Hormonalna terapia zastępcza brodawkowatego raka tarczycy

Hormony aplikacji po operacji

Praca – pierwszą rzeczą, która odbywa się z raka brodawkowatego tarczycy. W większości przypadków po operacji, należy mianowanie hormonalnej terapii zastępczej, aby zapobiec niedoczynności tarczycy. Tutaj omówimy terapię zastępczą z hormonów tarczycy po operacji raka brodawkowatego, dlaczego i jak to jest wydawane.

Wpływ działania na syntezę hormonów

Z raka brodawkowatego tarczycy odbywa się zwykle dwa typy operacji – częściowe wycięcie tarczycy i całkowite wycięcie tarczycy. Jeśli wymagane jest całkowite tarczycy, czyli usunięcie całej tarczycy w organizmie nie będzie już zsyntetyzować hormonów tego gruczołu. To prowadzi do niedoczynności tarczycy. Standardowe leczenie niedoczynności tarczycy jest hormonalna terapia zastępcza.

W większości przypadków raka brodawkowatego tarczycy wykonywane całkowita tarczycy. Oznacza to, że organizm nie syntetyzuje hormony, takie jak tyroksyna i trójjodotyroniny. A jak wiadomo, te hormony odgrywają ważną rolę w metabolizmie. Pamiętaj, że to, co zmienia się z powodu braku tych hormonów (niedoczynność tarczycy) i nadmiaru (nadczynność tarczycy).

Dlatego, po usunięciu tarczycy u pacjentów przeznaczonych do hormonów tarczycy. Hormonalna terapia zastępcza (HRT) po operacji raka brodawkowatego jest za bardzo skuteczny.

Jeśli wielkość guza raka brodawkowatego tarczycy małe (mniejsze niż 1 cm), a nie w całości, może być częściowo tarczycy. Jednak w tym przypadku nie jest konieczne do hormonalnej terapii zastępczej. Funkcja ta zależy od tarczycy, który jest określony przez TSH analizy i rodzaju choroby, co było o częściowym wycięciu tarczycy. Gdy dawka hormonów na ogół niższe niż po całkowitej tarczycy.

Rodzaje substytucji hormonalnej brodawkowatego raka tarczycy

Tarczyca syntetyzuje hormony – T3 i T4. Ogólnie hormonalna terapia zastępcza, gdy T4 jest przyporządkowana w postaci tabletek. Dlaczego jest on przypisany do T4 i T3 i T4 nie są razem? Hormon ten jest syntetyzowany z T3, T4. Po kontakcie z T4 komórek, traci atom jodu do interakcji z tych komórek. Po T4 atom traci jodu, staje się T3.

Syntetyczna forma hormonu T4 najczęściej przepisywany w niedoczynności tarczycy. Na rynku istnieją różne formy syntetycznego hormonu T4.

Chociaż syntetyczne formy hormonu T4 są najczęściej hormonalna terapia zastępcza może być również stosowany hormonów tarczycy zwierząt. Zwykle takie preparaty są wykonane z wysuszonej świńskiej tkanki tarczycy. Uważa się, że lepiej jest stosować w postaci syntetycznej hormonów, gdyż mogą one dokładnie ustawić poziom hormonu we krwi.

Tak więc, głównym leczenia raka brodawkowatego tarczycy jest operacja, w której tarczycy jest usuwany, a następnie wyznaczenie hormonalnej terapii zastępczej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s