Operacja raka tarczycy

Główną częścią mojej pracy klinicznej jest do wykonywania operacji na tarczycę. Według nowoczesnych standardów zagranicznych, że ciało musi być wykonywane w wyspecjalizowanej instytucji, chirurdzy, którzy skupiają się na leczeniu chorób układu hormonalnego tylko. Ograniczenie takie pozwala na zwiększenie liczby interwencji na jeden chirurg rocznie, co oznacza, że ​​- w celu poprawy jakości działania. Uważa się, że specjalista w tej operacji tarczycy musi spełniać co najmniej 100 tarczycy operację roku – kryterium poziomu wynika specjalizacji.
Miałem szczęście, od początku swojej pracy medycznej, mam do działu, który produkuje operację tarczycy w stada. Przez 10 lat, mój krąg zainteresowania medycznych i naukowych została ograniczona do operacji na tarczycy i przytarczyc. Jest to możliwe do osiągnięcia odpowiedniej aktywności chirurgicznej i wyraźnie poćwiczyć technikę interwencji chirurgicznych – była zobowiązana do wykonywania 2000 operacji. Zagraniczne staże w czołowych europejskich klinik mogą nauczyć się nowoczesnych technik związanych z ochroną krtaniowego nerwów podczas zabiegu, jak również przy użyciu noża harmonicznego, sprzętu wideo i LigaSure aparat.
Wynik wyraźnie zaobserwować w dynamice zmian liczby pacjentów leczonych w naszym ośrodku – w 2011 roku odbywa się na wiele organów czynności układu hormonalnego zbliżył się do dwóch tysięcy. Obecnie podobna kwota chirurgicznie praca jest wykonywana tylko w kilku klinikach w Europie. Przez lata nasi pacjenci stali się mieszkańcy wszystkich regionów Rosji – od Pietropawłowsk-Kamczacki do Kaliningradu, z Murmańska do Soczi. Ważną podstawą do jakości pracy był silny morfologicznych wsparcia – przez naszych ekspertów są przeprowadzane każdego roku ponad 16.000 drobno biopsji gruczołu tarczowego, a także konsultacje cytologiczne i histologiczne próbek z całej Rosji.

Tom operacji

Należy zauważyć, że ilość operacji tarczycy mogą się znacznie różnić w zależności od chorób ciała. Obecnie Zakład Chirurgii Endokrynologicznej Northwest Regional Endokrynologii Centrum (St. Petersburg) są szeroko stosowane interwencje następujące:
– Wycięcie tarczycy (całkowite usunięcie tarczycy) – w leczeniu raka tarczycy, wolu wole rozproszyć toksyczne wole;
– Razem resekcja tarczycy (usunięcie tarczycy z pozostawieniem jej małe małych obszarów) – w niektórych przypadkach rozlanym wolem, wole toksyczne wolu, formy przerostowe o autoimmunologiczne zapalenie tarczycy (choroba Hashimoto);
– Hemistrumectomy (usunięcie jednego płata tarczycy) – leczenie pacjentów z nowotworami pęcherzykowych tarczycy, toksyczne wola guzkowe;
– Wycięcie cieśni tarczycy – w leczeniu pacjentów z guzkowym z lokalizacji węzła w przesmyku.
Różne rodzaje limfadenektomia (usuwanie tłuszczu mieszczącą węzłów chłonnych) są stosowane w leczeniu pacjentów z rakiem tarczycy. Obecnie standardowe typy rozbiór węzłów chłonnych są:
– Neck dissection Centralny (selective neck dissection poziom VI) – pregortannoy usunięcie, pretrahealnoy i przytchawiczej węzły chłonne z tłuszczu;
– Neck dissection boczne (selective neck dissection II, III, IV stopień) – usuwanie tkanki tłuszczowej z węzłów chłonnych zlokalizowanych wzdłuż głównej szyi wiązki nerwowo-naczyniową;
– Boczny chłonnego szyi trójkąta (selective neck dissection poziom V) – tkanka zhirovoky usunięcie z węzłów chłonnych znajdujących się na stronie szyi.

