?

Lub mieszanych nowotworów brodawkowatych mają najlepsze rokowania, podczas gdy pacjenci z guzami pęcherzykowych nieco gorsze rokowanie. Nowotwory te są traktowane jako zróżnicowanego raka tarczycy. Rdzeniasty rak tarczycy ma znacznie gorsze rokowanie. Anaplastyczny rak i chłoniaka tarczycy daje najgorszy rokowania. Wielkość guza pierwotnego ma wielkie znaczenie. Dla brodawkowatego i pęcherzykowego wielkości guza raka mniej niż 4 cm daje najlepsze rokowania, nowotwory większej spowodować znacznie większe zaniepokojenie. Nieoczekiwanie, przerzuty do regionalnych węzłów chłonnych nie są złym czynnikiem rokowniczym jeśli brodawkowatego guza. Sytuacja jest odwrotna, jeśli chłoniak guz pęcherzykowy, rdzeniasty i anaplastyczny. Kiełkowanie kapsułki tarczycy jest niekorzystnym czynnikiem. Wiek pacjenta w momencie wykrycia jest również ważne: młodszych niż 20 lat i powyżej 60 roku życia mają najgorszą prognozę. Wreszcie, najlepsze długoterminowe wyniki zaobserwowano u kobiet ..

Taktyka Rakowa leczenia raka brodawkowatego i pęcherzykowego tarczycy?

Leczenie tych postaci raka gruczołu tarczowego w celu włączenia urządzenia. Resekcja tarczycy jest usuwany nie tylko wpływ na akcje, produkować audyt całego gruczołu i węzłów chłonnych, ale także pierwszy krok do przyszłego monitorowania i leczenia.

U pacjentów z niskim ryzykiem raka (rak brodawkowaty, wiek od 20 do 60 lat, wielkość guza pierwotnego mniej niż 2 cm, brak inwazji guza do kapsułki, przerzuty do regionalnych węzłów chłonnych i przerzutów odległych) leczenia wystarczające – jest lobektomia z przesmyku. Zaleca się w tym samym bloku akcji By zlikwidować i przytchawiczej tkankę.

Gdy guzy ze złym rokowaniem, najbardziej odpowiedniej operacji jest usunięcie całej tarczycy, które można następnie przeprowadzić długoterminowe wyniki pacjentów. Po takiej operacji, określenie konkretnego białka tarczycy (Tg) w surowicy lub gromadzenia jodu radioaktywnego mówi o nawrotu raka tarczycy. Jeśli pacjent pozostaje normalne tkanki tarczycy (po jednostronnym lobektomii), testy do określania nawrotu nieskuteczne.

W przypadku węzłów chłonnych stosuje powięziowy futlyarnoe-wycięcia tkanki na stronie szyi.

Usunięcie wszystkich normalnej tkance tarczycy zaczyna się subtotalnej wycięciu tarczycy. Głównym celem tarczycy niemal całkowitej – w celu usunięcia guza pierwotnego niż zasadniczo wszystkie tkanki tarczycy, pozostawiając tylko niewielką ilość tkanki wokół przytarczyc, aby zapobiec niedoczynność przytarczyc. Po subtotal ablacja tarczycy wszystkim zdrowej tkanki tarczycy mogą być wykonywane z radioaktywnym jodem.

Jak wysłać biopsionny lub materiału operacyjnego laboratorium histopatologiczne?

W celu uzyskania dokładnych szacunków występowania procesu niezbędnego do późniejszego wyboru leczenia i monitorowania chirurg powinien podać rodzaj materiału, włącznie z dokładnym topografii procesu i liczby sztuk, zgodnie z oznaczeniami na segmentach tarczycy i węzłów chłonnych. Kierunku sekcji “dane kliniczne” oznaczają receptę Choroba, objawy kliniczne, wyniki USG i innych testów, jeśli są one wykonywane.

Jak jest ablacja (usunięcie) z przerzutami lub pozostałej tkanki tarczycy?

Ablacja rakiem lub normalnej tkanki tarczycy jest przeprowadzane przy pomocy I131. Dawka wymagana do ablacji normalnej tkanki tarczycy pozostałego po zabiegu, gdy nie jest on zainstalowany. Dawka 100 MCU pracę, ale wymaga obowiązkowej hospitalizacji, gdyż radioaktywność moczu przekracza szybkość promieniowania w miejscach publicznych. Niektórzy uważają, że dawka 30 MCU do ablacji tkanki tarczycy jest wystarczająca i nie wymaga hospitalizacji.

Jak pacjenta lekarskie po leczeniu raka tarczycy?

Uważa się, że zróżnicowanego raka tarczycy wzrasta w odpowiedzi na stymulację tylnej hormonu przysadki – TSH. Z tego powodu u wszystkich pacjentów ze zróżnicowanym rakiem tarczycy w kształceniu suppressive leczenia powinno być uzyskanie wewnątrz – przez lewotyroksyny usta (T4). Dawkę lewotyroksyny powinna być wystarczająca, aby zmniejszyć poziom TSH do niskich poziomów lub niewykrywalne, tak, że nie stymulują wzrost gruczołu tarczowego.

Jaka jest średnia dzienna dawka tyroksyny po operacji?

Według G”” Grile średniej dziennej dawki powinny być adekwatne do 0,4 tirok-sina.Differentsirovanny mg raka tarczycy zazwyczaj rośnie bardzo powoli, więc testy do wykrywania nawrotów odbywają się co 6 miesięcy do 1-2 lat, a następnie raz w roku przez kilka lat. Oznaczanie stężenia tyreoglobuliny i skanowania tarczycy z I131 skuteczne tylko po sumy częściowej resekcji tarczycy, po ablacji radioaktywnym jodem.

Co to ​​jest leczenie anaplastyczny i rdzeniasty rak tarczycy?

Główną metodą leczenia tych nowotworów – łączy (chirurgia + radioterapia). Rak rdzeniasty zwykle rośnie wolniej niż anaplastycznego raka, i mogą być wykrywane przez przesiewanie kalcytoniny stężenia wapnia w surowicy po stymulacji przez pentagastryną lub członków rodziny mających predyspozycje do rozwoju nowotworu. Z tego powodu, utwardzanie jest możliwe uzyskanie znacznej liczby pacjentów z tą chorobą.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s