Objawy raka brodawkowatego tarczycy

Guzków tarczycy i powiększenie węzłów chłonnych szyjnych

Raka brodawkowatego tarczycy zazwyczaj rozwija się powoli. We wczesnych stadiach raka tarczycy, w tym brodawczakowatego raka, pacjenci mogą doświadczać żadnych objawów.

W wielu przypadkach, znakiem raka brodawkowatego tarczycy jest bezbolesny knot w żelazo, które w wystarczającej ilości lub lokalizacji powierzchni mogą być odczuwalne w szyi.

Nawet pomimo faktu, że jest bezbolesny, węzeł tarczycy jest powodem wizyty u lekarza. Ten węzeł może być często lub zobaczyć lub poczuć się najbardziej. Jednakże, w pewnych warunkach węzły w tarczycy mogą powodować inne objawy, takie jak kompresja krtani lub przełyku.

Tak więc, montaż tarczycy może powodować:

  • pharyngalgia
  • trudności w połykaniu lub oddychaniu
  • chrypka

Czasami rakowe węzeł nie widać i czuć się z lekarzem. W takich przypadkach, można czasem zobaczyć powiększone węzły chłonne na szyi. Powiększenie węzłów chłonnych w raku tarczycy sugeruje, że nie należą do regionalnych węzłów chłonnych. Te węzły chłonne służą jako filtr w naczyń chłonnych. Mogą pomieścić jak czynników zakaźnych i nowotworowych. Gdy trafiony przez komórki nowotworowe, węzły chłonne zwiększyć.

Jednak należy pamiętać, że jeśli najpierw zauważyłeś gryf tylko powiększenie węzłów chłonnych, a wcześniej nie masz węzeł w tarczycy, to nie znaczy, że masz raka. Szyjnych węzłów chłonnych, może być powiększona z różnych powodów. Na przykład, dusznica bolesna, i innych chorób zakaźnych. Gdy zakażenie wyleczyć, węzły chłonne są normalnej wielkości. Dlatego, jeśli masz powiększony węzeł chłonny był przez długi czas po infekcji minęło, powinno się pójść do lekarza.

Brodawkowatego raka tarczycy – jest postacią raka gruczołu tarczowego.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s