Wskazania do zabiegu

Należy zauważyć, że w Rosji wyłącznie często popełnił błąd przy ustalaniu wskazań do interwencji chirurgicznej. Jeśli krótko opisać obecną sytuację, w naszym kraju zbyt często działają na pacjentów bezobjawowych z łagodnych guzków tarczycy (jak na współczesne standardy, ta grupa pacjentów nie potrzebuje operacji), natomiast u chorych z rakiem tarczycy jest bardzo szeroko stosowane ablacyjnego interwencji nie wystarcza do niezawodnego wyleczenia pacjenta. Analiza tej sytuacji, ja publikował artykuły w ” objętości tarczycy – problem rozumienia i traktowania podejścia “i” Zasady leczenia raka tarczycy – w szczególności globalne podejście i rosyjskiej tradycji , “gościł na ThyroidCancer.RU serwera.
Niestety, trzeba przyznać, że ruch w kierunku normalnej definicji wskazań do leczenia chirurgicznego w naszym kraju jest bardzo powolny, to jest zbyt wolnym tempie. Głównym powodem zaległości krajowej chirurgicznego szkoły z Europy i USA, jest fakt, że większość operacji tarczycy nie jest wykonywane w specjalistycznych klinikach, chirurgii hormonalnego i ogólnych oddziałach chirurgicznych, gdzie operacje na narządach układu dokrewnego są “w jednym” z operacji na żołądku, jelitach i innych narządów.
Obecnie lekarz nie może znać wszystkie dziedziny medycyny, można “dużo wiedzieć, w małych, mało lub dużo”, jak mój nauczyciel, profesor A. Bubnov. Dlatego na Zachodzie od dawna jest standardem sytuacja, w której wykonywane tylko thyroid surgery dokrewnego specjalistycznej kliniki chirurgii. Tylko operacje “na strumieniu,” setki, dostarcza odpowiednio wykwalifikowanych chirurgów i wystarczającego poziomu ich wiedzy.
Ważne jest również, aby wspomnieć, że w klinikach specjalistów chirurgii hormonalną dość dopasowane do ustalania wskazań do zabiegu w chorobach tarczycy. Szczególnie wyraźnie przejawia się różnica w taktycznych rozwiązań w badaniach statystyki operacji przypisania dla pacjentów z guzków tarczycy: w chirurgii ogólnej klinik chirurgii często jest zalecana dla wszystkich pacjentów z węzłów (powołując się na tak zwaną “węzeł złośliwości możliwości”), w specjalistycznych klinikach operacji nie są stosowane więcej niż 15% pacjentów w grupie.

Gdy jest to konieczne do działania, a gdy – nr?

Wybór metody leczenia jest jednym z najważniejszych momentów w komunikacji z pacjentem lekarza prowadzącego. Kiedy przychodzi do chirurgicznego leczenia do pacjenta, lekarz powinien zachować szczególną ostrożność, ponieważ sama praca jest dla konkretnego pacjenta wyzwanie.
Niestety, w naszym kraju, 70% operacji tarczycy jest wykonywana bez odpowiedniego dowodu. Nadmierna agresywność leczenia w wielu przypadkach prowadzi do poważnych powikłań pooperacyjnych, które mogą znacznie obniżać jakość życia pacjenta.
Przyczyny zbyt częste korzystanie z operacji może wymienić tylko kilka:
Po pierwsze, zaburzenia tarczycy są często (choroby tarczycy można wykryć w prawie połowa mieszkańców naszego kraju), a wielu lekarzy nadal nie są w pełni świadomi tego faktu i spróbować przypisać czynności zgodnie ze starymi standardami leczenia;
po drugie, katastrofa w elektrowni atomowej w Czarnobylu doprowadziła do powstania lekarzy i ich pacjentów do nadmiernego strachu przed chorobami tarczycy, strach przed “raka miss”;
Po trzecie, zmiany w systemie finansowania umieścić płace Medycyny większości lekarzy w zależności od liczby wykonywanych operacji, co w niektórych przypadkach doprowadziło do zainteresowania przekraczające lekarzy operacji powoływania i odwrócił chirurgii tarczycy w niektórych klinikach w lukratywnym biznesie.
Wszystkie wykwalifikowanych specjalistów jest teraz jasne, że jeden z naszych głównych celów jest uniknięcie niepotrzebnych zabiegów chirurgicznych, zmniejszenie całkowitej liczby operacji w kraju. Jednakże, w niektórych przypadkach, to jest operacja pozwala szybko normalizacji stanu pacjenta, aby wyeliminować istniejące dolegliwości, a w niektórych przypadkach uratować życie pacjenta. Podobnie jak inne formy leczenia, operacja powinna być podawana tylko tych pacjentów, którzy naprawdę jej potrzebują. Porozmawiajmy wskazań do leczenia operacyjnego dla najczęstszych rodzajów raka tarczycy.

