18 dzieci w Fukushimie ujawnił raka tarczycy

Administracja japońskiej prefekturze Fukushima (Fukushima Prefektura) ogłosił wyniki sondażu tarczycy 193 000 dzieci, których wiek w chwili wypadku w elektrowni jądrowej tam zakresie marca 2011 nie przekracza 18 lat, zgodnie z The Asahi Shimbun.

Badanie 18 tych dzieci zdiagnozowano “raka tarczycy” w 25 dzieci ma objawy choroby, 1 pacjent został później zdiagnozowano guza łagodnego.

Pomimo faktu, że rak tarczycy u dzieci jest stosunkowo rzadko (średnio dwa i pół tuzina przypadków na milion), prefektoralna nie kojarzy poziom występowania awarii w elektrowni atomowej “Fukushima-1”. Przedstawiciele roszczenia prefektury, że rak tarczycy rozwija się zwykle w ciągu kilku lat po ekspozycji na promieniowanie.

W prefekturze Fukushima jest również przeprowadziła badanie tarczycy u około 360 000 ludzi, którzy w tym czasie mieszkali katastrofy nuklearnej w Fukushimie, a których wiek w momencie nie może przekroczyć 18 lat. Oglądając je będzie przez całe życie.

Awaria w elektrowni atomowej “Fukushima-1” wystąpił 11 marca 2011 w wyniku najsilniejsze w historii trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii wynikający. Zostały wprowadzone z działania wszystkich źródeł zaopatrzenia, więc to było przyczyną awarii systemów chłodzenia reaktorów, a ostatecznie doprowadziło do ich zniszczenia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s