Objawy raka tarczycy

Rak tarczycy nie może być nazywany powszechnie pacjenta zdiagnozowano raka. Choroba jest najczęściej wykrywany u pacjentów po czterdziestce, choć być może w dzieciństwie. W większości kobiet ryzyka, którym więcej objawy choroby są dziedziczne. Ponadto objawy raka tarczycy mogą wystąpić po przekazaniu wcześniej istniejącej choroby. Najbardziej niebezpieczne w tym przypadku są:

cystadenoma brodawkowatego proliferacji,
endemiczne wole,
gruczolak.

Są też inne przyczyny raka tarczycy – uwarunkowania genetyczne, mieszkających w obszarach z niedoborem jodu i brak tego pierwiastka śladowego.
Klasyfikacja raka tarczycy

W klasyfikacji choroby dominują nabłonka form choć rozpoznano nowotwory złośliwe mogą być bardzo zmienne w strukturze. W zależności od stopnia złośliwości nowotworu są trzy grupy:

potencjalnie złośliwe, tj. niskiej jakości: brodawkowatego cystadenoma (mają łagodny strukturę, ale mają tendencję do nawrotów i są w stanie rozwijać się w naczyniach krwionośnych), gruczolak pęcherzykowy,
Średni stopień złośliwości: gruczolakorak brodawkowaty, złośliwe guzy,
wysoki stopień złośliwości: anaplastyczne i małe nowotwory, mięsak limfatyczny.

Jeśli Klasyfikacja raka tarczycy będą analizowane z punktu widzenia statystyk, które, biorąc pod uwagę identyfikację jednej lub innej formy, to otrzymamy następujący obraz:

76% – raka brodawkowatego,
14% – raka pęcherzykowego,
5-6% – rak rdzeniasty,
4% – nedifferintsirovanny i rak anaplastyczny,
około 2% – włókniakomięsaka, mięsaka, chłoniaka i przerzutowy rak płaskonabłonkowy.

Choroby form niskich i srednezlokachestvennyh prawie nigdy nie przerzutów i tworzą vysokozlokachestvennye (mięsak i anaplastyczny i małe komórki choroba) charakteryzuje wczesnego pojawienia się przerzutów. Najczęściej przerzuty raka tarczycy wpływają węzłów chłonnych szyi, ale może wiązać się z opłucnej, mózg, nerki, kości, płuc i wątroby.
Objawy raka tarczycy

Строение щитовидной железы Należy zauważyć, że objawy raka tarczycy we wczesnych stadiach choroby nie jest wyrażany. Powodem częstych badań może stać się długotrwałe łagodne wole. Już pierwsze objawy obiektywne są uważane za szybki wzrost istniejących nowotworów, występowanie fok i uczucie guzków w tarczycy. Objawy pojawiły się i szybko postępujące węzeł na tarczycy powinny być również okazją do dokładnego zbadania, jak może to być wskaźnikiem powstawania nowotworów (jednak poszczególne węzły w tarczycy jest prawie zawsze łagodne, ale to nie powód, aby zrezygnować z badania).

Z wzrost guza jest zaokrąglona i gładka, z gęsta struktura staje się nierówna, ma rozmyte granice i może uchwycić jedną lub kilka akcji. Najczęściej guz rośnie “back” i mogą rosnąć kapsułkę i wycisnąć raka tchawicy i nerwu. To z kolei wywołuje trudności w oddychaniu, chrypka, trudności w oddychaniu. Z udziałem innych organów rozwinąć następujące objawy raka tarczycy:

przez ściskanie zaburzeń przełyku występują połykania (dysfagia)
z udziałem mięśni szyi, tkanek i naczyniową wiązki na skórze staje się bardzo widoczna gęsta sieć żylaków,
Ponadto, wzrost guza prowadzi do uczucia dyskomfortu w szyi,
kaszel, duszność aż do uduszenia
powiększenie węzłów chłonnych szyi, łącząc je w konglomeratów i sztywności,
bóle głowy z uszkodzeniem mózgu i mowy zaburzeniami, myślenia, koordynacji,
ból kości w uszkodzeń kości,
zmęczenie i osłabienie uszkodzeń wątroby, jak gorączka i ból w prawym górnym kwadrancie.

Metody diagnostyki raka tarczycy

Należy zauważyć, że nie ma żadnych szczególnych objawów, co wskazuje na to choroby nowotworowej. Dla tych celów, i zdiagnozowano raka tarczycy. W tym przypadku, badania funkcjonalne w organizmie nie ma praktycznego znaczenia, ponieważ aktywności hormonalnej złośliwych nowotworów nie posiadają. W początkowej fazie choroby mogą być wykryte przez obmacywanie, ale tylko o wyniki tych badań, diagnostyki nie jest potwierdzona.

Radioizotopowy skanowanie ma ważną rolę w rozpoznawaniu choroby. W tym przypadku, izotop jodu, a guzy – to wada wychwytu. Jednak oddzielenie łagodnych i złośliwych guzów nie takiej metody. Najwłaściwszym sposobem potwierdzenia rozpoznania różnicowego – biopsję. Bardziej dokładny obraz choroby może odzwierciedlać jedynie operacji chirurgicznej.

Metody chirurgicznej używany jest, gdy inne środki w celu potwierdzenia diagnozy nie jest możliwe. O występowanie może zapewnić wgląd i histologiczne i cytologiczne studia. W przypadku nawrotu uszkodzenia nerwów i wykonywać laryngoskopię (badanie krtani i strun głosowych). Bronchoscopy wykonywane do tchawicy kontroli – w celu ustalenia, czy jest zwężona.

Dodatkowe badania są również:

tarczycy pneumography: pozwala określić inwazji guza do otaczających tkanek,
Angiografia: wykrywa nieprawidłowości w układzie naczyniowym, charakterystyczne dla raka
rentegnografiya tchawicy, przełyku Badanie kontrastu określenie złośliwości,
USG: więcej zapobiegawcze, może wykryć wczesne nowotwory i węzły. Z pomocą ultradźwięków można również wykonać biopsję tarczycy.

Działania na rzecz profilaktyki raka gruczołu tarczowego

Ważne jest, aby uniknąć niedoboru jodu – zaleca się, że regularne spożywanie wodorostów i soli jodowanej. Ważne jest również, aby uniknąć częstych X szyi i głowy.

Podstawowe środki zapobiegawcze – wczesnego wykrywania chorób tarczycy i ich leczenie właściwe. Ważne jest również, aby nie ignorować profilaktycznych badań kontrolnych, szczególnie jeśli jesteś na potencjalne ryzyko. Wszelkie naruszenia stanu zdrowia, zwłaszcza długoterminowych, oraz dalsze zwiększenie objawów należy omówić z lekarzem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s