Objawy raka tarczycy

Diagnoza raka tarczycy

 

Pomimo faktu, że nowotwory tarczycy zewnętrzna diagnoza lokalizacja nie może być uznana terminowego. Jedną z przyczyn opóźnień w diagnostyce raka tarczycy jest tradycyjnie lekceważy stosunek do Craw od samych pacjentów, a niektórzy lekarze. Praktykowane przez długi obserwacji, leczenia zachowawczego bez specjalnej kontroli. Ponadto, nie ma zdecydowanych poglądów na temat taktyki guzków tarczycy – czy powinny być uznane za przednowotwór i dlatego brakowało czasu na specjalnej ankiecie.

Najczęściej pacjenci z wolem choroby tarczycy nie narzekam. Często sami pacjenci lub okolicy pogrubienie note i deformacja szyi. Czasami pacjent zauważa, że ​​zwężała koszula kołnierz, pojawił się uczucie “kuli w gardle,” pewne trudności z połykaniem jedzenia. Kliniczne objawy zależą od struktury morfologicznej guza. Raka brodawkowatego występuje częściej u ludzi młodych (poniżej 40 lat) i działa na nich bardziej korzystny.

Rak pęcherzykowy jest bardziej powszechne u osób starszych. Charakteryzuje się powolnym wzrostem, a różni się od brodawkowatego oczywiście bardziej złośliwych, czas życia pacjentów z tym typem nowotworu jest mniejszy. Często rak pęcherzykowy atakuje mięśnie szyi, tchawicy i przerzuty na początku Krwiopochodne (przez krew), najczęściej – w płuca i kości.

Anaplastyczny rak występuje głównie u osób starszych. Charakteryzuje się szybkim wzrostem guza, jej kruchość, wcześnie przerzutów i śmierci pacjentów w ciągu roku od rozpoznania z powodu lokalnego wzrostu inwazyjnego udziałem tchawicy, przełyku, naczyń szyjnych.

Kiedy rdzeniasty rak może wystąpić hipokalcemia, “przypływy morza”, towarzyszy zaczerwienienie twarzy, biegunka. Rak rdzeniasty jest często łączone z nerwiakowłókniakowatości, gruczolaka przytarczyc. W szeregu przypadków raka tarczycy obserwuje się nadczynność tarczycy. Nie jest ciśnienie i ból w okolicy guza. Podczas kiełkowania kapsuły guza tarczycy i okolic infiltracji tkanek, mobilność właściwej części gruczołu zmniejsza się, staje się gęsta, pagórkowaty.

Dźwięczny głos może się zmienić z powodu ucisku nerwu krtaniowego wstecznego, nie może być chrypka. Z porażką przerzutów do płuc występuje duszność, kaszel, czasami, niedrożność (blokada) oskrzeli prowadzi do przerzutów do wydarzeń w zapalnych tkanki płucnej, które przejawia się w podwyższonej temperaturze, wzrost ogólne osłabienie, kaszel z ropnej plwociny. Z przerzutami do kości częściej dotknięte czaszki i kręgosłupa, mostka, żeber, kości długich nóg, ramion i miednicy.

Zmiany w badaniach krwi na raka tarczycy jest najczęściej niespecyficzne, czasami jest leukocytoza. ESR jest zwykle prawidłowe lub nieznacznie zwiększone. Można niezawodnie wykrywać raka tarczycy przez analizę tyreoglobuliny – markerem procesu wzrostu guza.

Jeśli podejrzewasz, że tarczyca może być również badania, takie jak:

) USG pozwala potwierdzić lub zaprzeczyć obecności pacjenta lub rozlane wole guzkowe, zidentyfikowane przez badania palpacyjnego, jak również w celu określenia pośrednich objawów chorób, które mogą być przydatne w diagnostyce różnicowej i określenie dalszych badań.

B) cienkoigłowej biopsji umożliwia operacje do oceny zmian strukturalnych w tkance mózgowej. Temat do potwierdzenia lub odrzucenia diagnozy raka, wykrycie zmian morfologicznych w miejscu tkanki. Wszystkie nowotwory tarczycy, które mogą być przebite, w tym na podstawie USG (reż. biopsję) powinny być poddane tej procedurze.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s