Ciąża i raka tarczycy

Ciąża i nowotwory tarczycy.

Obecnie, większość kobiet w ciąży przeprowadzili wyczerpujące badania ciała. W ramach kontroli i USG tarczycy , którego wyniki, w 2-5% pacjentów wykryto guzki.

Powstaje pytanie, co robić dalej?

A następnie, w większości przypadków, gdy węzeł 1 cm lub więcej przedstawia TAB jako najbezpieczniejszego sposobu diagnozowania nowotworów sferoidalnego. Z mniejszych – oglądanie. Scyntygrafia w ciąży nie zrobiła! Przeciwwskazane!

Łagodne guzki w tarczycy w normalnym tle hormonalnym z kobiet nie stanowią żadnego zagrożenia dla matki i płodu w rozwoju in utero. Obecność guzków tarczycy w okresie ciąży nie jest wskazaniem do przerwania ciąży jest. Opinia, że nowotwory złośliwe są bardziej agresywne w okresie ciąży, a nie dopiero teraz potwierdzono.

Co robić w diagnostyce dobrze zróżnicowanego raka tarczycy w ciąży?

Ekspertyza w tym zakresie różnią: niektóre zalecane (w przypadku pierwszego trymestru) do przeprowadzenia leczenia operacyjnego w drugim trymestrze ciąży (W odniesieniu do 4-6 miesięcy). W identyfikacji w późniejszym terminie operacja może zostać opóźnione o porodzie. Inne zalecane całkowicie odłożyć operację na poporodowym terminu, ale polecam specjalisty monitoringu. terapia jodem radioaktywnym w ciąży nie jest gotowe!

W każdym przypadku decyzja powinna być cierpliwy, że lekarz prowadzący powinien wyjaśnić zagrożenia i możliwe konsekwencje zarówno dla matki jak i dla płodu.

Jeśli fine-needle aspiracyjna cienkoigłowa diagnozę “nowotworu pęcherzykowego”, aby opóźnić operację, aż do okresu po porodzie.

Czy mogę zajść w ciążę, jeśli zdiagnozowano raka tarczycy?

Tak, można! Ale pod pewnymi warunkami warunki są spełnione:

1. Należy przeprowadzić radykalne leczenie.

2. Brak nawrotu w ciągu 1-1,5 roku.

3. Obserwacja jest endokrynolog dla dostosowując dawkowanie tarczycy (L-tyroksyna).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s