Chłoniaka tarczycy.

Co to ​​jest chłoniak?
Chłoniak – Rak jest chorobą tkanki limfatycznej, charakteryzuje powiększonych węzłach chłonnych i / lub zmian w różnych organach wewnętrznych, w których dochodzi do niekontrolowanego gromadzenia “nowotwór” limfocytów.
Chłoniaka tarczycy.
Pierwotny chłoniak, który występuje w tarczycy jest rzadkim nowotworem, występujące 2-4% wszystkich nowotworów złośliwych gruczołu tarczowego. Secondary zaangażowanie tarczycy, we wszystkich typach chłoniaków i białaczek, częstszych i uogólnienie procesu przedstawiono w wysokości do 10% przypadków. Średni wiek osób starszych przedstawiony (60-70 lat), stosunek kobiet do mężczyzn, 3: 1. Zaostrzenia występujące w młodym wieku (poniżej 40 lat), są niezwykle rzadkie. W 83% pacjentów z chłonnych, tarczycy, zauważył istnienie wcześniej Hashimoto, potwierdziły obecność przeciwciał przeciwko tarczycy i badania histologicznego. Pierwotny chłoniak z tarczycy, zwykle komórek B typu i rzadko komórek T.
Skarga.
Najczęściej pacjenci skarżą się na raka szyjki, świętować nieuzasadnione utrata masy ciała, nocne poty ciężkie, zmiany głosu, w zaawansowanych przypadkach naruszenia pasażu pokarmu (nawet liquid), trudności w oddychaniu.
Diagnostyka.
W badaniu, często widoczne dla oka i zwiększenie węzłów chłonnych tarczycy stwierdzono w 50% przypadków. Szybki wzrost objawów nowotworu tarczycy kompresji narządów i tkanek otaczających. Te objawy to zaburzenia połykania, duszność, chrypka. Diagnoza jest potwierdzona na podstawie BAC i cytologii. Musimy również kolejnych biopsji i badania immunohistochemiczne, jak Dużych limfocytów B jest podobny budowy histologicznej z niezróżnicowanych raka tarczycy i chłoniaka MALT. Dodatkowe metody zawierają pełne badanie kliniczne, badania biochemiczne krwi (nacisk na dehydrogenazy mleczanowej i kwasu moczowego) i analizuje na czynność tarczycy, ich tytuły, często podymayutsya.Takzhe TK zachowanie szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy, spędzić dążenie i kości szpik. biopsje trepan
Leczenie.
Chirurgiczne leczenie tych nowotworów nie ma żadnego znaczenia w jego realizacji, ani konieczne. W leczeniu chemioterapią jest chłoniaków i / lub zdalnie radioterapii i ich kombinacji. W terapii skojarzonej chemioterapii radioterapii + był wzrost bez choroby pięcioletnim przeżycia o 90%, a w związku z tym, ten schemat nie stał się standardową praktyką w wielu instytucjach.

Inscenizacja choroby.
Obecnie klasyfikacji chłoniaków etapami przez system Ann Arbor.
W propagacji chłoniaka zaawansowania tarczycy przeprowadzono w następujący sposób:
– Etap IE u pacjentów z pierwotnego chłoniaka ograniczona do gruczołu tarczowego.
– Stadium nowotworu jest ograniczona tarczycy IIE i regionalny szyi węzłów chłonnych.
– Etap III i IV z bardziej powszechnych form choroby, jest zaangażowany w innych układów i narządów, w tym do przewodu pokarmowego, płuc, szpiku kostnego, wątroby, śledziony.
Wszystkie etapy są podzielone na:
– Bez utraty masy ciała / gorączka / nocne poty
B – utrata masy ciała / gorączka / noc, a następnie

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s