Diagnoza raka tarczycy

Diagnoza raka tarczycy należą:

Badanie onkologa tarczycy i laryngolog, ocena obrazu klinicznego
obrazowanie tarczycy (USG, CT, MRI). USG ze względu na bezpieczeństwo i pojemności jest szeroko stosowany do rutynowych kontroli i identyfikuje guzków w tarczycy, nie mogą być wykrywane przez obmacywanie, jak również mające spełniać miejsce biopsji.
radioizotopu (wielofunkcyjne) z tarczycy. Ośrodek ten jest reprezentowany jako guz wychwyt jest wada. Jednak skanowanie radioizotopu nie rozróżnia “zimne” łagodne guzki od złośliwych. Metoda ta jest ważna w diagnostyce przerzutów raka tarczycy, pod warunkiem że ich zdolność do gromadzenia preparatów jodu i brak tkanki gruczołu wcześniej usunięto chirurgicznie
Badania biochemiczne (oznaczanie poziomu hormonów biorących udział w regulacji aktywności tarczycy – TSH, T3, T4).
Biopsja tarczycy z późniejszego materiału histologicznego i immunochemicznych nauki laboratoryjnej (podstawową metodą weryfikacji raka). Łagodny węzeł jest trudne do odróżnienia od złośliwych na podstawie skarg, zewnętrznym badaniu pacjenta, a nawet badań laboratoryjnych. Biopsja tarczycy zazwyczaj pozwala lekarzowi podjąć decyzję w sprawie potrzeby operacji.
Radiometria mikrofalowa głęboko – Specjalnie powstała procedura pomiaru temperatury narządów wewnętrznych można dokładnie określić obecność lub nieobecność raka.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s