Guzków tarczycy
Guzków są najczęstszym rodzajem patologii ciała. Aktualne dane na temat badania USG w 30-67% w Rosji w tkance tarczycy można zidentyfikować węzły. W ogromnej większości przypadków (95%) z guzków są łagodne, a tylko u 5% pacjentów, są nowotwory złośliwe, np. rak.
Obecnie nauka jasno wykazały, że łagodne węzły nie mogą “odradza się” do raka (nowotwory). Nadal istnieje koncepcja kliniki, że każdy węzeł tarczycy należy bezwzględnie usunąć, aby zapobiec rozwojowi raka w nim, od dawna uznana za błędne. Usuwanie się wszelkich łagodnych guzków tarczycy (! Niektórzy lekarze zalecają i jest) doprowadzi jedynie do tego, że połowa naszego społeczeństwa będzie przejść operację i mieć szew na szyi … na szczęście, ta perspektywa nie jest realistyczny – nawet jeśli takie działania będzie jest to konieczne, w każdym kraju na świecie, nie mają wystarczająco dużo chirurgów endokrynologicznych i obiektów w systemie opieki zdrowotnej, aby wykonać taki “eksperyment”.
W celu określenia charakteru miejscu tarczycy (łagodne lub złośliwe IT) stosuje drobno biopsji .Ten rodzaj pracy jest pokazana na wszystkich pacjentów mających guzków 1 cm lub więcej, a w niektórych przypadkach, u pacjentów z mniejszych jednostek (jeśli pacjent ma rodzinę z rakiem tarczycy, lub gdy pacjent jest poddawany w czasie trwania ekspozycji na promieniowanie). Pacjenci z węzłów do 1 cm, w większości przypadków, leczenie nie jest potrzebne – zaleca się co roku (tj. 1 rocznie, nie więcej!) USG gruczołu tarczowego, w celu monitorowania zmian wielkości węzła.
Znacząco bez cienkoigłowej biopsji opieka nad pacjentem jest możliwe w dzisiejszych czasach. Wygląda to dość logiczne: w jaki sposób możemy określić, chorym, jeśli nie wiemy, z czym mamy do czynienia – z nieszkodliwego węzła łagodnego lub raka tarczycy? Tylko drobno biopsji można dokładnie określić charakter miejsca i dać pacjentowi świadomą rekomendację. Niestety, wciąż jest często niezbędne do czynienia z pacjentami, lekarze, którzy przeprowadzili wiele badań – USG, TK, hormonalne badania – w skrócie wszystko, co współczesna medycyna ma do zaoferowania, i około cienkoigłowej biopsji “zapomniane”. Rezultatem tego podejścia jest brak przypadków raka tarczycy na operację lub zalecenie nawet dla pacjentów z węzłów, które nie niosą zagrożenie dla życia.
Jeśli potwierdzone biopsji koloidalna (tj. łagodne) charakter węzła lekarz musi zdecydować, czy w leczeniu pacjenta. Obecnie nie ma lekarstwa, które pozwalają, aby zmniejszyć rozmiar węzła. Długotrwała terapia z użyciem tyroksyny endokrynologów obecnie uznawane nie tylko nieskuteczne, ale często niebezpieczne. Leczenie chirurgiczne w rosyjskich warunkach jest praktycznie tylko w leczeniu pacjentów z guzków tarczycy. Jest on powszechnie stosowany za granicą radioaktywne leczenie jodem, mimo swojej skuteczności, w naszym kraju stosuje się w bardzo ograniczonym zakresie – nie mamy wystarczającej liczby ośrodków zdolnych do przeprowadzenia takiego leczenia.
Pacjenci z guzków koloidu tarczycy nie wymagają leczenia, jeśli węzły nie są przedstawić im zarzutów lub zmiany hormonalne. Takie “bezobjawowe” węzły nie przeszkadzać jakość życia pacjenta, i nie powinno być traktowane, niezależnie od ich wielkości i lokalizacji.
Chirurgiczne leczenie chorych z węzłami, które zostaną wykonane w następujących przypadkach:
– Jeżeli jednostka osiągnęła rozmiar, w którym zaczyna się kompresja narządy szyi i stworzyć poczucie uduszenie (ze względu na kompresję tchawicy), zakłóca proces połykania (ze względu na kompresję przełyku), lub po prostu wywołać pacjenta poczucie dokuczliwy “ciała obcego w szyjce” (w tym przypadku należy rozróżnić pacjentów z prawdziwego kompresji węzła szyjki nevrotizirovannyh pacjentów skarżących się na “COM w gardle “). Obecność kompresji węzła szyi muszą być potwierdzone instrumentalnie – często za pomocą tomografii komputerowej szyi;
– jeżeli stacja o dużym formacie defekt kosmetyczny, odkształcenie przedniej powierzchni szyi pacjenta (ważne jest, aby pamiętać, że ta wada nie przeszkadza pacjentowi, aby zatrzymać go żyć w pokoju i nie tylko zaznaczyć “zaprawiony” wygląd, patrząc od lekarza),
– jeżeli istnienie węzła w procesie zyskał zdolność do niekontrolowanej produkcji hormonów (tj. tworzą tzw stand-alone, lub toksyczne, węzeł), co powoduje nadczynność tarczycy – nadmiar poziom hormonów tarczycy raka w krwi.
Nasz kraj jest bardzo często polecany operację dla pacjentów, u których wielkość stron przekroczyła 3 cm To nadal nie jest jasne, kto zaproponował ten rysunek jako pewnej “granicy”, po którym pacjent powinien do zabiegu, jak również to, co ponieważ jest to 3 cm wybrano jako “granicy.” Rzeczywiście, dlatego nie zaleca operacji dla każdego z wielkością węzła osiągnęła 4 lub 5 cm? Dlaczego pacjenci z węzłów wielkości 3,1 lekarzy cm polecam operację, a pacjent z węzła 2,9 cm – jeszcze? Co zrobić z pacjentami o dwie jednostki 2 cm – do pracy, czy nie? Z jednej strony węzła 2 2 sumy cm do 4 cm, podczas gdy druga – jeden z nich jest jeszcze co najmniej 3 cm średnicy … Jak wyjaśniono, na przykład, Anglik, że w naszym kraju pacjenta piasty o średnicy 1,18 cala (tj. więc szukać w calach 3 cm) będą kierować pracą, a węzeł 1,16 cala – nie? Niemniej tysięcy pacjentów w naszym kraju rocznie usunięcie węzłów w oparciu o “reguły trzech centymetrów.”
Oczywiście, nie ma wartości liczbowe nie mogą być stosowane jako wskaźnik dla operacji, ponieważ nie lubią siebie, i stałe standardy cyfrowe do nich zazwyczaj nie są stosowane . Ogólną zasadą powinno być, aby przypisać tylko do operacyjnego leczenia chorych z łagodnymi węzłów, co zakłóca ich choroby. Jeśli pacjent wcześniej jednostki chirurgii nie pozwalają normalne oddychanie i po operacji, ten problem będzie się powtarzał, to pacjent będzie zadowolony i lekarz i leczenie. Jeśli pacjent przed operacją miał węzeł wielkości, powiedzmy, 3 cm, co nie spowodowało żadnego wrażenia, a po stronie zabiegu nie jest, to będzie to korzystne dla pacjenta z operacji? Reklamacje jak było przed zabiegiem, a nie po to, aby każda poprawa ich stanu pacjenta, nie czuję nic. W tym samym czasie, operacja nie może być nazywany przyjemny procedury wszelkie interwencji chirurgicznej – jest zawsze stresujące dla pacjenta, jest bardziej lub mniej ostry ból, to pojawienie się defekt kosmetyczny w postaci szwu na karku. Nie zapomnij również o możliwości powikłań pooperacyjnych, powikłania znieczulenia ogólnego (narkoza). I, oczywiście, należy zauważyć, że w obecnych warunkach eksploatacji jest prawie zawsze warte swojej ceny, które pacjent może spędzić całe inne potrzeby.
okazuje się, że praca w “bezobjawowych” chorych przynosi nic, ale minusy i plusy to całkowicie oczywiste. Dlatego największym na świecie stowarzyszeniem endokrynologów zaleca, aby nie leczyć pacjentów bez dolegliwości związanych z guzków tarczycy. Tacy pacjenci powinni być monitorowani, tj. Nikt chaszcze po roku tarczycy oraz określenie poziomu hormonu TSH we krwi – wiele wysiłku wymaga.

