Anaplastyczny rak tarczycy

Najbardziej rzadką formą raka tarczycy

Dla większości rzadko spotykanej formie (0,5-1,5%), rak tarczycy jest anaplastyczny rak tarczycy. W tym samym czasie, to jest najbardziej ciężką postać raka tarczycy. W przypadku tej formy raka charakteryzuje izlechivaemosti najniższej częstotliwości. W ciągu 3 lat, żyjący tylko 10% pacjentów z anaplastyczny rak tarczycy. Większość pacjentów nie przetrwać przez rok po wykryciu tej patologii.

Anaplastyczny rak pochodzi z bardziej zróżnicowanych form raka tarczycy, a nawet z wolem. Anaplastyczny rak tarczycy, jak również raka brodawkowatego, może być wiele lat (więcej niż 20) po ekspozycji. W większości przypadków (90%) w momencie wykrycia choroby występują przerzuty szyjki macicy. Obecność przerzutów w węzłach chłonnych szyi jest przyczyną wysokiego odsetka wznów i wysoki wskaźnik śmiertelności.

Anaplastyczny rak tarczycy, w większości przypadków, wykryty przez pacjenta lub członków jego rodziny, przyjaciół, a kiedy zauważysz obrzęk szyi. Kiedy lekarz uważa, że ​​to wykształcenie, to zwykle duże i gęste. Zwykle nowotwór rozwija się bardzo szybko. Pacjent powiedział, że nie był obrzęk szyi w ciągu kilku dni lub tygodni, a każdy dzień staje się coraz bardziej.

Anaplastyczny rak nacieka okoliczne tkanki i narządy i przerzuty do węzłów chłonnych szyi i odległych narządów, takich jak płuca i kości. W momencie wykrycia tego nowotworu występuje kiełkowania tchawicy w 25% przypadków. Dlatego wielu pacjentów z anaplastyczny rak tarczycy jest konieczna tracheostomii.

W chwili rozpoznania u 50% pacjentów z przerzutami w płucach. W większości przypadków, anaplastyczny rak rozwija się tak silnie w żywotnych konstrukcji szyjki, która w momencie rozpoznania, że ​​nie działa. I nawet najbardziej intensywna terapia w postaci hiperfrakcjonowanej radioterapii, chemioterapii i chirurgii nie daje dobry efekt.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s