Najczęściej zadawane pytania na temat raka tarczycy

Q: Czy palenie lub spożywanie napojów alkoholowych powoduje raka tarczycy?

: Palenie i przyjmowali napoje alkoholowe nie są związane z rakiem tarczycy. Oczywiście, te nawyki należy unikać ze względu na zdrowy styl życia, ale nigdy przyczyną złośliwych chorób tarczycy i nie wpływają na przebieg tych chorób, jeśli są one już dostępne.

Q: Czy tarczycę a co jeśli się rozprzestrzenia?

: Rak tarczycy rzadko rozprzestrzenia się w organizmie. Większość nowotworów tarczycy są utwardzane w pierwszej operacji. Chociaż rak tarczycy może rozprzestrzeniać się do węzłów chłonnych szyi, węzłów chłonnych, są to zazwyczaj łatwo usunąć, co prowadzi do wyleczenia. Czasami komórki nowotworowe do płuc i kości, które może być wykryte przez promieniowanie rentgenowskie i inne badania obrazowe. To wymaga leczenia jodem radioaktywnym lub innych zabiegów radioterapii i usuwanie czasami chirurgicznego. Na rzadkie, ale bardziej agresywne postacie raka mogą być zalecane chemioterapii i radioterapii.

Q: Jakie są szanse zgonu z powodu raka gruczołu tarczowego w każdym z tych metod leczenia?

: Jako i raka skóry, najbardziej powszechne rodzaje raka tarczycy charakteryzują wyniku długotrwałego w najlepszych warunkach szybkiego leczenia, w porównaniu do innych typów nowotworów. Prawie wszyscy pacjenci są całkowicie wyleczony.

Q: Jak wykryć raka tarczycy?

: Rak tarczycy jest często wykrywany przez pacjenta guza na szyi. Połowa z tych przypadków występuje w konwencjonalnych lekarskich w połączeniu z innymi chorobami. Rak tarczycy nie powoduje bólu i rzadko oczywistego objawy. Prawie wszyscy pacjenci z rakiem tarczycy metabolizm normalnej i normalnych badań tarczycy.

Q: Jakie są skutki uboczne leczenia? Jeśli stracę głos, i chciałbym mieć dużą bliznę?

: Normalna leczenia raka tarczycy obejmuje usuwanie co najmniej część lub całość tarczycy przez niewielkie nacięcie na szyi. Jest rzadko u pacjentów mających problemy z zaburzeniami głosu lub zaburzenia równowagi wapnia w wyniku operacji. Usunięcie węzłów chłonnych może wymagać większego nacięcia, ale zwykle znajduje się poniżej szyi i nie ma wpływu na zewnętrznych danych.

Q: Co można zrobić, aby zapewnić najlepsze wyniki leczenia raka tarczycy?

: Ważne jest, że węzły w tarczycy lub szyi były prawidłowo rozpoznany we wczesnym etapie. Musisz udać się do lekarza rodzinnego, który oceni sytuację i najprawdopodobniej skieruje Cię do specjalisty w celu potwierdzenia diagnozy i określić najbardziej odpowiednie leczenie. Jednakże, w odróżnieniu od wielu innych rodzajów nowotworów, wczesnego wykrywania i leczenia jest prawie zawsze prowadzi do całkowitego zlikwidowania guza i leczy!

Q: Czy muszę przerwać przyjmowanie pigułek hormonalnych, wyznacza się radioaktywnego jodu?

A: Tak, przez 6 tygodni. Tylko w ten sposób jod radioaktywny może “dostać” do tarczycy i wywierać działanie jest zwiększenie poziomu TSH. Stanie się to po odstawieniu hormonów tarczycy. Niestety, w tym czasie, prawdopodobnie poczuje konsekwencje obniżonej aktywności tarczycy, która może powodować zmęczenie, skurcze mięśni, obrzęk i zaparcia. Wydają się obiecujące badania za pomocą zastrzyków z TSH. Jest nadzieja, że ​​gdy jest on dostępny, pacjenci mogą być leczeni radioaktywnym jodem, nie zatrzymując się terapię zastępczą tarczycy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s