Rak tarczycy
Leczenie chirurgiczne jest wskazane we wszystkich przypadkach, w których, po cienkoigłowej biopsji pacjent otrzymuje cytologicznych wniosek o obecności badanego raka węzłów gruczołu tarczowego. Nie ma innych opcji politycznych leczenia są w lewo.
Na pewno obecność nowotworu w węźle tarczycy powiedzieć następujące cytologicznych diagnoz:
– “Obraz cytologiczny raka brodawkowatego tarczycy”
– “Obraz cytologiczny rdzeniastego raka tarczycy”
– “Obraz cytologiczny anaplastic raka tarczycy.”
Prawdopodobieństwo błędu diagnostycznego w tych przypadkach jest bardzo mały, więc operacja jest przeprowadzana bez zbędnej zwłoki, w najbardziej radykalnej objętości prawej.
Leczenie chirurgiczne jest wskazane, a wszyscy pacjenci z podejrzeniem raka. U pacjentów, którzy otrzymywali biopsję po zakończeniu “struktury cytologicznej guzów pęcherzykowych tarczycy,” o 13-15% prawdopodobieństwa wykrycia raka w badanym miejscu. Obecnie, lek nie jest techniką, która pozwala jasno określić charakter tych węzłów, które jest, twierdzi, że ma raka, czy nie. W związku z tym, wszyscy pacjenci powinni mieć operację – po prostu taktykę, aby uniknąć przypadków “przegapić” raka.

