Profilaktyka raka brodawkowatego tarczycy

Dotychczas, badacze nie zidentyfikowano dokładnej przyczyny raka tarczycy, więc mówić o pełnej zapobiegania tej chorobie jest niemożliwe. Ale są sposoby, które zmniejszają ryzyko raka brodawkowatego tarczycy.

Pacjenci z normalnym ryzykiem raka brodawkowatego tarczycy

Jeśli nie ma żadnych czynników ryzyka raka tarczycy, jedynym sposobem, aby zapobiec raka – jest unikanie ekspozycji na promieniowanie w dzieciństwie.

Radioterapia, który jest promieniowanie, powinno być konieczne w niektórych poważnych chorób, jeśli jednak nie ma absolutnie takiej potrzeby dla dziecka, to lepiej powstrzymać się od takiego leczenia. Podkreślamy, że nie należy zakładać, że taka ekspozycja jest związany powodować raka tarczycy, to tylko zwiększa ryzyko jej wystąpienia, więc musimy ocenić, co jest ważniejsze – radioterapii lub ryzyko raka w przyszłości. Proste naświetlanie ray nie powoduje raka, ale może również zwiększać ryzyko zachorowania na raka.

Pacjentów z wysokim ryzykiem raka brodawkowatego tarczycy

Jeśli masz wysokie ryzyko zachorowania na raka tarczycy, to masz kilka sposobów na zmniejszenie tego ryzyka.

Warunki, które zwiększają ryzyko wystąpienia raka tarczycy to przeniesiono wcześniej w radioterapii dzieciństwa do głowy lub szyi w ekspozycji na promieniowanie chorób nowotworowych szpiku kostnego, przypadków raka tarczycy w rodzinie lub niektórych zespołów endokrynologicznych.

Naukowcy odkryli kilka mutacji genów, które są związane z raka brodawkowatego tarczycy. W takich przypadkach, może być chirurgiczne usunięcie gruczołu tarczowego, aby można było być zdiagnozowano raka. Chociaż badania genetyczne i nie są bezwzględne “gwarancja” możliwość zachorowania na raka tarczycy. Badania genetyczne na ryzyko raka tarczycy mogą być stosowane w przypadku raka rdzeniastego, które mogą mieć charakter rodziny. W takich przypadkach, analiza na RET onkogenu.

Jeśli mieszkasz w elektrowni jądrowej, to jesteś w grupie ryzyka. Jeśli mieszkasz w odległości 2 km od elektrowni, można wziąć jodku potasu. W nagłych sytuacjach, lek zapobiega chwytaniu promieniotwórczego jodu tarczycy.

W większości przypadków, nie raka brodawkowatego tarczycy zapobiegać. Najlepszy ze wszystkich – to jest znać objawy raka brodawkowatego i zasięgnąć porady lekarza o podejrzeniu raka, od wczesnego rozpoznania raka brodawkowatego gruczołu tarczowego jest całkowicie uleczalna. Im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym większy sukces i najlepszy wynik dla Ciebie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s