Chirurgiczne leczenie raka brodawkowatego tarczycy

Co trzeba wiedzieć o wycięciu tarczycy

Operacja – metodą z wyboru w leczeniu raka tarczycy. Z brodawkowatego tarczycy rak tarczycy wykonywane.

Razem tarczycy

W sumie strumektomii przeciwieństwie częściowe prowadzone całkowitego usunięcia tarczycy, to jest zarówno jego występy i przesmyku między nimi. W razie potrzeby, także przeprowadzić wycięcie szyjnych węzłów chłonnych (jeżeli są powiększone lub reginarnyh potwierdziły obecność przerzutów).

Razem tarczycy w raka brodawkowatego może potrwać 3-4 godzin, w większości przypadków. Chirurg robi nacięcia na szyi krzyż w tarczycy, i bardzo starannie odróżnia żelazo, unikając uszkodzenia nerwu. Wskazuje to, w pobliżu nerwów mogą być przechowywane przez kilka tkance nowotworowej.

Po takiej operacji nie pozostają w tkankach gruczołu tarczowego, wymaga zastąpienia brakującego hormonu.

Częściowe wycięcie tarczycy

W przypadku pacjentów z małymi guzami wielkości gruczołu tarczowego, który znajduje się w tej samej części nie rozciąga się na sąsiednich lub odległych tkanek i narządów może być częściowe tarczycy.

Rozmiar guza powinno być ogólnie mniej niż 1 cm w przypadku pęcznienia nie wykracza poza.

Ten czas pracy wynosi około 1,5-2 godzin. Po częściowym niedoczynności gruczołu tarczowego nie powstaje, ponieważ pozostałe Dodya może syntetyzować hormon tarczycy. Jednakże, w zależności od typu raka tarczycy, może nadal wymaga stosowania hormonalnej terapii zastępczej, do hamowania funkcji płatów pozostałych.

Po operacji

Chociaż działanie wycięciu tarczycy dotyczy interwencji dość skomplikowanej, okres rekonwalescencji jest krótki. Ponadto, większość pacjentów nie odczuwa żadnego dyskomfortu lub.

Bezpośrednio po zabiegu można prowadzić normalnej działalności. A nawet jedzenia i picia zazwyczaj, choć w przedniej części szyjki.

Zwykle po pacjenci tarczycy może zostać na noc w szpitalu, ale najczęściej można go bezpiecznie do domu kilka godzin po operacji.

Wśród możliwych powikłań zabiegu można zauważyć, uszkodzenie nerwu krtaniowego wstecznego, który jest odpowiedzialny za głosowania. To może prowadzić do tymczasowego lub chrypka egog zmiany, ale takie zmiany mogą być stałe, w zależności od stopnia uszkodzenia nerwów.

Czasami, po zabiegu, nawet jeśli nie ma uszkodzenia nerwu krtaniowego wstecznego może być zmiana głosu, który jest zwykle związane z obrzęk strun głosowych i urazów tchawicy rurki, przez które środek znieczulający jest stosowany. Jeśli nie ma uszkodzenia nerwu krtaniowego wstecznego, głos w tej sprawie zostanie przywrócone w 3-6 miesięcy, lub wcześniej. Jeżeli w ciągu sześciu miesięcy zmienić głos miały następnie skonsultować się z lekarzem, który rehabilitacyjne według golosa.Risk nawracające uszkodzenia nerwu wynosi 1%.

Ponadto, istnieje ryzyko uszkodzenia przytarczyc, które znajdują się za tarczycy, a czasami bardzo ściśle. W rękach doświadczonego chirurga, takie powikłania są bardzo rzadkie.

Przytarczyc regulować wymianę wapnia i fosforu, więc jeśli są uszkodzone lub usunięte ta wymiana jest uszkodzony. Jest niedoczynność przytarczyc, która przejawia się w zmniejszeniu poziomu wapnia we krwi.

Około jedna trzecia pacjentów z Modet niedoczynności przytarczyc oznaczonego hipokalcemia (obniżony poziom wapnia we krwi), co objawia onemeneniem prkalyvaniya i czując w czubkach palców. W takim przypadku, skuteczne stosowanie wapnia. Bezpośredni hipokalcemia występuje w 1% przypadków.

Tak więc, jak w przypadku innych interwencji chirurgicznej, może być powikłań gruczołu tarczowego, które są jednak rzadkie. Operacja – jest skuteczną metodą leczenia raka brodawkowatego gruczołu tarczowego.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s