Graves (“choroba Gravesa-Basedowa choroby Gravesa)
Według statystyk, ponad 50% pacjentów z wolem, rozlane toksyczne 1,5-2 lata terapii lekami wymaga radykalnego leczenia – operację lub leczenie radioaktywnego jodu. W naszym kraju znacznie częściej lekarze wybierają operację – efekt niskiej dostępności promieniotwórczego jodu i strachu pacjentów przed słowem “radioaktywnych”, której korzenie wrócić do czasów katastrofy w Czarnobylu.
Wskazaniem do zabiegu jest wznowienie nadczynności tarczycy (wzrost produkcji hormonów) po przebiegu terapii lekowej. Biorąc pod uwagę, że stosowanie leków nie może trwać dłużej niż 2 lata ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych u pacjentów z nawracającą nadczynności zazwyczaj zaleca się operację.
Niestety, często spotykamy się z pacjentów otrzymujących lek przez kilka lat (czasami – do 8-10 lat). Brak korzyści z takiej metody leczenia pacjenta, nie – po leku wszystkie objawy choroby nadal będzie wrócić i odbieranie przewlekle leki (najczęściej – merkazolila) prowadzi prędzej czy później do dysfunkcji wątroby.
W niektórych przypadkach operacja jest wyznaczony wcześniej niż 1,5 roku – jest to konieczne w przypadku, gdy stosowanie leków może nie być skuteczne (objętość tarczycy więcej niż 40 ml, nietolerancja na leki, trzeba zaplanować ciążę w najbliższej przyszłości). W takich przypadkach, lekarz jest zobowiązany, oceny u pacjenta szanse skutecznego leczenia lekami, poinformować pacjenta, że ​​osiągnięcie stabilnego normalizacji poziomu hormonów i to jest mało prawdopodobne, aby omówić z pacjentem do leczenia operacyjnego. Jeśli zostanie osiągnięte porozumienie z pacjentem zajmował krótki kurs leczenia farmakologicznego w celu normalizacji hormonów T4 i T3, po którym pacjent zostaje skierowany do kliniki chirurgii hormonalnego, gdzie działamy.
Co istotne, bezpieczeństwo użytkowania na tarczycy u pacjentów z wolem rozlanym toksycznych możliwe dopiero po pełnej normalizacji hormonalnej. Próby działają słabo przygotowane pacjentów, którzy nie otrzymali odpowiedniej pomocy medycznej, może prowadzić do niebezpiecznych powikłań – thyrotoxic kryzysu.

Zapalenie tarczycy typu Hashimoto
U pacjentów z autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy rzadko wymagają leczenia operacyjnego. Większość pacjentów potrzebuje tylko hormonalną terapię zastępczą, która pozwala w pełni unormować hormony i zapewnić jakość życia pacjenta. Jednak zdarza się, że u pacjentów z autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy wszystkim drogę do kliniki chirurgii hormonalnego – często zdarza się, gdy pacjent ma postać przerostową tarczycy, w których istnieje znaczny wzrost objętości tarczycy. Wraz z rozwojem u pacjenta objawów kompresji szyjki (niewydolność układu oddechowego, zaburzenia połykania), operacja jest zwykle zalecane. Celem leczenia operacyjnego w tym przypadku jest eliminacja zakłóceń objawów chorobowych u pacjenta.

