Objawy, przyczyny i czynniki ryzyka raka tarczycy

Objawy, przyczyny i czynniki ryzyka raka tarczycy

Możliwe przyczyny raka tarczycy – Historia wiek, promieniowanie i rodzina

Montaż na przedniej powierzchni szyjki, na jednym z jej boków, jest jednym z najczęstszych objawów raka tarczycy. Można to zauważyć przez lekarza na osmotreili pacjenta. Ultradźwięki lub inne metody dochodzenia w niektórych przypadkach może być wykryty nowotwór tarczycy. Może pojawić się ból w szyi lub twarzy, duszność (z kompresją tchawicy, krtani), trudności w połykaniu, kaszel, nie jest związany z przeziębienia, chrypka lub zmiana, jeśli miejsce tarczycy jest dość duży.

Powinien skontaktować się z lekarzem, jeśli czujesz obecność grudek lub zmian w kształcie szyi lub czuć powyższe objawy. W skutecznym leczeniu raka tarczycy, wczesne rozpoznanie jest bardzo ważne.

Czy muszę się z ryzykiem raka tarczycy?

 • Ryzyko zachorowania na raka w ciągu życia mniejszej niż 1%. To dotyka kobiety trzy razy częściej niż mężczyźni.
 • Rak tarczycy jest jednym z sześciu głównych typów nowotworów złośliwych u kobiet.
 • W latach 2004 i 2006, szczyt raka tarczycy występowały:
  • U kobiet: w 45-49 roku
  • Mężczyźni 65-69 lat: w

To nie zawsze jest jasne, dlaczego na raka tarczycy. Często jest to związane z występowaniem ekspozycji na promieniowanie, historii rodzinnej i wieku. Metody takie jak prześwietlenia zębów lub mammografii nie są przyczyną raka tarczycy. Zastosowanie radioterapii w szyjce może być przyczyną raka dziecięcym tarczycy.

Z eksplozji bomb atomowych w Hiroszimie i Nagasaki, wśród Japończyków narażonych na promieniowanie, 10 razy bardziej narażone na raka tarczycy niż w ogólnej populacji Japonii. W związku z tym należy zauważyć, wzrost częstości występowania raka tarczycy u osób, które stały się pod wpływem promieniowania jonizującego po Czarnobylu. W Rosji, Briańsk, Tula, Riazań i region Orel), zgodnie z V. Dvoyrin i EA Axel (1993), częstość występowania raka tarczycy u dzieci w wieku 5 – 9 lat po wypadku wzrosła o 4,6 – 15,7 razy w porównaniu do średniej krajowej.

Czynniki przyczyniające się do rozwoju chorób tarczycy,%

Przyczyny predysponujące Łagodne guzy Rak
Choroby narządów płciowych żeńskich 51.4 44,8
Choroby tarczycy i innych narządów wydzielania wewnętrznego w bliskich 32,4 34,6
Nowotwory i dishormonal chorób piersi 10.8 5.1
Najwyższe ekspozycji (promieniowanie jonizujące, praca w gorących sklepów z metali ciężkich) 16,2 18,4
Urazy psychiczne 21.6 7.7

Czasami jest historia rodziny raka rdzeniastego tarczycy. Na przykład, rak rdzeniasty mogą być dziedziczone w ludzi z wielu nowotworów gruczołów wydzielania wewnętrznego. Jeśli twoja rodzina ma krewnych z chorobą tarczycy, należy poinformować lekarza w trakcie kontroli, nawet jeśli to nie był rak. Aby ocenić ryzyko lekarza raka tarczycy daje jakieś badania.

Wiek jest kolejnym czynnikiem ryzyka raka tarczycy. Rak tarczycy w większości przypadków występuje w ponad 40 lat.

Objawy raka tarczycy

Nie zawsze, rak tarczycy mogą przejawiać się wyraźnie, tak na wczesnym etapie jego czasami trudne do wykrycia. W istocie, jednym z objawów związanych z rakiem tarczycy obecności guza tarczycy, która najczęściej jest łagodne nie raka.

