Powikłania raka brodawkowatego tarczycy

Czy rak tarczycy powtarzać?

Ryzyko nawrotu raka brodawkowatego jest zawsze. Nawet po operacji i terapii jodem radioaktywnym. Nawrót ten może być kilka lat, a nawet dziesięcioleci po początkowym choroby. Nawrót raka brodawkowatego jest uleczalna (z wczesnej diagnostyki).

Całkowitej remisji po wstępnym leczeniu raka brodawkowatego występuje u 85% pacjentów z etapu 1 i 2. 80% jest częstotliwość 5-letnie przeżycie u chorych na etapie 1 raka i 55% u pacjentów z 2. etapu raka. 15% i 35%, odpowiednio, z częstotliwością 5-letnie przeżycia u pacjentów z etapu 3 i 4 brodawkowatego raka.

Leczenie raka brodawkowatego tarczycy jest chirurgiczne usunięcie całego gruczołu krokowego lub większej, a następnie leczenie jodem radioaktywnym, aby dokończyć zniszczenie komórek rakowych.

Od węzłów chłonnych szyi są przez regionalne dla tarczycy, często nawracające raka brodawkowatego tarczycy występuje w węzłach chłonnych w szyi. Raka brodawkowatego tarczycy mogą powtarzać się w innych częściach ciała, takich jak płuca lub kości.

Aby zapobiec ponownemu wystąpieniu raka brodawkowatego i zidentyfikować go wcześnie, lekarz przepisze badania kontrolne po zabiegu. Badania te są endokrynolog konsultacje lub chirurga co sześć miesięcy przez pierwsze 2 lata, a następnie co roku. W tym przypadku, USG szyi i badane markery nowotworowe. Szansa, aby odzyskać od nawrotu nowotworu jest wysokie, jeśli te markery są na wczesnym etapie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s