Metoda badania i zarządzanie pacjenta
Ważne jest, aby pamiętać, że w specjalistycznej kliniki chirurg, endokrynolog aktywnie uczestniczy w prowadzeniu pacjenta na etapie dochodzenia.Niezależny przedoperacyjnej USG jest obowiązkowe dla każdego lekarza, endokrynologa. Niestety, często wyniki badań ultrasonograficznych wykonywanych w klinikach,, winnych nieścisłości więc większość endokrynologów, lekarzy bez przerwy niezależnie wykonuje USG do swoich pacjentów. Często lekarz trzyma pacjenta i fine-needle biopsji tarczycy (ze świadectwem tego badania, oczywiście.)
Pre-i post-op powołanie leczenia zachowawczego jest zazwyczaj również przywilejem chirurga, endokrynologa. Typowym rozwiązaniem jest przygotowanie pacjenta do zakończenia operacji, a następnie sama operacja w tarczycy i wreszcie pooperacyjne pacjentów.
Takie podejście do leczenia pacjentów jest w dużej mierze określony rosyjskiej tradycji. W krajach europejskich, endokrynologów, chirurgów rzadko komunikowania się z pacjentami spoza sali operacyjnej. Pytania do diagnozy, wskazania do zabiegu, pooperacyjne leczenie w pełni poświęcić lekarzy endokrynologów i chirurgów zostawić sobie tylko operacja. Co może być lepsze dla chirurga – tylko działać, działać, działać ..? Pełne zaufanie do endokrynologów profilu terapeutycznym, w moim doświadczeniu, jest charakterystyczną cechą europejskich chirurgów endokrynologów. Nawet w przypadkach, gdy “w przybliżeniu” widziane “niespójności” wydane w terapeutycznej diagnozy klinicznej i rzeczywistym obrazem klinicznym, lekarze działają zgodnie z instrukcjami terapeuty, endokrynolog.
Europejskie podejście do leczenia pacjentów z chorobami tarczycy ma swoje plusy i minusy. Plus – jest to, że każdy lekarz działa dobrze w zależności od ich profilu, tj. w dziedzinie medycyny, gdzie jest najbardziej właściwa. Zrozumienie między lekarzami różnych specjalności uzyskuje się poprzez jasno określonych zaleceń klinicznych na podstawie aktualnego naukowych. Dlatego między lekarzy i endokrynologów, internistów endokrynologów osiągnąć pełną ciągłość w prowadzeniu pacjenta.
W naszym kraju, niestety, takie “niebo” nie jest jeszcze dostępny. Często konieczne do czynienia z nie tylko złe, ale po prostu szkodliwe nominacje pochodzące od chirurga ogólnego, ale także z niektórych Endokrynolodzy przychodni. Wynik – chirurg, endokrynolog musi “trzymać pacjenta do siebie,” to jest niezależnie zbadać pacjenta, aby zdecydować o konieczności zabiegu, przygotowanie pacjenta do zabiegu, a następnie – do pracy, harmonogram obserwacji leczenie.
Jakie działanie na tarczycę wykonać?

Określenie działań jest ważnym krokiem w planowaniu leczenia. . Dla każdego typu raka tarczycy w celu określenia najlepszych rodzajów działalności, które dają najlepsze wyniki
Teoretycznie na tarczycy może wykonać następujące czynności:
1. Akcji Resekcja – usunięcie jednego płata tarczycy.
2. Wycięcie obu płatów – usunięcie części obu płatów tarczycy.
3.Hemistrumectomy – usunięcie jednego płata i przesmyk, to znaczy prawie połowa tarczycy.
4. Suma częściowa resekcja tarczycy – usuwa prawie wszystkie tarczycy, pozostawiając do 6 gramów tkanki.
5. Wycięcie tarczycy – całkowite usunięcie gruczołu tarczowego.
6.Rozwarstwienie węzłów chłonnych, a wycięcie tarczycy -. Całkowite usunięcie gruczołu tarczowego z jednoczesnym usunięciem węzłów chłonnych i tkanki tłuszczowej w niektórych regionach szyi
aktualnie płata resekcja i wycięcie obu płatach tarczycy nie są używane przez chirurgów. Działania te towarzyszą porzucenia tkanki gruczołu w obszarze operacji, która jest następnie otoczonych grubą skorupą blizny. W przypadku przyszłości pozostałej w tkance guza zabiegu wymaga, druga operacja w obszarze, gdzie wcześniej interwencji, wiąże się z dużym ryzykiem powikłań. To dlatego lekarze są obecnie coraz częściej uciekają się do całkowitego usunięcia jednego płata lub przysadki (hemithyroidectomy), lub całego gruczołu (wycięcie tarczycy) – to podejście całkowicie eliminuje możliwość ponownej interwencji w obszarze pierwotnej operacji.
Należy zauważyć, że powszechne stosowanie hemicelulozy wycięciu tarczycy i nie oznacza że chirurdzy w dzisiejszych czasach są bardziej agresywni niż ci, którzy pracowali w pracy dwadzieścia czy trzydzieści lat temu. W naszych czasach, nie było ostre ograniczenie wskazań do leczenia operacyjnego, co już wspomniano w poprzednim rozdziale, więc operacja była zalecana tylko dla pacjentów, którzy potrzebują bardziej zaawansowanych operacji. Wycięcie akcji jeden lub dwa wcześniej stosowane w leczeniu pacjentów z łagodnymi małych guzków, ale teraz pacjenci nie działa (Ponadto, określa się, że pacjenci nie wymagają leczenia), a więc działanie małej stalowej w rzeczywistości nie jest to konieczne.
teraz do omówienia zasad ustalania wolumenu transakcji w różnych typach raka tarczycy.