Jeśli czujesz się na węzeł w tarczycy, nie od razu przestraszony lub zdenerwowany – najczęściej nie jest to rak. Ale musi być sprawdzone. Guzków są powszechne, a ryzyko ich wystąpienia zwiększa się wraz z wiekiem. Łagodny to 95% wszystkich guzków tarczycy.

Najczęściej diagnozuje się u pacjentów z rakiem tarczycy jest określane, że mają węzeł tarczycy. Rodzaj raka tarczycy może określić kolejne metody. Sklasyfikowany cztery rodzaje raka brodawkowatego tarczycy:, pęcherzykowy, i szpiku anaplastyczny.

Do lekarza leczonych częściej o następujących objawów:

 • Obrzęk szyi: Nie wszystkie guzki tarczycy są tak wielkie, że powoduje obrzęk szyi. Najczęściej, obrzęk szyi ujawnia się z lekarzem. W innych przypadkach, można zobaczyć już obrzęk szyi podczas połykania.
 • Węzły chłonne: Innym objawem raka tarczycy jest powiększone węzły chłonne na szyi (objaw ten nie jest związany z guzków tarczycy). Jest to związane z rakiem to znak. Chociaż wzrost szyjnych węzłów chłonnych nie zawsze powiedzieć złego proces. Ponadto, węzły chłonne szyi mogą być związane z innymi nowotworami złośliwymi. Według naczyń chłonnych w raku komórek tarczycy może wprowadzić raka węzłów chłonnych. Nasze węzły chłonne ciała służą jako filtr, przez który chłonnych. Zwiększają one po uderzeniu przez infekcję lub komórek nowotworowych. Węzły chłonne mogą być ze względu na zimno związanego infekcji, grypy i innych chorób zakaźnych. Te węzły chłonne mogą być bolesne, a pacjent może być zwiększona temperatura ciała.
 • Chrypka: Tarczyca znajduje się bezpośrednio przed krtani, tchawicy splecionymi z przodu. Krtań – jest wycieleniu linia, która tworzy głos. Duże paczki raka tarczycy można wycisnąć do gardła, powodując zmianę głosu, takie jak chrypki. W przypadku raka tarczycy, takie objawem jest rzadkie.
 • Duszność i trudności w połykaniu: tarczycy znajduje się na przedniej powierzchni tchawicy. Tchawicy – jest głównym dróg oddechowych. Dzięki kompresji guza tarczycy występuje zwężenie światła tchawicy. Przejawia się to duszności i trudności w oddychaniu. Ponadto, węzeł może spowodować tarczycy i kompresję przełyku, który rozciąga się z tyłu lub z boku tchawicy nim. Przejawia się to z naruszeniem połykania. Jest to również, że nie jest objawem często w raku gruczołu tarczowego.
 • Ból w szyi: sygnał, który wskazuje, że ciało jest coś nie tak – ból. Konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli ból w szyi trwa dłużej niż kilka tygodni, aby dowiedzieć się przyczynę bólu. Ból szyi, rak tarczycy jest rzadkie, ale z połączenia ból szyi, w jednym z tych objawów, zaleca się do lekarza.
 • Ból gardła: ból gardła, który nie wykracza ponad to zwykle przeziębienie, jest sygnałem choroby bardziej poważne i powodują lekarskiej.

Od guzków może być dowolnego typu, odnoszący się do powyższych objawów (zarówno łagodnych jak i złośliwych, charakter). Jeśli zostały wykryte guzki w tarczycy, ważne jest, aby pamiętać o tych objawów, ponieważ mogą być pierwszym objawem raka. Ale te objawy nie muszą wskazywać na raka. Ważne jest, aby wiedzieć, że wszystkie powyższe objawy charakterystyczne dla obecności węzła w tarczycy, a nie w szczególności raka. Oprócz powiększonych węzłów chłonnych szyi, znak ten oznacza, że ​​węzły są dotknięte lub zakażone lub komórki nowotworowe.

Objawy raka tarczycy jest trudne do wykrycia – i zazwyczaj nie spowodował widocznych objawów raka, a przez gospodarza w tarczycy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s