Profilaktyka raka brodawkowatego tarczycy

Dokładna przyczyna raka tarczycy, badacze nie zostały jeszcze zidentyfikowane. Więc nie można mówić o pełnej profilaktyki tej choroby. Jednakże, istnieją sposoby zmniejszenia ryzyka raka brodawkowatego tarczycy.

Radioterapia jest potrzebny do niektórych poważnych chorób, ale jeśli nie ma absolutnej potrzeby to dla swojego dziecka, najlepiej jest wstrzymać takiego leczenia. Nie należy zakładać, że takie naświetlania oznaczać będzie rak gruczołu tarczowego, tylko zwiększa ryzyko ich wystąpienia. Może także zwiększać ryzyko zachorowania na raka prosty rentgenowskiego.

Pacjentów z wysokim ryzykiem raka brodawkowatego tarczycy

Jeśli należysz do grupy o wysokim ryzyku zachorowania na raka tarczycy, to masz kilka sposobów na zmniejszenie tego ryzyka.

Czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienia raka tarczycy to przeniesiono wcześniej w radioterapii dzieciństwa do głowy lub szyi w ekspozycji na promieniowanie chorób nowotworowych szpiku kostnego, przypadków raka tarczycy w rodzinie lub niektórych zespołów endokrynologicznych.

Naukowcy odkryli wiele genów, mutacje, które są związane z raka brodawkowatego tarczycy. W takich przypadkach, może być chirurgiczne usunięcie gruczołu tarczowego, aby można było być zdiagnozowano raka. Absolute “gwarancja” możliwość badań genetycznych raka tarczycy nie są.

Jeśli mieszkasz w pobliżu elektrowni jądrowych, to jesteś w grupie ryzyka. Możesz wziąć jodku potasu, jeśli mieszkasz w odległości 2 km od zakładu. Lek ten, w sytuacjach awaryjnych, zapobiega zablokowaniu radiojodu tarczycy.

Raka brodawkowatego tarczycy, w większości przypadków nie można uniknąć. Najlepiej jest znać objawy raka brodawkowatego i zasięgnąć porady lekarza o podejrzeniu raka. Dzięki wczesnej diagnostyce raka brodawkowatego gruczołu tarczowego jest całkowicie uleczalna. Wcześniej rozpoczęciu leczenia, tym większe powodzenie i lepszy wynik.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s