Łagodnych guzków tarczycy
To łagodne węzeł tarczycy był powód do zabiegu, musi dotrzeć w znacznych ilościach i zaczynają powodować dolegliwości pacjenta z trudności w oddychaniu lub połykaniu. Operacja jest wskazane w przypadku pacjentów z łagodnymi węzłów, które aktywnie wytwarza hormony – jeśli nadmiar jest wyrażony jako funkcja węzłów, że zmiany i ogólnie równowagę hormonalną organizmu.
W większości przypadków łagodnych guzków tarczycy nie są powodem do operacji. Należy pamiętać, że takie miejsca zwykle nie są niebezpieczne dla pacjentów, więc zbyt aktywnych strategii leczenia pacjentów tylko powoduje szkody.
Jeśli pacjent ma jeden węzeł łagodnego tarczycy, wymagające operacji, prowadzony jest w objętości gemitireodektomii – raka płata, zawierający węzeł. Gdy węzły wielkogabarytowych gruczołu zwykle wszystkie akcje jest zajęty przez węzeł, więc częściowa resekcja odsetka wydatków nie powinien – to nie pomoże zaoszczędzić znaczną ilość nowotwór tkanki, a jedynie zwiększają prawdopodobieństwo ponownego wystąpienia guzków tarczycy.
W identyfikacji pacjentów wolem wole – Wiele guzków tarczycy – zazwyczaj zaleca wycięcie tarczycy (całkowite usunięcie prostaty) lub sumę częściową resekcję pozostawiając małą objętość raka tkanek. W tym przypadku, ponownie, nie warte wysiłku do rezygnacji tarczycy – w rzeczywistości wygląd wielu węzłach są oznaką tkanki tarczycy zakotwiczyć transformację. Rezygnacja z takiej tkanki gruczołu w wynikach operacji w znacznym wzrostem prawdopodobieństwa powstania nowych węzłów w okresie pooperacyjnym.

Rak tarczycy
W niektórych przypadkach, cytologia węzeł fine-needle wyniki biopsji w zawarciu “nowotworu pęcherzykowego”. Wniosek ten sugeruje podejrzenie nowotworu w tkance zbadano węzła z prawdopodobieństwem wykrycia raka w 15% przypadków. Leczenie chirurgiczne jest zalecane dla wszystkich pacjentów z podejrzeniem złośliwego procesu w węźle. Zazwyczaj wystarczające jest hemistrumectomy tj. Usuń akcji gruczołu zawierający “podejrzanego” węzła.
w przypadku, gdy biopsja jest zdecydowanie potwierdza złośliwy charakter miejscu, odpowiednia wielkość chirurgicznego leczenia jest całkowite usunięcie tarczycy. Obciążenie oszczędzając operacji (tj. pozostawienie przynajmniej małe fragmenty tkanki gruczołu) w wykrywaniu raka prostaty jest przeciwwskazane. Bardzo często wykrycie raka tarczycy wymaga limfadenektomia – usuwanie tkanki tłuszczowej otaczającej prostaty, przy czym w jej węzłach chłonnych. Usunięcie węzłów chłonnych poprawia radykalność leczenia i zmniejsza prawdopodobieństwo pooperacyjnego nawrotu nowotworu.

Toxic wole
W tej choroby są dwa różne rodzaje interwencji: wycięcie tarczycy i sumy częściowej resekcji tarczycy. Tradycyjnie w naszym kraju jest coraz częściej stosowana sumy częściowej resekcji tarczycy z pozostawieniem małych (3-6 g) tarczycy. Biorąc pod uwagę, że tkanki tarczycy w rozlanym wolem toksycznym działa w trybie awaryjnym (do i po operacji), suma częściowa resekcja powinna teoretycznie doprowadzić do normalizacji poziomu hormonów. Logika tej interwencji jest to, że – gdy chirurg zmniejszenie objętości gruczołu tarczowego, tak że mała pozostałość po niej, nadal działać trudne, pod warunkiem, że pacjent jest normalne hormonów, pacjenta można uznać za wyleczone. Jednak takie “doskonałe” wynikiem leczenia jest rzadko, gdyż wszystkie gruczołu pacjentów działa odmiennie, a dokładnie obliczyć ilość resztkowego raka jest niemożliwe. Wyniki leczenia chirurgicznego podczas sumy częściowej resekcji może być albo normalny poziom hormonów i ich brak, a nawet nawrót nadczynności tarczycy.
Biorąc pod uwagę nieprzewidywalność wyników leczenia chirurgicznego za pomocą sumy częściowej resekcji tarczycy, jest teraz coraz więcej chirurgów, endokrynologów wolą spędzać tarczycy, tj. całkowicie usunąć tkankę tarczycy. Pacjent w tym przypadku z pewnością rozwija się niedoczynność tarczycy – brak hormonów tarczycy. Niedoczynność tarczycy jest obecnie uważany za nie powikłaniem leczenia, to jest pożądane, a przewidywany przed jego wyniku.

