Hormonalna terapia zastępcza brodawkowatego raka tarczycy

Hormony aplikacji po operacji

Pierwszą rzeczą, jaką zrobił z raka brodawkowatego tarczycy – pracy. Aby uniknąć niedoczynności tarczycy, w większości przypadków, po operacji, należy mianowanie hormonalnej terapii zastępczej.

Wpływ działania na syntezę hormonów

Częściowe wycięcie tarczycy i całkowite wycięcie tarczycy – Dwa rodzaje zabiegów chirurgicznych z raka brodawkowatego tarczycy. Jeśli trzeba usunąć całą tarczycę, tj. łącznej wycięciu tarczycy, masz w swoim ciele nie będzie już zsyntetyzować hormonów tego gruczołu. Hormonalna terapia zastępcza jest standardowe leczenie niedoczynności tarczycy.

Liczba tarczycy prowadzi się w większości przypadków z brodawkowatego raka tarczycy. W tym przypadku, korpus jest już syntetyzowane hormony, takie jak tyroksyna i trójjodotyroniny. Hormony te odgrywają bardzo ważną rolę w metabolizmie.

W związku z tym, po usunięciu tarczycy u pacjentów przeznaczonych do hormonów tarczycy. Bardzo skuteczna jest hormonalna terapia zastępcza (HTZ) po operacji raka brodawkowatego.

Częściowe wycięcie tarczycy mogą być wykonywane, gdy rozmiar guza raka brodawkowatego tarczycy, mniej niż 1 cm w tym przypadku także, nie jest konieczne, w hormonalnej terapii zastępczej. Gdy dawka hormonów na ogół niższe niż po całkowitej tarczycy.

Rodzaje substytucji hormonalnej brodawkowatego raka tarczycy

Tarczyca syntetyzuje hormony – T3 i T4. Gdy hormonalnej terapii zastępczej, w postaci tabletek jest przyporządkowana T4. To T4, T3, a nie jako hormon syntetyzowany z hormonu T3 T4. Po zetknięciu się z hormonów komórek T4, traci atom jodu do interakcji z tych komórek. Po T4 hormonu traci atom jodu, to staje się hormon T3.

W niedoczynności tarczycy najczęściej przepisywany syntetyczna forma hormonu T4. Różne formy syntetycznych hormonów leków T4 istnieje na rynku.

Zwierzęta mogą być stosowane hormony tarczycy. Zwykle takie preparaty są wykonane z wysuszonej świńskiej tkanki tarczycy. Lepiej jest stosować w postaci syntetycznej hormonów, gdyż mogą one dokładnie ustawić poziom hormonu we krwi.

Główną metodą leczenia raka brodawkowatego tarczycy jest operacja, a następnie wyznaczeniu hormonalnej terapii zastępczej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s