Objawy raka brodawkowatego tarczycy

Guzków tarczycy i powiększenie węzłów chłonnych szyjnych

Zazwyczaj raka brodawkowatego tarczycy rozwija się powoli. U pacjentów mogą występować objawy nie we wczesnych stadiach raka tarczycy, w tym brodawczakowatego raka.

Bezbolesne montaż w żelazo jest oznaką raka brodawkowatego tarczycy w wielu przypadkach. To urządzenie, o odpowiedniej wielkości i lokalizacji powierzchni mogą być odczuwalne w szyi.

Węzeł tarczycy jest powodem wizyty u lekarza, nawet jeśli jest bezbolesny. Często to urządzenie może albo zobaczyć lub poczuć się najbardziej. W pewnych okolicznościach, węzły w tarczycy mogą powodować inne objawy, takie jak kompresja krtani lub przełyku.

Węzeł z tarczycy może powodować:

  • Chrypka
  • Trudności w połykaniu lub oddychaniu
  • Pharyngalgia

Czasami lekarz nie widzi lub czuje się w rakowe węzła. W takich przypadkach, można zauważyć, powiększone węzły chłonne na szyi. Te węzły służą jako filtr naczyń chłonnych. Mogą pułapkę komórki nowotworowe. Węzły chłonne są zwiększone przy uderzeniu przez komórki nowotworowe.

Jeśli zauważysz na szyi tylko powiększenie węzłów chłonnych, a wcześniej nie miałeś węzeł w tarczycy, to nie znaczy, że masz raka. Szyjnych węzłów chłonnych wzrosła z różnych powodów. Na przykład, gdy grypa i inne choroby zakaźne. Węzły chłonne powrócić do normalnego rozmiaru po infekcji jest wyleczony. Jeśli nadal masz powiększony węzeł chłonny na długi czas po infekcji, minęło, należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s