Technika chirurgiczna
Operacja tarczycy zalicza złożonych interwencji, ponieważ tarczycy znajduje się w przedniej części szyi – w obszaru anatomicznego bardzo bogate ważne jednostek (naczynia, nerwy). Chirurg błąd podczas działania na tarczycy u pacjenta może być kosztowne – w niektórych przypadkach całkowita utrata głosu lub przez całe zapotrzebowanie na dziennej dawki wapnia. To dlatego operacja tarczycy w czymś podobnym do operacji na oczy – Myślę, że nikt nigdy nie będzie, że do pracy w klinice okulistycznej w chirurgii jamy brzusznej … Tymczasem nie mniej ważne operacje na tarczycy w naszym kraju jest często odbywają się tylko w klinikach chirurgii ogólnej.
wyspecjalizowane ośrodki w chirurgii hormonalnego przy użyciu technik w celu maksymalizacji skuteczności swoich działań w minimalnym urazie:
– nacięcie ma minimalną długość, przy jednoczesnym zapewnieniu wystarczające przegląd szyjki podczas eksploatacji, co zapewnia optymalne efektu kosmetycznego,
– większość transakcji odbywa się bez przekraczania krótkich mięśni szyi (mostkowo-tarczycy i mostkowo-gnykowo), które zmniejsza nasilenie bólu pooperacyjnego, obrzęk skóry, przyspiesza odzyskiwanie po zabiegu;
– co Wszystkie czynności związane z manipulowaniem tarczycy produkowanego z oględzin stanu zwrotu (niski gardłowy “Głos”), nerwy, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo naruszenia wokalnej funkcji po operacji;
– wystarczające doświadczenie pozwala chirurgów podczas operacji, aby zapisać funkcję przytarczyc (parathormon) gruczoły, unika spada poziom wapnia we krwi po zabiegu. Najnowocześniejsza technologia zapisać przytarczyc jest zastosowanie fotodynamicznej detekcji tych gruczołów podczas zabiegu;
– gdy operacje są wykorzystywane materiały do zszywania na podstawie polimerów organicznych, które rozpuszczają się całkowicie w okresie pooperacyjnym i pozwalają zmniejszyć do zera ryzyko odrzucenia wątków;
– pooperacyjne rany nałożony kosmetycznych szew, który Dalsze polepszenie kosmetycznych wyniki operacji (w tym może być stosowany wchłanialnych nici wątku). W większości przypadków, zamykając szew jest używany DermaBond kleju skóry, dzięki czemu nie posiadają opatrunki w okresie pooperacyjnym, jak również odciążenie pacjenta od konieczności zdejmowania szwów po wypisie. W większości przypadków, środek nie jest stosowany pooperacyjnego drenażu ran , które zmniejsza nasilenie bólu u pacjentów. Jednym z najbardziej nowoczesne metody przeprowadzania operacji na tarczycy są wideo wspomagane interwencji , tzn. czynności wykonywane przez minimum (2-3 cm długości) nacięcia za pomocą sprzętu wideo. Podobne działania mają mnóstwo efekt kosmetyczny i bólem pooperacyjnym, ale ich realizacja jest możliwa tylko w ograniczonej liczbie ośrodków medycznych z drogiego sprzętu i przeszkolony personel. Zatem wybór specjalistycznych hormonalnego klinik chirurgii jest chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem, w razie potrzeby operacji tarczyca. Ważna cecha: Specjalistyczny Szpital Chirurgii Endokrynologicznej Northwest Regional Endokrynologii Centrum (St. Petersburg) oferty w tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, nie tylko na podstawie wynagrodzenia, ale również jako część kwoty, tj. federalnej free. Koszty leczenia zostały pokryte z budżetu federalnego.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s