Leczenie raka brodawkowatego tarczycy

Razem tarczycy

Z całkowitej tarczycy poprzez całkowite usunięcie gruczołu tarczowego. Usunięto zarówno jego akcji i przesmyku między nimi. Ponadto, w razie potrzeby, przeprowadza się wycięcie szyjnego węzła chłonnego (jeśli są powiększone lub udowodnili obecność przerzutów).

Razem tarczycy w raka brodawkowatego, w większości przypadków, czas ten może potrwać 3-4 godzin. W obszarze tarczycy w szyi, chirurg wykonuje się przekrój, i bardzo dokładnie usunąć dławik, w celu uniknięcia uszkodzenia nerwu. Obok tych nerwów mogą być pozostawione do wielu chorych na raka.

Po takiej operacji wymaga wymiany brakującego hormonu, jako organ pozostaje tkanki tarczycy.

Częściowe wycięcie tarczycy

Częściowe wycięcie tarczycy mogą być stosowane u pacjentów z małą wielkością guza tarczycy, który znajduje się w tej samej części, i nie rozciąga się na sąsiednich lub odległych tkanek i narządów.

Zazwyczaj, gdy wielkość guza mniejsza niż 1 cm i guz nie wykracza poza prostatę.

Do czasu, proces ten trwa około 1,5-2 godzin. Niedoczynność tarczycy po częściowym nie występuje, ponieważ hormon można syntetyzować pozostałą część tarczycy. Może nadal trzeba stosować hormonalnej terapii zastępczej do tłumienia funkcji pozostałego udziału, w zależności od typu raka tarczycy.

Po operacji

Operacja tarczycy odnosi się do interwencji dość skomplikowanej, ale okres rekonwalescencji jest krótki. Ponadto nie występują żadne dolegliwości lub większość pacjentów.

Utrzymać normalną aktywność co możliwe, bezpośrednio po operacji. Jedzenia i picia, jak zwykle, choć w przedniej części szyjki.

Zwykle po wycięciu tarczycy często pacjent może bezpiecznie wrócić do domu kilka godzin po operacji, ale może on zostać na noc w szpitalu.

Wśród możliwych powikłań zabiegu należy zauważyć, nawracające szkoda nerwów za głosowaniem. Przejawia się to w tymczasowej chrypka lub zmiany. Ale takie zmiany mogą być trwałe – to zależy od stopnia uszkodzenia nerwów.

Nawet jeśli nie ma uszkodzenia nerwu krtaniowego wstecznego, po zabiegu może być zmiana w głosie. Wynika to z obrzękiem strun głosowych i uraz tchawicy rurki, przez które środek znieczulający jest stosowany. W tym przypadku, głos jest przywrócona w 3-6 miesiące, lub wcześniej. Wymagane, aby skonsultować się z lekarzem, który rehabilitacyjne według po sześciu miesiącach, jeśli głos zmiana głos pozostał. Ryzyko uszkodzenia nerwu krtaniowego wstecznego jest około 1%.

Ponadto istnieje ryzyko uszkodzenia przytarczyc, które znajdują się za tarczycy. Doświadczonego chirurga takie powikłania są bardzo rzadkie.

Przytarczyc reguluje wapnia i fosforu w organizmie. Jeżeli są uszkodzone lub usunięte ta wymiana jest uszkodzony. Jest niedoczynność przytarczyc, która przejawia się w zmniejszeniu poziomu wapnia we krwi. W takim przypadku, skuteczne stosowanie wapnia.

Gdy tarczycy mogą być powikłania, które występują rzadko. Skuteczne leczenie brodawkowatego raka tarczycy – operacja.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s