Anaplastyczny rak tarczycy

Anaplastyczny (niezróżnicowane) rak tarczycy – jedna z najbardziej agresywnych form raka. Występuje około 1-3% przypadków raka tarczycy są bardziej prawdopodobne u osób w podeszłym wieku powyżej 60 lat, z tych samych części w obu mężczyzn i kobiet. To jest – agresywny nowotwór z rapid jak lokalnym i regionalnym rozprzestrzeniać. W przeciwieństwie do bardzo zróżnicowanych raka tarczycy ma mniej korzystne rokowanie.

Jakie są objawy?

Generalnie pacjenci Zwróć uwagę na wygląd obrzęk szyi w projekcji tarczycy, która jest szybko rosnące rozmiary. Jak wzrostu guza, to ściska otaczające tkanki miękkie i narządy, w wyniku następujących objawów: duszność, zaburzenia połykania, zmiany głosu, ból w szyi promieniujący do ucha, głowy, ramion. Zazwyczaj początek choroby przed wystąpieniem klinicznych objawów są niewiele czasu.

Leczenie.

W zależności od etapu procesu danym agresywność choroby i leczenie powinno rozpocząć się najszybciej jak to możliwe. Stosuje holistyczne podejście do leczenia anaplastyczny rak tarczycy, który obejmuje sposób operacji, radioterapię i chemioterapię, lub ich kombinacji.

Pogoda.

Rokowanie niezróżnicowanej raka tarczycy jest słaba. Mediana przeżycia od rozpoznania, według różnych źródeł literaturowych, w zakresie od 2 do 6 miesięcy. Jednak niektórzy autorzy sugerują, obserwowany przetrwanie ich pięcioletnie kadencje, i więcej. Względnie korzystny wpływ na rokowanie gdy zabieg chirurgiczny jest wykonywana zanim guz został przeniesiony poza tkankach gruczołu tarczowego.

Przygotował Ramil Rustamovich Sibgatullin, chirurgiczne onkolog, specjalista raka głowy i szyi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s